به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
فاطمه رهبر:
بیعرضگی و عرضه داری یعنی فارغ از گرایش سیاسی معمول ، باید توجه به کارایی و کارآمدی افراد در قالب شاخص خدمت گذاری مورد توجه باشد و با این رویکرد است که مجلس و دولت آتی می تواند در راستای کارآمدی و تحقق مطالبات بحق مردم اقدامات اساسی داشته باشند .
فاطمه رهبر در پاسخ به این پرسش که با توجه با بیانات حضرت آقا در مورد ویژگی‌های یک شخص مناسب برای نمایندگی مجلس که شامل ایمان، شجاعت، روحیه جهادی و انقلابی و طرفدار عدالت بودن است، مصداق این صفات چه افرادی می‌توانند باشند، اظهار کرد: به نظر می رسد صفات و ویژگی های مورد نظر به روشنی در فرمايشات رهبری معظم انقلاب بیان شده و دیگر نیازی به ترجمان آن نباشد. اما آنچه که سبب می شود تا ما به مصادیق این فرمايشات بیشتر پی ببریم به سوابق ، آرا و افکار و عقاید و گرایش نامزدهای نمایندگی بر می گردد.

وی ادامه داد: عدالت طلبی ، انقلابی بودن ، ایمان و شجاعت داشتن و ... مجموعه صفاتی هستند که نمایندگان مجلس در صورت دارا بودن آن می توانند کشور و نظام را به سرمنزل مقصود برسانند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ارائه برنامه دقیق و مشخص و طبق وظایف درج شده در قانون اساسی و به دور از هر وعده دروغین و خارج از عرف میتواند در این راستا قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه افراد با سابقه معلوم، مشخص، شفاف و بدون هر گونه نقطه خاکستری و با بصیرت میتوانند از مصادیق بارز این ویژگی ها باشند، تاکید کرد: کشور نیازمند نماینده ای است که با تمام وجود در حفظ استقلال و آزادی و استحکام بنیان نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کند.

رهبر در ادامه اظهار کرد: به نظر می رسد آنچه در سالیان اخیر در قالب دو قطبی اصول گرایی و اصلاح طلبی در فضای سیاسی کشور در حال رقابت و بروز و ظهور بوده، کارآیی خود را از دست داده است.

وی افزود: حتی مقام معظم رهبری نیز به جای این اصطلاحات از واژه های انقلابی و غیر انقلابی استفاده فرمودند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این موضوع هم از نظر ساختاری و هم از نظر محتوایی و شرایط روز اجتماعی، سیاسی و اقتصادی قابل بررسی و ارزیابی است، تصریح کرد: شکی نیست که هر دو جبهه اصول گرایی و اصلاحات درجای خود نیازمند تحلیل و آسیب شناسی دقیق هستند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه خاطرنشان کرد: جنبه مهم این بحث نیز که همان عرضه دار و بی عرضه بودن است نیز به موضوع کارآمدی باز می گردد که امروز مورد خواست و مطالبه همگانی است.

وی در پایان تاکید کرد: بیعرضگی و عرضه داری یعنی فارغ از گرایش سیاسی معمول ، باید توجه به کارایی و کارآمدی افراد در قالب شاخص خدمت گذاری مورد توجه باشد و با این رویکرد است که مجلس و دولت آتی می تواند در راستای کارآمدی و تحقق مطالبات بحق مردم اقدامات اساسی داشته باشند .

برچسب ها: فاطمه رهبر
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: