به‌روز شده در: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
در نامه حزب کمونیست چین به حزب موتلفه اسلامی تاکید شد:
از حمایت حزب موتلفه اسلامی جهت مبارزه چین با شیوع این بیماری سپاسگزاریم. حزب کمونیست چین روابط دوستانه با حزب موتلفه اسلامی را گرامی می‌دارد و آمادگی داریم با تقویت ارتباطات و همکاری دو حزب مشارکت جامع راهبردی و ایران به طور مداوم با یکدیگر توسعه دهیم.
حزب کمونیست چین در نامه ای خطاب به حزب موتلفه اسلامی با تشکر از حزب موتلفه اسلامی، تاکید کرد که با کمک دو کشور به یکدیگر با بیماری ویروس کرونا مبارزه و با تقویت همکاری از سلامت مردم دو کشور و امنیت بهداشت عمومی جهان حفاظت کنیم.

متن نامه به این شرح است:

حزب محترم موتلفه اسلامی ایران

در زمان مهم مبارزه چین با شروع کووید ۱۹ حزب محترم موتلفه اسلامی با ارسال نامه ای حمایت خود را از چین اعلام کرد، جناب آقای دکتر نیکنام معاون محترم حزب نیز ملاقات ویژه‌ای با جناب آقای چانگ هوآ سفیر چین در ایران داشتند و مجدداً بر اطمینان حزب موتلفه به پیروزی حزب کمونیست و دولت و ملت چین در این مبارزه تاکید کردند و همچنین در ویدیویی که برای چین آرزوی موفقیت کردند.

این رویکردها نشانگر دوستی صمیمی حزب موتلفه اسلامی ایران به چین و حزب کمونیست چین است ، اینجانب صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

بعد از شیوع کووید ۱۹ در چین تحت رهبری کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با محور جناب آقای شی جین پینگ دبیرکل حزب،چین با استفاده از ظرفیت سراسر کشور و وحدت ملت ، جامع ترین و جدی ترین و کامل ترین تدابیر را جهت کنترل این اپیدمی اتخاذ نموده و به موفقیت مرحله‌ای رسیده است. با استفاده از نقش قوی رهبری حزب کمونیست چین ، مزایای نظام در جمع آوری نیروها و همدلی و همبستگی مردم چین ، پایه محکم مادی و فناوری ، حمایت و کمک کشورهای دوست از جمله ایران ما را به طور کامل اطمینان ، توانایی و قابلیت پیروزی معاون این بیماری را داریم. تلاش های چین در پیشگیری و کنترل شیوع کووید ،۱۹ علاوه بر مسئولیت شناسی برای سلامت مردم چین سهمی برای بهداشت عمومی جهان را ادا کردند. ما همچنان به تلاش خود ادامه خواهیم داد و با نگرش مسئولانه و شفاف هماهنگی و همکاری با جامعه جهانی را تقویت خواهیم کرد. در روزهای اخیر شیوع کووید ۱۹ در ایران را به طور جدی دنبال می‌کنیم. بدین وسیله با خانواده های درگذشتگان همدردی نبوده و تسلیت عرض می نماییم. و آرزو می‌کنیم سایر مبتلایان به زودی بهبود یابند.

در مبارزه با شیوع کووید 19 چین قاطعانه از تلاش‌های بی‌وقفه دولت و ملت ایران حمایت می‌کند و مایل است با ارتباط و هماهنگی نزدیک با ایران و تقویت همکاری های دو جانبه جهت کنترل بیماری واگیردار، با کمک یکدیگر با این چالش مقابله نموده و هر چه سریعتر بر شیوع این بیماری غلبه نماییم و به طور مشترک از سلامت مردم دو کشور و امنیت بهداشت عمومی جهان حفاظت کنیم . وزارت بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین مایل است که تجارب چین در این زمینه را با ایران به اشتراک بگذارد و حمایت و کمک هایی که در دسترس است فراهم کند.

مجدداً از حمایت حزب موتلفه اسلامی جهت مبارزه چین با شیوع این بیماری سپاسگزاریم. حزب کمونیست چین روابط دوستانه با حزب موتلفه اسلامی را گرامی می‌دارد و آمادگی داریم با تقویت ارتباطات و همکاری دو حزب مشارکت جامع راهبردی و ایران به طور مداوم با یکدیگر توسعه دهیم.

سلامت و موفقیت دوستان حزب موتلفه اسلامی ایران را آرزومندیم.

وزارت بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین

پکن ۲۸ فوریه ۲۰۲۰

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: