به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
مردم تجربه برجام را دارند که می‌بینند اعتماد به دیگران جز آسیب و هزینه‌های مادی و معنوی برای کشور ما چیزی نداشته است. کسانی که برای زنان و خانواده هم همین نگاه را داشته باشند و به جای استفاده از ظرفیت داخلی برای حل مشکلات و مطالبات زنان و خانواده به دنبال اهداف دگراندیشان هستند قطعاً مردم ما به آنها اعتماد نمی‌کنند

لاله افتخاری- ما خانم‌های اصلاح‌طلب کم نداشتیم که تأیید صلاحیت شدند و در عرصه انتخابات هم وارد شدند و رأی کمی هم نیاوردند، اما به مجلس راه پیدا نکردند. یعنی اینگونه نیست که بگوییم راه برای آنها بسته بود. البته بعضاً فعالیت‌هایی که کرده بودند در چهارچوب نظام نبود، چند تا از اصول‌گرایان هم رد صلاحیت شدند. اینطور نبود که شورای نگهبان بخواهد به اصول‌گرا و اصلاح‌طلب تقسیم کند. هر کدام از افرادی که به عنوان نیروی داخل انقلاب تعریف می‌شدند، تأیید کردند. بعضی از همان اول ثبت‌نام نکردند و افرادی هم در شهرستان‌ها و تهران رأی نیاورند. به هر حال مردم نسبت به اصلاح‌طلبان اقبال نداشتند، بنابراین نمی‌توانیم شورای نگهبان را متهم کنیم. علاوه بر اینکه مسائل زنان و خانواده، اصلاح‌طلب و اصول‌گرا نمی‌شناسد. کلاً اگر کسی در خصوص مسائل داخل کشور فکر انقلابی داشته باشد همانطور که رهبری می‌گویند و بخواهد استقلال و سربلندی و آینده کشورش را بخواهد، تفاوتی ندارد که از کدام دیدگاه باشد. اما مسئله این است که خانم‌هایی که با نام اصلاح طلبی به مجلس آمدند، نه همه ولی عمدتاً نگاه درون‌گرا نداشتند.

یعنی به سرمایه‌های عظیم انسانی که درون کشور ما و به ویژه در جامعه زنان ما وجود دارد، توجه نکردند و همچنین به توانایی‌های ما توجه نکردند. حتی به مصوبه مجلس شورای اسلامی که می‌گوید حقوق زنان باید بر اساس اسلام باشد و همه قوانین، معاهدات و هر آنچه از فعالیت‌های داخلی و خارجی مسئولان در حوزه زنان و خانواده با این مغایرت داشته باشد و وجاهت قانونی ندارد. به دنبال اجرای معاهدات، دستورات، کنوانسیون‌ها و مصوبات سازمان ملل و دیگران بودند. کسی که به کشورش توجه ندارد و به دنبال افرادی است که برای کشور زیانبار هستند، قطعاً مردم اقبال خوبی نخواهند داشت.

مردم تجربه برجام را دارند که می‌بینند اعتماد به دیگران جز آسیب و هزینه‌های مادی و معنوی برای کشور ما چیزی نداشته است. کسانی که برای زنان و خانواده هم همین نگاه را داشته باشند و به جای استفاده از ظرفیت داخلی برای حل مشکلات و مطالبات زنان و خانواده به دنبال اهداف دگراندیشان هستند قطعاً مردم ما به آنها اعتماد نمی‌کنند؛ چون می‌بینند که دغدغه آنها تأمین خواسته و نیازهای دگراندیشان است و سابقه خوبی از آنها در حافظه مردم ما وجود ندارد. مردم نمی‌توانند به آنها اعتماد کنند. عملکرد آنها بود که کار را به اینجا رساند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: