به‌روز شده در: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
حجت‌الاسلام چیت‌سازیان :
مرحوم مقدسیان انصافاً تشکیلاتی بود و از هر کار بدون برنامه‌ریزی پرهیز می‌کرد و معتقد بود برای پیشرفت کار باید تشکیلاتی جلو برویم.

حجتالاسلام چیتسازیان، مسئول جلسات ویژه روحانیت در حزب مؤتلفه اسلامی، در خصوص مرحوم حجتالاسلام مقدسیان ـ که چندی پیش به لقاءالله پیوست ـ به خبرنگار ما گفت: بالغ بر 30 سال با ایشان دوست بودم. در کار تشکیلاتی و سفرهای زیارتی عمره، تمتع، عتبات و سفر زیارتی سوریه همراه ایشان بودم. ما در درس مقام معظم رهبری که صبحها به آنجا تشریف میبردند با هم بودیم و با هم بحث میکردیم.

وی افزود: پدر ایشان در هواپیمایی که از جبهه برمیگشت همراه با شهید فضلالله محلاتی به درجه رفیع شهادت رسید.

مسؤول جلسات ویژه روحانیت در حزب مؤتلفه اسلامی پیرامون اعتقاد مرحوم مقدسیان به کار تشکیلاتی اظهار کرد: ایشان معتقد بود باید کار را از مجرای سیستم و تشکیلات پیش برد. ایشان موقعی که در دفتر مقام معظم رهبری در بخش بازرسی بودند هم همین عقیده را داشتند.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم مقدسیان بهشدت معتقد به ولیفقیه بود و واقعاً از صمیم قلب مقام معظم رهبری را دوست داشت.

چیتسازیان در باره شورای روحانیت در حزب مؤتلفه اسلامی مطرح کرد: اعضای این شورای سه نفره بنده، مرحوم مقدسیان و آقای مهدیان بودیم. تا یکی دو ماه پیش جلسات ما با مرحوم مقدسیان منعقد بود و وقتی در جلسات این شورا وارد بحث میشدیم متوجه میشدم ایشان از قبل برنامهریزی کرده است.

وی تأکید کرد: مرحوم مقدسیان انصافاً تشکیلاتی بود و از هر کار بدون برنامهریزی پرهیز میکرد و معتقد بود برای پیشرفت کار باید تشکیلاتی جلو برویم.

چیتسازیان در باره ویژگیهای اخلاقی حجتالاسلام مقدسیان تصریح کرد: ایشان متواضع، خوشبرخورد و خندان بود. اولین بار که با کسی دوست میشد آن فرد علاقمند به ایشان میشد. در سفرهای حج عمدتاً روحانی کاروان ایرانیهای مقیم خارج از کشور بود و آنها از اخلاق و رفتار و برخورد مناسب ایشان احساس رضایت میکردند. ایشان منبری، خطیب و واعظ خوبی بود. در مجموع قوه جاذبه آن مرحوم بیش از دافعهاش بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: