به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
سید علی یزدی‌خواه مطرح کرد :
سید علی یزدی‌خواه، نماینده منتخب مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما پیرامون ارزیابی عملکرد نمایندگان مجلس دهم در بهبود وضع معلمان گفت: آنچه مشخص است و نیازی به توضیح ندارد، نمایندگان مجلس دهم در پیگیری وضع معیشتی معلمان کم‌کاری داشته‌اند.
وی افزود: پیگیری وضع معیشتی معلمان جزو بندهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است. این سند در سال 1391 به تصویب مراجع قانونی رسیده است.

نماینده منتخب مجلس یازدهم در خصوص اولویت پیگیری رفع مشکلات معلمان در مجلس یازدهم اظهار کرد: باید در خصوص بهبود معیشت و تکریم منزلت معلمان، توسعه عدالت آموزشی، تجدید نظر در محتواهای آموزشی، ساعات تدریس هفتگی معلمان، جذب نیروهای شایسته به دانشگاه فرهنگیان، تربیت نیروی انسانی و سایر اولویتهایی که در سند بالادستی تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین شده است اتفاقات مبارکی در طول مجلس دهم شورای اسلامی میافتاد که متأسفانه نیفتاد. از اینرو همین مباحث اولویت پیگیری ما در مجلس یازدهم در رفع مشکلات معلمان است.

وی ابراز امیدواری کرد: امیدوارم با حسن همکاری سایر نمایندگان مجلس یازدهم و مطالبات جدی آنها و همراهیهای دولت در این مسیر اهتمام لازم شکل بگیرد و شاهد عملیاتی و اجرایی شدن سند بالادستی تحول بنیادین آموزش و پرورش در کشور باشیم. سندی که حدود هفت سال از تصویب آن میگذرد و تاکنون در اجرای آن غفلت شده است.

یزدیخواه در پایان علت اجرایی نشدن این سند را عدم اراده جدی در مسؤولین اجرایی کشور یعنی دولت دانست.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: