logo
کد خبر: ۳۰۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
در ملاقات معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با سفیر چین در تهران عنوان شد:
ما اخبار این همه گیری را به دقت دنبال می کنیم و از اینکه غربی ها و در راس آنها دولت آمریکا به‌دنبال آنست که از این شرایط بهره برداری سیاسی کند متاسفیم و آن را محکوم می کنیم.
دکتر محمد حسین نیک نام معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی در ملاقاتی با سفیر جمهوری خلق چین درکشورمان که در محل سفارت چین انجام گرفت ضمن تقدیر از تلاش های فراوان دولت چین در مقابله با "همه گیری ویروس کرونا" با دولت و مردم چین اعلام همدردی کرد.

دکتر نیک نام در این ملاقات اظهار داشت: اگر چه این وضعیت، شرایط دشواری را برای کشور چین فراهم آورده است، اما با سیستم بهداشتی قدرتمندی که در چین وجود دارد بزودی شاهد موفقیت در کنترل این بیماری خواهیم بود.

وی افزود: یافته های پزشکان و محققین چینی در مقابله با شرایط احتمالی مشابه در آینده به کمک اقدامات بین المللی خواهد آمد.

دکتر نیک نام در این دیدار که قائم مقام معاونت هم حضور داشت، ادامه داد: یکی از چالش های سلامت در عصر حاضر بروز و ظهور بیماریهای نوپدید است که در چند دهه اخیر هر از چند گاهی از نقطه ای از جهان سربر میآورند از جمله سارس، ابولا، زیکا و H1N1 و مواردی از این دست که آخرین آنها کرونا میباشد.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما اخبار این همه گیری را به دقت دنبال می کنیم و از اینکه غربی ها و در راس آنها دولت آمریکا بهدنبال آنست که از این شرایط بهره برداری سیاسی کند متاسفیم و آن را محکوم می کنیم. ما در جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای هر گونه کمکی در راستای مقابله با این همه گیری اعلام می کنیم.

"چانگ هوا " سفیر چین در پاسخ از اظهار همدردی تشکر نمود و در ارتباط با همه گیری کرونا درکشورش اظهار داشت: دولت چین با تلاش همه جانبه برای کنترل همه گیری تلاش نموده است.

وی ادامه داد: تعداد تلفات این بیماری نسبت به همه گیری های مشابه از جمله H1N1 و MersCova کمتر بوده است و ضمنا تعداد مداوا شدگان از تعداد قربانیان فزونی گرفته است.

"چانگ هوا" در ادامه سوء استفاده سیاسی آمریکا از شرایط ایجاد شده در این همه گیری را غیر انسانی خواند.

سفیر چین همچنین ازجو منفی ایجاد شده در فضای مجازی جهانی علیه شرایط فرهنگی اجتماعی جامعه چین اظهار نارضایتی نمود.

دکتر نیک نام در پایان این دیدار بر اهمیت همکاریهای آکادمیک در باره ویروس کرونا بین دو کشور تاکید نمود و اظهار امیدواری نمود که در سمیناری که بزودی در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد محققینی از کشور چین نیز حضور یابند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: