به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳
به نظر می رسد بزودی در جریان اصلاحات و اصلاح‌طلبان باید منتظر رویداد های تازه‌ای بود.

محمدباقر اسداللهی - در انتخابات دوم اسفند 98 در تهران جريان و جناح اصلاح‌طلب چهره‌اي به عنوان سر‌فهرست خود براي مجلس يازدهم معرفي كردند كه چهره اي كاملاً شناخته شده بود.

داراي سوابق مبارزاتي قبل از انقلاب و همراهي با دفتر امام پس از پيروزي انقلاب و تجربه هاي چند دوره ي مجلس و معاونت رييس جمهور و مسئوليت هاي مختلف، همه او را كاملاً مي شناختند و مي شناسند.

انتخاب سياستمدارانه‌اي هم بود تحليلگران هم انتخاب او را قطعي مي‌دانستند زيرا به هر حال دولت در اختيار اصلاح طلبان اعتدالي است، شوراي شهر، در اختيار همشهري اين كرماني فعال است. شهرداري تهران هم بدست دوستان اصلاح‌‌طلب اوست.

خودش هم به فوت و فن نماينده شدن كاملاً آشناست. پشتوانه ي همه ي اصلاح‌طلبان از هر نوع را هم داشت؛ اما او در تهران فقط 69 هزار راي آورد.

برخي تحليلگران مي گويند اگر او نامزد و سر فهرست اصلاح طلبان نبود شخصاً بسيار بيش از اين راي مي ‌آورد. پس اين راي، راي مفهوم دار پيام داري است.

اقاي تاجيك كه تحليلگري توانا در جناح اصلاحات است.

در 1/10/98 در روزنامه شرق اصلاح‌طلب، در مقاله‌اي به عنوان هاراگيري سياسي نوشت:

«در نگاه من اصلاح طلبي و به تعبيري اصلاح‌طلبان واقعا موجود، دير زماني است از اصل خويش جدا افتاده اند و

به گونه اي كه جز صورتكي از بازي سياست_قدرت، چيزي از آن نمانده است. معتقدم اصلاحات به تعطيلات تاريخي. نياز دارد به باور من جريان اصلاح‌طلبي، به شدت نياز بازگشت به خويشتن خويش است»

اين فرو كاهشي راي آن هم در اين سطح، يعني راي ندادن مردم، زيرا 69 هزار راي يعني در واقع هيچ .اصولگرايان خردگرا، نيازي به شكست اينگونه اصلاح طلبان ندارند.

برخي از آنها متأسفند كه چرا بايد يك جريان سياسي به اينگونه سرنوشت پشت كردن مردم، در انتخابات آزادي كه همه‌ي امور بدست اصلاح‌طلبان بود و چهره‌ي برجسته‌ي آنان نيز احراز صلاحيت شده بود دچار شود.

البته بعضي نيز خوشحالي مي كنند؛ اما خوشحالي و غمناكي به جايي نمي رسد.

چاره انديشي، راهكار برون رفتن از بحران ها و بن بست ها و مشكلات است و اكنون جريان اصلاحات و جناح اصلاح‌طلبان به اين نقطه رسيده‌اند كه يا به گفته تحليلگر خودشان آقاي دكتر تاجيك يك بازنگري اساسي و تحول بينشي و تحول عواملي در خود پديد مي آورند و راه صحيح را انتخاب ميكنند؛ يا مانند بسياري از جريانات سياسي و عوامل در صحنه سياست به موزه تاريخ مي روند.

به نظر مي رسد بزودي در جريان اصلاحات و اصلاح‌طلبان بايد منتظر رويداد هاي تازه‌اي بود.

آنچه مهم و سرنوشت ساز است انتخاب راه‌ها و راهكار هاي صحيح است؛ كه به آغوش اسلام خالص، انقلاب اسلامي خط ولايت، آغوش باز مردمي كه در بدرقه ي شهيد سردار سليماني، اراده و عزم و خواست و عشق و ارادت و محبت مردمي را به جهان ثابت كردند، و به صحنه آماده براي همه‌ي سليقه ها توسط رهبر معظم، بازگشتن، بازگرديم يا كوره راه هاي خطرناك تعصب و لجاج و نا اميدي و گريز از خراجات شهر.

براي همه خوبي بخواهيم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: