به‌روز شده در: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
محمود الفت:
برای مجلس وظیفه نظارتی مهم‌تر از قانونگذاری است. این نظارت بر تمامی دستگاه‌های دولتی است که تحقیق و تفحص را هم شامل می‌شود. مجلس از طریق نظارت می‌تواند اعتماد را به مردم برگرداند
محمود الفت، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص چگونگی تقویت اعتماد ملی توسط مجلس گفت: با توجه به مطالبات مردمی مجلس می‌تواند با کارآمدی خودش اعتماد ملی را جبران کند و اعتماد را به مردم برگرداند.

وی با تأکید بر مستقل بودن مجلس و قوه مقننه تصریح کرد: مجلس و قوه مقننه بر اساس استقلالی که دارد می‌تواند مستقل عمل کند. مجلسی که زیر بلیط دولت باشد و دولتمردان بر آن تسلط داشته باشند مجلسی خواهد شد که به خاطر وزرا تخطی می‌کند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: مجلس برای جلب اعتماد مردم باید مطالبات و خواسته‌های مردم را اِعمال و سعی کند استقلالش را حفظ کند.

وی بر دقت بر لوایح و طرح‌ها در مجلس تأکید کرد.

الفت در خصوص وظیفه نظارتی مجلس خاطرنشان کرد: برای مجلس وظیفه نظارتی مهم‌تر از قانونگذاری است. این نظارت بر تمامی دستگاه‌های دولتی است که تحقیق و تفحص را هم شامل می‌شود. مجلس از طریق نظارت می‌تواند اعتماد را به مردم برگرداند.

وی پیرامون تأثیر قانونگذاری بر افزایش اعتماد ملی گفت: ما قانون‌های بر زمین مانده بسیاری داریم که مجلس باید پیگیر اجرای آنها توسط دولت شود.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه قانون راه‌های فراری را گذاشته است که باید این راه‌های فرار بسته شوند.

وی در پایان گفت: مجلس باید در بحث عوامل فسادزا و خلاءهای قانونی که با مفاسد پر شده‌اند و افراد سودجویی که قوانین را دور می‌زنند ورود پیدا کند و راه‌های فرار را ببندد و خلاءها را پر کند.

برچسب ها: محمود الفت
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: