به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
اخبار 24 ساعت گذشته:


نتیجه تست کرونا فقط برای ده دقیقه تا یک ساعت معتبر است

رئیس انستیتو پاستور ایران با اعلام توانایی این مؤسسه در توانایی انجام ۱۰ تا ۱۵ هزار تست به صورت روزانه گفت: نتیجه این تست تنها برای مدت کوتاهی معتبر است و امکان آلودگی فرد با حضور در اجتماع وجود دارد. علیرضا بیگلری گفت: «در حال حاضر ۹۵ آزمایشگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور برای تشخیص ویروس کرونا فعالیت می‌کنند.» به گفته او، اگر تعداد آزمایش‌ها بالا باشد جواب‌دهی حدود ۲۴ ساعت به طول می‌انجامد.

قیمت ارزان‌ترین کیت کرونا در جهان چند؟

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تاکنون پنج شرکت در ایران تاییدیه تولید کیت تشخیص ویروس کرونا را به دست آورده‌اند، گفت: قیمت ارزان‌ترین کیت تشخیص ویروس کرونا در دنیا حداقل ۳۰۰ هزار تومان است. ️کیانوش جهانپور افزود: به کسی توصیه نمی‌کنیم به هر روشی تست کرونا بدهد. برخی افراد به دنبال پیدا کردن ابزاری برای آرامش و وسواس‌های خود هستند، زیرا ممکن است فرد این آزمایش را بدهد و جواب منفی باشد و یک ساعت بعد مبتلا شود.


آیا این تصویر ایران قدرتمند است؟!

«عبدالحسین خسروپناه» محقق و پژوهشگر حوزه علمیه قم درباره تحلیل گفتمانی فیلم پایتخت 6 گفت: این سریال با نشان دادن ایرانیان به‌صورت افراد قاچاقچی (ارسطو)، روانی (بهبود)، مسئول ناتوان و بی‌عرضه و منفعل (نماینده مجلس)، دارای کمبود شخصیت (بهتاش)، نوجوانان غرق در اینستاگرام و فضای مجازی (دختران دوقلو)، مدعیان پرادعای هیچ‌کاره و فرصت‌طلب (نقی)، مروجان آرایشگری و رفتارهای نامناسب (رحمت و فهیمه) یا عقل کلی که در مواردی احساسی داوری می‌کند (هما) این سؤال را به وجود آورده است که چرا عده‌ای تلاش می‌کنند تا به‌جای معرفی ایرانیان با موفقیت‌ها، مقاومت‌ها، فرهنگ و تمدن بزرگ، آنها را بی‌عرضه، ناکارآمد، احساسی و فاقد فرهنگ و تمدن معرفی کنند؟
حراجی‌های جدید مراقب باشند

موج تازه حضور چهره‌های هنری و ورزشی در تبلیغات تلویزیونی محصولات و خدمات که شباهت‌هایی با حراجی‌های قدیم یافته است، اگرچه موجب تبلیغ کالاهای ایرانی و درآمدزایی برای هنرمندان شده، اما این نکته مغفول مانده است که هنرمندان و بازیگران در قبال محصولی که تبلیغ می‌کنند، مسئول هستند؛ چراکه دست‌ کم بخشی از طرفداران‌شان با اعتماد به آنها این محصول را می‌خرند؛ بنابراین چهره‌ها باید قبل از تبلیغ هر محصولی از اصالت، کیفیت و اثرگذاری‌اش اطمینان حاصل کنند و بلندگوی کالایی نشوند که فاقد کیفیت یا اثرگذاری است یا شعارهای تبلیغاتی دروغ می‌دهد

ضرب شست سپاه به اشرار مسلح

در درگیری رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه سراوان با اشرار مسلحی که قصد ورود به خاک کشور را داشتند، یک نفر از کارکنان بسیجی طرح امنیت بومی این منطقه به نام «اسماعیل قلندرزهی» به شهادت رسید. گفتنی است دراین رویارویی اشرار مسلح که با آتش سنگین رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه مواجه شده بودند و توان ایستادگی و رویارویی با آنها را نداشتند، با استفاده از تاریکی شب به داخل خاک کشور همسایه متواری شدند.

هفت سال انتظار برای یک چراغ سبز

سال آینده تقریباً در همین روزهای پایانی فروردین ماه، تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم کشورمان به صورت غیررسمی آغاز خواهد شد. اما مردم فراموش نخواهند کرد دولت یازدهم و دوازدهم هفت سال در انتظار سبز شدن یک چراغ به سر برد و به جای تقویت زیرساخت‌های اقتصادی داخلی، تمام توجه خود را به روند‌های بی‌پایان مذاکره معطوف کرد. روزنامه «ایران» در آخرین سال دولت روحانی با خوشحالی زائد‌الوصفی نوشته است: «چراغ سازوکار مالی «اینستکس» با نخستین تراکنش مالی میان ایران و اروپا روشن شد. دوازدهم فروردین‌ماه جاری بود که «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که ایران برای اولین بار با استفاده از «اینستکس» اقدام به خرید و انتقال تجهیزات پزشکی کرده تا به این ترتیب در بحبوحه بحران فراگیر شیوع ویروس کرونا که دامن شماری از کشورهای اروپایی طرف برجام را نیز گرفته است، اولین گام همکاری میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برداشته شود.» جریان دولت ظاهراً متوجه نیست کار ویژه اینستکس شناسایی مسیرهای خرید نفت ایران و شفاف‌سازی آن برای آمریکاست و آمریکا با این حربه بقیه مسیرها را شناسایی و مسدود می‌کند.

چه فکر می‌کردیم و چه شد

«علی صوفی» وزیر دولت اصلاحات گفت: «باید بپذیریم که گرایش مردم به اصلاح‌طلبی آسیب دیده؛ چراکه ما همه اعتبار خود را پای حمایت از روحانی گذاشته‌ایم و او هم همه اعتبار خود و اصلاح‌طلبان را هدر داد و مردم را نسبت به اصلاح‌طلبان و اوضاع کلی ناراضی کرد.» وی تأکید کرد: رأی مردم در سال‌های ۹۴ و ۹۶ به درخواست اصلاح‌طلبان بود. ما از مردم خواستیم به روحانی رأی دهند و به این ۳۰ نفری که در لیست امید بودند. حالا نزد مردم زیر سؤال رفتیم و این زیر سؤال رفتن همچنان ادامه دارد. اوضاع از آنچه به مردم برای پسادولت احمدی‌نژاد وعده داده بودیم، بهتر نشد؛ بلکه با گرانی بنزین و ارز که هر دوی این دو شوک اقتصادی و تکان اقتصادی مردم که در سال ۹۶ صورت گرفت، بار سنگینی بر دوش مردم گذاشت و وضعیت معیشتی مردم را با چالش جدی مواجه کرد و اینها باعث شد که مردم ناراضی باشند و امروز می‌گویند «چه فکر می‌کردیم و چه شد». به اعتقاد رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان این جریان باید برای ترمیم اعتماد مردم باید درباره حمایت از حسن روحانی که هیچ‌گاه اصلاح‌طلب نبوده است، آن لیست امید که معرفی کردند و به مردم توضیح بدهند.

اما و اگر یک وام

با شیوع بیماری کرونا در ایران، رئیس کل بانک مرکزی کشورمان اعلام کرد: ایران مبلغ پنج میلیارد دلار از صندوق بین‌المللی پول برای تأمین هزینه‌های مقابله با کرونا وام درخواست کرده و این مبلغ از بودجه 50 میلیارد دلاری که صندوق بین‌المللی پول برای مقابله کرونا تخصیص داده، درخواست شده است. براساس قوانین آمریکا، نماینده این کشور در صندوق بین‌المللی پول نمی‌تواند به درخواست وام ایران رأی مثبت دهد، از طرف دیگر این صندوق معمولاً شرط‌هایی برای اعطای وام به کشورها تعیین می‌کند که اجرای آنها کشورها را با بحران‌های شدیدی رو‌به‌رو می‌کند. درباره اختصاص وام در زمینه کرونا نیز صندوق بین‌المللی پول همین نکته را یادآور شده است که تخصیص وام برای مهار کرونا فقط با رعایت سیاست‌های خاص اقتصادی و تعهد کشور وام‌گیرنده به اجرای آنها قابل انجام است.

اهداف آمریکا از جابه‌جایی پاتریوت

«قصی الانباری» از مسئولان سازمان بدر در استان «الانبار» گفت: «سامانه موشک‌های پاتریوت آمریکا از کشور کویت و با اطلاع دولت بغداد وارد خاک عراق شده است و سری دوم این موشک‌ها هم طی روزهای آتی به منطقه کردستان عراق خواهد رسید.» استقرار موشک‌های پاتریوت در پایگاه‌های آمریکا بر همه بخش‌های نظامی عراق مستقر در نوار مرزی با سوریه تأثیر خواهد گذاشت و چه بسا نیروهای آمریکایی موشک‌های پاتریوت را برای حمله به هواپیماهای ارتش به بهانه انتقال فرماندهان الحشد الشعبی به کار گیرند.

مسمومیت بر اثر مصرف الکل صنعتی در یزد

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: تاکنون ۶۶ تن به دلیل مصرف الکل صنعتی در استان مسموم شدند که از این تعداد هشت تن فوت کردند. چهار تَن نیز بینایی خود را از دست دادند و بقیه بیماران مسموم با الکل متانول که در مراکز درمانی بستری بودند، بهبود یافته و ترخیص شدند

حجم نقدینگی ٢٠.٢ درصد افزایش یافت

حجم نقدینگی کل کشور در پایان آذرماه ٢٢٦٢٣.١ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به پایان سال ١٣٩٧ رشد ٢٠.٢ درصدی داشته است. در فصل پاییز ١٣٩٨ حجم صادرات غیرنفتی و واردات گمرکی به ترتیب ١١١٨٨ و ١٠٤١٤ میلیون دلار بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل، به ترتیب ٠.٩ درصد و ٧.٦ درصد رشد داشته است.

ترمز افزایش قیمت مسکن کشیده می‌شود؟

مسکن امسال گران می‌شود یا ارزان؟ این سوالی است که بسیاری این روز‌ها مطرح می‌کنند، سؤالی که البته پاسخی صریح بدان نمی‌توان داد. متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در فروردین ماه سال گذشته برابر با ۱۱ میلیون و ۴۱۷ هزار تومان بود که در ماه پایانی سال به ۱۵میلیون و ۶۵۸ هار تومان افزایش یافته است. برخی معتقدند کاهش شدید تقاضا در کنار نامعلوم بودن زمان پایان کرونا می‌تواند سبب شود تقاضا در کف باشد. همین امر می‌تواند در نیمه اول سال به کاهش قیمت‌ها منجر شود. در کنار این، تحلیل‌های فعالان بازار براین نکته استوار است که رشد شدید قیمت‌ها سبب شده است بسیاری توان وارد کردن نقاضای خود به بازار را نداشته باشند؛ از این روی، کاهش تقاضا در کنار فعال شدن پروژه‌ای مسکن ملی می‌تواند ترمز رشد قیمت‌ها را بکشد.

پیشنهاد هاشمی برای تردد در شهر: تردد‌ها بر اساس آخرین شماره کد ملی باشد

محسن هاشمی گفت: در جلسه صبح امروز برخی از اعضای شورای شهر با شهردار تهران در مورد موضوع کرونا مباحثی مورد بررسی قرار گرفت، از جمله اینکه چه اقداماتی را می‌توان انجام داد که حضور مردم در سطح شهر را کاهش دهیم. پیشنهادهایی مطرح شد از جمله اینکه مردم عادی براساس آخرین رقم کارت ملی خود به ۱۰ دهک تقسیم شوند و هر کدام یک روز امکان خروج از منزل برای پیگیری مسائل اداری و اقتصادی و حتی خرید را داشته باشند، که این مسئله سبب کاهش شدید حضور مردم در خیابان‌ها می‌شود. این موضوع نیاز به بررسی کارشناسی دارد و قرار شد پیروز حناچی شهردار تهران این مسئله را در ستاد کرونا مطرح کند.

کنایه معنادار دستیار ویژه لاریجانی به پمپئو

دستیار ویژه رئیس مجلس در توئیتی نوشت: تروریست‌های سازمان سیای آمریکا در سمت وزیر خارجه و دیپلمات‌های آمریکایی قرار گرفته‌اند. حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در صفحه شخصی خود به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا واکنش نشان داد و نوشت؛ «آقای پمپئو! جهان شاهد است که تروریست‌های سازمان سیای آمریکا در سمت وزیر خارجه و دیپلمات‌های آمریکایی قرار گرفته اند، اما دیپلمات‌های ایرانی در حرفه «دیپلمات» هستند

شمخانی: ترامپ خطرناک‌تر از کروناست

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه تحریم اقلام بهداشتی، اقدامی غیرقانونی و ضدحقوق بشری است، تاکید کرد: ترامپ خطرناک‌تر از کروناست. دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حساب کاربری خود در توئیتر تاکید کرد: تحریم اقلام بهداشتی، اقدامی غیرقانونی و ضدحقوق بشری و نماد دشمنی آشکار ترامپ با ملتایران است. وی در ادامه آورده است: مخالفت آمریکا با اعطای تسهیلات درخواستی ایران از صندوق بین‌المللی پول برای تأمین اقلام مورد نیاز مقابله با کرونا، مصداق واقعیجنایت علیه بشریت است. ترامپ خطرناک‌تر از کروناست.

اخبار روزانه:

آلکساندر گلیویچ دوگین» فیلسوف برجسته روس در مورد کرونا گفته است: برداشت من این است که شیوع این ویروس یک آزمایش بزرگ برای همه جوامع است و ما نباید در این میان خداوند را فراموش کنیم. بشر ممکن است برنامه‌ای بچیند، مردم ممکن است سعی کنند یک‌دیگر را بکُشند، اما سرنوشت نهایی بشر به دست خداوند است. به عقیده من، این یک آزمایش بزرگ برای بشریت است. بنابراین ما باید با قدرت مقابل این چالش بایستیم تا بتوانیم ایمان خود را به خداوند حفظ کنیم، از جوامع خود مقابل همه [تهدیدها] دفاع نماییم، و خوداتکایی را در جوامع خود بازسازی کنیم. باید با یاری خداوند خودمان را نجات دهیم.
*سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور طی نامه‌ای به «سردار غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین از همراهی‌های بی‌دریغ، تلاش‌ها و زحمات جهادی بسیجیان در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا تقدیر کرد. وی در این نامه با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ضرورت عدم کاهش شدت فعالیت‌ها در مبارزه با ویروس کرونا نوشته است: «گرچه تا مهار کامل بیماری ناشی از کووید 19 همگان باید راه نسبتاً دشواری بپیماییم، ولی آنچه تا امروز حاصل شده جز با همدلی، وفاق و همراهی عزیزانی همچون حضرت‌ عالی و همکاران گران‌قدرتان به‌ دست نمی‌آمد

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: