به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
عروج 4 یار انقلاب از شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی؛
از دست دادن فرزندان خلفی که روزهای جوانی خود را در مؤتلفه اسلامی سپری کرده و در این بستر به نظام مقدس اسلامی خدمت کرده‌اند دشوار است، ارتحال مرحوم فاطمه رهبر در روزهایی که گذشت تلخ‌کامی را به غایت رسانید
رضوانه باهری- فهم ما آدمها از زندگی به عنوان ودیعهای که تنها یکبار توفیق لمس آن را داریم متفاوت است. این روزها که به واسطه حوادث و رویدادهای گوناگون مفهوم مرگ به مقابله جدی با زندگی پرداخته است؛ عاقبتاندیشی و به یادگار گذاشتن حقیقتی از خود در دنیا ذهنها را به خود مشغول داشته.

روزهایی که گذشت روزهای سوگهای بزرگ بود، فقدان گنجینهای بزرگ مانند مرحوم مهندس محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی که رهبر انقلاب در پیامی به مناسبت درگذشت ایشان، وی را از کارگزاران خدمتگذار نظام و فعالان صدیق عرصههای سیاسی و اجتماعی انقلاب دانستند، بیانگر ظرفیت ایشان در خدمتگذاری به نظامی است که بزرگانی چون او را پرورش داد. حضور مرحوم حبیبی در جریاناتی که برگرفته از مکتب انقلابی است که به صورتی سیال از نسلهای اول تاکنون در حزب مؤتلفه اسلامی ساری و جاری است.

نگاه مکتبی و ایدئولوژیک به پدیده منحصر به فرد انقلاب اسلامی از همان دوران دور؛ یعنی در زمانی که اولین جرقههای نهضت امام خمینی(ره) در ایران زده شد توسط اقشار گوناگون بهویژه روحانیون دنبال شد و پس از پیروزی انقلاب و در دهه چهارم حیات طیبه این درخت بارور به صورت خط سرخی در صفحه تاریخ ثبت و ضبط گردید؛ گواه این امر در شبهای قدر سالی که گذشت با شهادت حاج شیخ محمد خرسند به روشنی قابل ملاحظه است، خلوص نیت، صدق عمل و تبعیت از آرمانهای انقلاب اسلامی باعث شد تا این یار دیرین مؤتلفه اسلامی به تعبیر رهبر انقلاب در شب قدر و پس از ساعاتی تضرع به لقاءالله بپیوندد و این نشانه پاداش بزرگ الهی به آن روحانی با اخلاص و پرتلاش بود.

فقدان شخصیتهایی همچون مرحوم اسدالله عسگراولادی که در طی سالهای متوالی با خدمات گوناگون مصادیقی از جهاد را به منصه ظهور رسانیدند نیز از ناملایمات سالی بود که با شتاب درگذر است و در میان همهمه عبور، فعل رفتن را به سادگی صرف میکند.

از دست دادن فرزندان خلفی که روزهای جوانی خود را در مؤتلفه اسلامی سپری کرده و در این بستر به نظام مقدس اسلامی خدمت کردهاند دشوار است، ارتحال مرحوم فاطمه رهبر در روزهایی که گذشت تلخکامی را به غایت رسانید، خدمات او در حوزه زنان بهویژه زمانی که او را به عنوان نماینده خانه ملت شناختیم مهم و درخور تکریم است . او هنگامیکه مسئولیت رسیدگی به محرومان در کمیته امداد را به دست گرفت در مسیر خدمت از هیچ کوششی فروگذار نکرد تا در تاریخ این به یادگار بماند که فرزندان مؤتلفه اسلامی همچنان در خط اصیل انقلاب و امام راحل(ره) هستند و بدون تردید این منش و روش تا روز ظهور ادامه خواهد داشت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: