به‌روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
صالح اسکندری:
جوانان اصلاح طلب سرخورده شده‌اند چون قطار اصلاحات در ایستگاه چهره‌های تکراری متوقف شده است. همین تعداد محدود جوانان در لیست امید مجلس و شورای شهر نیز در اتاق‌های تصمیم‌گیری اصلاح‌طلبان جایی ندارند.

صالح اسکندری با طرح این سؤال که چرا جوانگرایی در شرایط کنونی کشور یک ضرورت است به برخی آیات قرآنی و سیره پیامبر(ص) در به‌کارگیری جوانان در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و نظامی اشاره کرد.

قائم مقام دبیرکل هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، جوانان را بر اساس آیات قرآن مظهر عدالت‌خواهی، حقیقت‌جویی، پاکدامنی و عفاف اجتماعی، تلاشگری و مدیریت جهادی و... برشمرد و گفت: مصعب بن عمیر به عنوان سفیر فرهنگی رسول خدا(ص) به مدینه ۳۴ ساله، عتاب بن اسید به عنوان فرماندار سیاسی پیامبر در مکه ۱۹ ساله و اسامه بن زید فرمانده نظامی رسول خدا بعد از حجه الوداع ۱۹ ساله بودند.

وی با اشاره به پویش بین‌المللی در میدان دادن به جوانان به منظور تحقق حکمرانی خوب گفت: امروزه مراکز و اتحادیه‌های مختلفی جهت تقویت حضور جوانان در مناصب تصمیم‌گیری اعم از تقنینی و اجرایی به وجود آمده و کشورها بسته به هنجارهای فرهنگی و اجتماعی خود فرصت‌هایی را برای مشارکت جوانان فراهم می‌کنند.

قائم مقام دبیرکل هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بر اساس یک مطالعه بین‌المللی میزان حضور نمایندگان جوان در پارلمان‌های کشورهای مختلف در دهه ۲۰ سالگی ۱/۶۵٪ و همین نسبت در دهه ۳۰ سالگی ۱۱/۸۷٪ است.

اسکندری افزود: بر اساس همین مطالعه متوسط سن مردان در مجالس جهان ۵۳ سال و زنان ۵۰ سال است. این در حالی است که افراد جوان ۱۵ تا ۲۵ ساله یک پنجم از جمعیت جهان را شامل می شوند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در این دوره در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی حرکت خوبی به‌منظور حضور جوانان صورت گرفته است گفت: دو سوم فهرست اصولگرایان در تهران زنان و جوانان هستند.

وی در مقابل وضعیت جوانان اصلاح طلب را مطلوب ارزیابی نکرد و گفت: جوانان اصلاح طلب سرخورده شده‌اند چون قطار اصلاحات در ایستگاه چهره‌های تکراری متوقف شده است. همین تعداد محدود جوانان در لیست امید مجلس و شورای شهر نیز در اتاق‌های تصمیم‌گیری اصلاح‌طلبان جایی ندارند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: