به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
مشاور شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:
علی عباس‌پور طهرانی‌فرد، مشاور شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص اولویت نمایندگان در مجلس یازدهم شورای اسلامی به خبرنگار ما گفت: نمایندگان با رفتار، کردار و اعمالشان شأن مجلس را بالا ببرند.
علی عباسپور طهرانیفرد، مشاور شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص اولویت نمایندگان در مجلس یازدهم شورای اسلامی به خبرنگار ما گفت: نمایندگان با رفتار، کردار و اعمالشان شأن مجلس را بالا ببرند.

وی خاطرنشان کرد: اینطور نباشد که نماینده مردم بهقدری خود را ذلیل کند که با خانم موگرینی سلفی بگیرد. نماینده مجلس باید جایگاه مجلس را درک کند و خودش را ذلیل مسئولی خارجی که نماینده کشورهای دشمن ماست نکند. هر نماینده مجلس از هر گروه یا حوزهای که باشد طبق قانون اساسی نماینده همه مردم و پاسدار عزت و شرف مردم و فرهنگ اصیل مردم است.

مشاورشورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص حفظ شأن مجلس از سوی نمایندگان تأکید کرد: نماینده نباید نگران رأی آوردن در دور بعدی مجلس باشد، چون این نگرانی بر اظهار نظر مستقل او در مجلس تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

وی در ادامه افزود: اغلب اساتید دانشگاه هستند که بعد از حضور در مجلس بابت رأی آوردن در دور بعدی مجلس نگرانی ندارند، چون با پایان دوره نمایندگی به دانشگاه باز میگردند و به تدریس میپردازند، اما میدیدیم بقیه نمایندگان اکثرشان به هر وسیلهای با وزارتخانهها کنار میآیند و معاون پارلمانی و رئیس شرکت فلان میشوند.

عباسپور در ادامه گفت: چنین نمایندگانی نمیتوانند در باره طرحهای مربوط به آن وزارتخانهها اظهار نظرهای مستقل کنند، چون کاری میکنند که مسئولین آن وزارتخانه خوششان بیاید تا اگر دور بعدی در مجلس رأی نیاوردند شغل دندانگیری برای خودشان دست و پا کنند.

وی اولویت بعدی مجلس را برخورد تخصصی با مسائل مطرح و تصریح کرد: نماینده مجلس باید نظر مرکز پژوهشهای مجلس در باره طرحها و لوایح را بخواند و با آمادگی در صحن مجلس حاضر شود. اینطور نباشد که نداند قرار است در صحن مجلس چه طرح یا لایحهای به رأی گذاشته شود و اصلاً نداند موضوع چیست.

مشاور شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه نماینده باید در مجلس حضور فعال داشته باشد، تصریح کرد: بعضی از نمایندهها موقع رأیگیری با وجودی که در صحن مجلس هستند پای میز رأی حضور ندارند و اصلاً رأی نمیدهند.

وی در پایان اظهار کرد: نماینده باید در وقتهای خارج از مجلس به کار مجلس بپردازد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: