به‌روز شده در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
logo
کد خبر: ۳۱۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی بررسی کرد:
بومیان گفت: در ایام نوروز شاهد پخش برنامه های خوب و جذابی از رسانه ملی بودیم که جای تقدیر و تجلیل دارد. ولی برخی برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی این تردید را بوجود می آورد که رسانه ملی با شبکه های ماهواره ای مبتذل، مقابله می کند یا رقابت؟

بومیان گفت: در ایام نوروز شاهد پخش برنامه های خوب و جذابی از رسانه ملی بودیم که جای تقدیر و تجلیل دارد. ولی برخی برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی این تردید را بوجود می آورد که رسانه ملی با شبکه های ماهواره ای مبتذل، مقابله می کند یا رقابت؟

رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به برنامه های نوروزی سیمای جمهوری اسلامی اظهار داشت: برنامه های رسانه ملی با بودجه بیت المال تهیه می شود و قرار است به عنوان دانشگاه ملی، هدایتگر مردم باشد. صدا و سیما در خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی است. وقتی شاهد پخش صحنه های مبتذل مشابه رسانه های معاند و ماهواره ای در سیمای جمهوری اسلامی هستیم، بمعنای این است که دشمن توانسته خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی را شکست داده و بخش هایی را هم به تصرف خویش درآورد.

وی تأکید کرد: رییس سازمان صدا و سیما، فرمانده خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی است و باید سیاست تدافعی را کنار گذاشته و با سیاست انقلابی و تهاجمی، قاطعانه اقدام کند.

بومیان با اشاره به شرایط بحرانی کشور در بیماری کرونا افزود: امروز سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید با الگوبرداری از مدافعان حرم، مدافعان وطن و مدافعان سلامت که تا پای جان به وظایف خویش عمل کردند، در عرصه حساس و مهم نبرد فرهنگی، اجازه نفوذ به دشمن و جریان ابتذال غربی ندهد و قاطعانه با انحرافات و نحله های منحط فکری که از استکبار جهانی خط می گیرند، مقابله نماید. البته نقش این رسانه در عرصه مبارزه با بیماری کرونا چشمگیر و قابل تجلیل و تقدیر است.

وی در ادامه تصریح کرد: بهانه بودجه و مشکلات مالی نباید موجب شود که نهاد رسانه ملی از وظایف مهم و خطیر خود منحرف شود و یا محافظه کاری و احتیاط در پیش گیرد. دولت موظف است بودجه رسانه ملی را که در خط مقدم مقابله با نبرد فرهنگی است، تأمین نماید و هرچه در این زمینه هزینه شود، سرمایه گذاری برای حفظ نظام و حراست از فرهنگ اسلامی و ملی کشور است.

بومیان در پایان تأکید کرد: یکی از دلایل موفقیت ایران در مقابله با بیماری کرونا، آموزه ها و احکام متعالی اسلام است. چرا صدا و سیما به جای بهره برداری از الگوهای تمدن غنی اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی، از الگوهای ناکارآمد و منحط غربی الگوبرداری می کند؟ مسئولین رسانه ملی باید با حرکت انقلابی و جهادی این قصورها و خطاها را در فرصت ارزشمند ماه مبارک رمضان جبران نمایند تا اعتماد عمومی که سرمایه گرانبهایی است، دوباره جلب گردیده و پشتوانه قوی برای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: