به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
بادامچیان گفت: در این شرایط سخت اقتصاد در جهان، اصرار آمریکا و اروپا در ادامه تحریم ها به ضرر همه جهان از جمله خود آنهاست و زمان برای لغو تحریم ها فرارسیده است.


دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: در این شرایط سخت اقتصاد در جهان، اصرار آمریکا و اروپا در ادامه تحریم ها به ضرر همه جهان از جمله خود آنهاست و زمان برای لغو تحریم ها فرارسیده است.

اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: کرونا اثرات سنگینی بر اقتصاد جهان داشته و تا مدت ها خواهد داشت. توجه کنیم که ما همه در درون یک کشتی نشسته ایم و همه باید با یکدیگر همکاری صمیمانه داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به مکاتبه حزب مؤتلفه اسلامی با مقامات عالی چین افزود: از توجه رهبری و مسئولان چین به این مکاتبه و یاری رساندن به ایران در مقابله با کرونا تقدیر و تشکر می کنیم و آن را گامی در جهت ارتقای روابط دوستانه دو کشور مقتدر آسیا می دانیم.

بادامچیان گفت: در این شرایط سخت اقتصاد در جهان، اصرار آمریکا و اروپا در ادامه تحریم ها به ضرر همه جهان از جمله خود آنهاست و زمان برای لغو تحریم ها فرارسیده است.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال 99 توسط مقام معظم رهبری تأکید کرد: امسال سال جهش اقتصادی است. ما در حوزه راهبردها، ساختارها، برنامه‌ها و اجرا، نظارت و ارزیابی اقتصاد و کشور باید بازنگری داشته باشیم و با بازتعریف جدید با مشکلات ، مواجه شویم و در چاره سازی مشکلات کرونایی با توسل به دعا و امدادهای الهی، همه با هم همراهی کنیم و به نظر من باید مانند سال 1357 تعاونی‌های محله‌ای با مسئولیت روحانیت هر محله فعال شود.

بادامچیان با تأکید بر توجه به یک بسته پیشنهادی خاص افزود: همه باید در اتقان و درستی این بسته پیشنهادی در حوزه صنعت، کشاورزی، تجارت و کارکرد شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز حوزه خدمات، مشارکت کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به کار جهادی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌‌ها، همکاری همگانی در مقابله با ویروس کرونا در ایران گفت: به مدد الهی نظام جمهوری اسلامی در مقایسه با نظام های اروپایی و آمریکایی از معرکه کرونا روسپید بیرون آمد.

وی همچنین با اشاره به گروه‌های جهادی و نیز درخشش خوب سپاه و ارتش و بسیج و نیروی انتظامی در حوزه سلامت تأکید کرد: دنیا نظاره گر ماست و مردم هم که با همه مشکلات اقتصادی در این معرکه در کنار دولت با مقاومت و همکاری نشان دادند می توانند این عقبه را پشت سر بگذارند و ان‌شاءالله خواهند گذاشت و رسوایی برای رسانه‌های دشمن ایران است که عناد و کینه‌توزی را حتی در این مشکل جهانی، نسبت به ایران رها نمی‌کنند.

بادامچیان با تاکید بر اینکه نظام رسانه ای جهان بسته نیست، گفت: مردم جهان امروز شاهد تقاوت جمهوری اسلامی با نظام های غربی شده اند و ما افتخار می کنیم که مردم و مسئولان ما همه با هم و در کنار هم دلسوزانه برای شکست این بیماری، جهاد می کنند و این جهاد، مورد تقدیر است.

وی با اشاره به کسب و کارهای روزمره تأکید کرد: مردم و دولت باید به فکر پیشه‌وران و کارگران و خانوارهایی باشند که معیشت آنها در این حادثه دچار تنگنا شده است. خوشبختانه در این موارد تصمیماتی گرفته شده که با عملی شدن آن امیدوار هستیم که همه غمخوار هم باشیم و هرچه داریم با هم تقسیم کنیم.

وی با تجلیل از آقای علی لاریجانی رییس مجلس که دراین ایام کرونایی مسائل کشور را از دفتر مجلس پیگیری می کرد، گفت: برای سلامتی همه بیماران کرونایی از جمله جناب آقای لاریجانی دعا می کنیم و از تلاش های صادقانه ایشان در این روزهای کرونایی صمیمانه تشکر داریم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با طلب علو درجات برای همه درگذشتگان بیماری کرونا، بویژه 11 عضو مؤتلفه اسلامی در کشور، مصیبت فقدان آنان را به بازماندگانشان تسلیت گفت.

بادامچیان در ادامه با تجلیل از آمادگی 180 نفر از نمایندگان مجلس یازدهم برای مکاتبه با رهبری معظم انقلاب گفت: سال جهش تولید را در پیش داریم. من در نامه ای که به همه نمایندگان منتخب مجلس یازدهم نوشته ام متذکر شده ام که این دوره، مجلس گام دوم است و مجلس باید پیشاپیش ملت ایران با منشور بیانیه گام دوم به دور از جناح بندی های مجالس گذشته، پیشرفت و ترقی کشور و رفع مشکلات اقتصادی را پیگیری کند و حزب مؤتلفه اسلامی آمادگی دارد که تجربیات و راهکارهای خود را تقدیم مجلس نماید.

وی افزود: امیدواریم با شکل گیری مجلس جدید در خردادماه سال جاری شاهد تحولات عمیقی در امر تولید و اقتصاد کشور باشیم.

بادامچیان تأکید کرد: اداره صحیح کشور با هماهنگی سه قوه با رهبری معظم و همکاری با یکدیگر میسر است. امیدواریم با تحولات قوه قضائیه، رییس جمهور محترم نیز تحولات لازم را در دولت پدید آورد تا در همه زمینه ها و از جمله اقتصاد، جهش بوجود آید.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان با اشاره به شهادت سردار میرزا محمد سلگی از نام آوران دفاع مقدس اظهار داشت: شهادت این سردار جبهه دفاع مقدس و جبهه فرهنگی را به امام زمان عج و فرماندهی معظم کل قوا و به همه یاران او و فرماندهان آن روزهای نورانی و ملت ایران تسلیت می گوییم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: