به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
اثرات این انتخابات در سطح بین الملل در رابطه با کشورهای منطقه و جهان و در روابط ایران با قدرت های بین المللی از جمله چین، روسیه، هند ، اروپا و آمریکا قطعاً تاثیر گذار خواهد بود.
محمدرضا حاجی - انتخابات دوم اسفند شگفتی برانگیز بود همانطور که انتخابات مجلس دهم در تهران تعجبآور بود. در حالی که دولت و مجلس در اختیار اصلاح طلبان و اصلاح طلبان اعتدالی بود و شورای شهر تهران و شهرداری دربست در اختیار اصلاح طلبان بود همچنین شبکه مجازی و فضاسازی ها همه به نفع اصلاح طلبان فعال بودند ولی با حضور ملت در پای صندوقهای رای ، معلوم شد که از ۲۹۰ نفر نماینده ملت به نوشته روزنامه ایران که ارگان دولت است 18 نفر اصلاح طلب در مجلس یازدهم رای آوردهاند ، یعنی ۶ درصد آراء مجلس آینده را آنها دارند.
از این رو مجلس یازدهم ترکیب و ذهنیت و روشی غیر از مجلس دهم خواهد داشت و پیامدهای خاص خود را در کشور در رابطه با مجلس ، دولت ، قوه قضاییه، اداره امور کشور و اقتصاد…. خواهد داشت. اثرات این انتخابات در سطح بین الملل در رابطه با کشورهای منطقه و جهان و در روابط ایران با قدرت های بین المللی از جمله چین، روسیه، هند ، اروپا و آمریکا قطعاً تاثیر گذار خواهد بود.
این انتخابات در جریانات سیاسی و جناح ها و احزاب و تشکل های جاری کشور نقش خاصی را ایفا خواهد کرد زیرا رای این انتخابات به گونهای رفراندومی بود که راه آینده را بر مبنای خواست ملت تعیین کرده است.
تحلیل های مربوط به پیامدهای این انتخابات را در هر بخش جداگانه باید بررسی و ارائه کرد که انشاءالله ارائه خواهد شد.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: