به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
محمود الفت:
محمود الفت، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص چگونگی تقویت اعتماد ملی توسط مجلس گفت: با توجه به مطالبات مردمی مجلس می‌تواند با کارآمدی خودش اعتماد ملی را جبران کند و اعتماد را به مردم برگرداند.
وی با تأکید بر مستقل بودن مجلس و قوه مقننه تصریح کرد: مجلس و قوه مقننه بر اساس استقلالی که دارد میتواند مستقل عمل کند. مجلسی که زیر بلیط دولت باشد و دولتمردان بر آن تسلط داشته باشند مجلسی خواهد شد که به خاطر وزرا تخطی میکند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: مجلس برای جلب اعتماد مردم باید مطالبات و خواستههای مردم را اِعمال و سعی کند استقلالش را حفظ کند.

وی بر دقت بر لوایح و طرحها در مجلس تأکید کرد.

الفت در خصوص وظیفه نظارتی مجلس خاطرنشان کرد: برای مجلس وظیفه نظارتی مهمتر از قانونگذاری است. این نظارت بر تمامی دستگاههای دولتی است که تحقیق و تفحص را هم شامل میشود. مجلس از طریق نظارت میتواند اعتماد را به مردم برگرداند.

وی پیرامون تأثیر قانونگذاری بر افزایش اعتماد ملی گفت: ما قانونهای بر زمین مانده بسیاری داریم که مجلس باید پیگیر اجرای آنها توسط دولت شود.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه قانون راههای فراری را گذاشته است که باید این راههای فرار بسته شوند.

وی در پایان گفت: مجلس باید در بحث عوامل فسادزا و خلاءهای قانونی که با مفاسد پر شدهاند و افراد سودجویی که قوانین را دور میزنند ورود پیدا کند و راههای فرار را ببندد و خلاءها را پر کند.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: