به‌روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
موتلفه اسلامی برای ائتلاف ارزش گرایان بر فهرست واحد بر مبنای شایسته‌سالاری برای مجلس یازدهم که مجلس گام دوم است، فعال است

واقعیت سخنان آیت الله موحدی کرمانی

بازتاب سخنان آیت الله موحدی کرمانی رئیس شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در خطبه ی نماز جمعهی تهران که از رای دهندگان خواست «لیستی» رای ندهند و روی افراد نامزد لیست خودشان تحقیق کنند ولی اگر شناخت کافی نیافتند می توانند با اعتماد به افراد مورد اعتماد رای بدهند با تحلیلهای متفاوتی انتشار یافت.

در واقع نظر اصلی آیت الله موحدی بر این است که مردم چشم بسته به هر فهرستی رای ندهند. افراد معرفی شده را بررسی کنند و شایسته ترین آن ها را برای مجلس یازدهم انتخاب کنند و به افرادی رای دهند که مشکلات مردم را حل کرده و انسان هایی پاکدست و کارآمد باشند ولی اگر فهرستی را خودشان قبول داشتند یا حمایت کنندگان آن فهرست را قبول داشتند به همان فهرست رای دهند.

نظر جامعهی روحانیت مبارز به نفع ارزشگرایان

پایداریها با اعلام ارائه ی لیستی جداگانه وارد میدان انتخابات میشوند در این میان این سوال وجود دارد که اصولگرایان و جامعهی روحانیت مبارز با سکوت خود این امر را تایید می کنند یا برنامهی دیگری خواهند داشت؟

واقعیت این است که موضع جامعه ی روحانیت مبارز در انتخاباتها بسیار موثر است زیرا افراد متدین و مذهبی در صورت تایید روحانیت اگر فهرستی را نشناسند با اعتماد به روحانیت در رای به آن فهرست احساس تکلیف شرعی خواهند کرد.

اگر روحانیت سکوت کند بخشی از رای دهندگان به طور پراکنده رای می دهند و به ضرر خود ارزشگرایان خواهد بود.

آیا دو فهرست اصولگرایان مشترکاتی دارند یا نه؟

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پی فهرست واحد بود که با اعلام فهرست ۶۰ نفر از سوی پایداری و با آخرین مذاکرات معلوم شد که پایداری ها فهرست جدا خواهند داشت.

بنابر این خبر، تاکنون در جبهه اصولگرایان دو فهرست را شاهد خواهیم بود آنچه در این میان مورد بحث است این است که آیا دو فهرست مشترکاتی دارند یا نه؟

پشت پرده سخنان الویری

الویری فعال اصلاح طلب طی سخنانی می گوید : با حضور پرشور در پای صندوقهای رای می توانیم بهترین افراد را راهی مجلس کنیم اما گلایههای خودمان را هم نادیده نمیگیریم. گله به معنای قهر با صندوق رای نیست. همچنین شکوری راد دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی گفته است:لیست ندادن به اصلاحطلبان تحمیل شده است.

بالاخره حرف کدام یک صحت دارد؟

واقعیت این است وقتی جریانهای سیاسی برای کسب رأی حرفی برای گفتن ندارند، اولین راهکار آنها عوض کردن موضوع از مسائل موجود به مناقشات سیاسی است و این ترفند از سوی جریان اصلاح طلب سال هاست که ادامه دارد.

تاکتیک برای غافل کردن اصولگرایان

در خبر ها آمده است که اصلاح طلبان اعلام کردند فهرست واحد ارائه نمی دهند و هر گروه می تواند فهرست جداگانه بدهد.

درواقع علت اصلی این تصمیم نارضایتی شدید مردم از اصلاح طلبان و اصلاح طلبی است که آنها را وادار کرده فهرست واحد ندهند تا بحران داخلی اصلاحطلبان بر اثر شکست سنگین فهرست آنها تشدید نشود. با این ترفند اگر فهرست کلی اصلاح طلبان رای نیاورد شاید عناصری از آنان از فهرست های جداگانه رای بیاورند و در مجلس حضور داشته باشند.

همچنین این موضوع می تواند یک تاکتیک برای غافل کردن اصولگرایان وچند فهرستی کردن آنها باشد و احتمال میرود که اصلاح طلبان با زیرکی در روزهای آخر بر یک فهرست واحد توافق کنند.

حرکت موتلفه بر مبنای شایستهسالاری

روزنامه همشهری مورخ ۱۹ بهمن از قول آقای کریمی اصفهانی نوشت :موتلفه در دقیقه ۹۰ تصمیم میگیرد.

این در حالی است که حزب موتلفه اسلامی برای ائتلاف ارزش گرایان بر فهرست واحد بر مبنای شایستهسالاری برای مجلس یازدهم که مجلس گام دوم است، فعال است.

+++

طنز

جلایی پور گفت: اصلاحطلبان در موقعیت تازه قرار گرفته اند که باید راه های پیش رو را با دقت و وسواس بیشتری دنبال کنند با کوچکترین اشتباه بر سر دوراهی حذف از قدرت یا حذف از جامعه قرار خواهند گرفت.

قربان آدم چیز فهم!

یک اصلاح طلب غربگرا در یک نشریه اصلاحطلب تحلیل کرده که تبعات ویرانگر نولیبرالیسم بر زندگی اکثریت مطلق مردم ( در جهان) نمایان شده و مردمی را که زندگیشان در حال نابودی است در اقصی نقاط جهان به خیابانها کشانده.....

چه عجب، آش آنقدر شور شده که خان هم فهمیده!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: