به‌روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۷۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
لاله افتخاری:
اصلاح‌طلبان اکنون باید پاسخگوی عملکرد ناکارآمد خود در دولت و مجلس باشند نه آنکه با طلبکاری به اتهام‌زنی بپردازند.
بازی تکراری اصلاح‌طلبان در این دوره انتخابات هم رخ داده است؛ از یک سو تخریب رقیب و انداختن بار تمام مسئولیت‌ها بر دوش جناح مقابل و از سوی دیگر مظلوم‌نمایی و تکیه بر ردصلاحیت‌شدگان و تیره‌وتار جلوه‌دادن فضای انتخابات برای مردم. چنین روشی در این دوره با محور ارائه اسناد تحریف‌شده و غیرواقعی و خوانشی نادرست از موضوعات با هدف تخریب شخصیت‌های برجسته اصولگرا در جریان است.

لاله افتخاری، فعال سیاسی اصولگرا درباره فضاسازی‌های اخیر اصلاح‌طلبان گفت: «به هر حال در هر انتخابات چنین تخریب‌ها و بی‌اخلاقی‌های سیاسی رخ می‌دهد که نیروهای انقلاب باید با آگاهی تمام با چنین تخریب‌هایی مواجه شوند. همه ما وظیفه داریم تا با ارائه ادله و اسناد قابل قبول ادعاهای واهی کسانی که دست به تخریب می‌زنند را خنثی کنیم و با هشیاری تمام به همه شبهات پاسخ دهیم تا هیچ ابهامی برای مردم باقی نماند. این وظیفه فعلی نیروهای انقلاب است اما در ابعاد کلی تخریب‌کردن به‌جای پاسخگو بودن امر نادرستی است. اصلاح‌طلبان اکنون باید پاسخگوی عملکرد ناکارآمد خود در دولت و مجلس باشند نه آنکه با طلبکاری به اتهام‌زنی بپردازند. اگر چنین روحیه‌ای بر فضای سیاسی حاکم شود، مردم بر اساس واقعیت‌ها تصمیم می‌گیرند تا دیگر شاهد ورود نیروهای غیرمتخصص و غیرمتعهد به مجلس نباشیم».

او درباره نوع قضاوت مردم نسبت به اتهام‌زنی‌های اصلاح‌طلبان اظهار کرد: «به‌هرحال اصلاح‌طلبان با تمام قوا در مسیر تخریب قدم برمی‌دارند اما مردم باید به برنامه‌ها و سابقه‌ها توجه کنند. اکنون دشمن خارجی هم منتظر شرکت محدود مردم در انتخابات است و ما نباید بگذاریم خواسته دشمن محقق شود».

او رسالت نیروهای انقلاب در مدت‌زمان اندکی که به انتخابات باقی مانده را اینگونه تشریح کرد: «ضرورت دارد که همه نیروهای انقلاب کارنامه خود را شفاف و با جزئیات عرضه کنند و حتی بگویند که در این مسئولیت‌ها به این دلایل نقایصی وجود داشته و چنین نقاط مثبتی هم موجود بوده است. مردم به دنبال صداقت هستند. در شرایطی که اصلاح‌طلبان فاقد این خصیصه هستند ما باید صادقانه با مردم روبه‌رو شویم تا اطمینان کامل آنها را جذب کنیم».

او در پایان گفت: «در مدت باقی‌مانده باید بررسی شود که افرادی به‌عنوان لیست نهایی معرفی شوند که از تخصص لازم برخوردار باشند تا بتوانند نیازهای واقعی جامعه را برطرف کنند. لیستی که در نهایت به مردم ارائه می‌شود باید برای مردم قانع‌کننده باشد. اگر چنین شود می‌توان امید داشت که مجلس آینده یک مجلس مؤثر و انقلابی باشد».

برچسب ها: لاله افتخاری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: