به‌روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
اسدالله بادامچیان با اشاره به مواضع رییس جمهور:
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مردم می دانند که افزایش میزان مشارکت و حضور در پای صندوق های رأی، فارغ از اینکه به چه کسی می خواهند رأی دهند، نوعی تضمین امنیت و ابراز اقتدار ملی است.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: شعارهای حقوق بشر و قوانین بین المللی به علت عجز استکبار و صهیونیست و شکست های پی در پی آنها و بیداری ملت های غرب آسیا برای آمریکا و همدستانش زیر پا گذاشته می شوند و همین امر موجب اعتراض وجدان های آگاهی یافته حتی در آمریکا و اروپا می شود و همین موج مخالفت جهانی، شکست این برنامه دیکته شده آمریکایی ـ صهیونیستی را قطعی می کند.

* محکومیت معامله قرن

وی با محکوم کردن طرح معامله قرن تأکید کرد: مسلماً ملت های مسلمان و فلسطینی ها که صاحبان اصلی سرزمین خود هستند. این طرح شوم را نخواهند پذیرفت و اگر آنها باید یک طرف معامله باشند، هیچ گروه و جریان فلسطینی در درون و بیرون سرزمین های فلسطینی این معامله را قبول ندارد و آن را خیانت می‌داند؛ ‌پس معامله یک طرفه هم معامله نیست، تحمیل است.

بادامچیان افزود: تجربه نشان می‌دهد در همه طرح‌های قبلی آمریکایی مثل کمپ دیوید، پیمان صلح مادرید، پیمان اسلو، کنفرانس آناپلیس، هیچ آبی برای فلسطینی ها گرم نشد و این معامله قرن نیز بر همان روال است.

* عواقب وخیم همراهی با آمریکا

وی تأکید کرد: در هفته گذشته در منطقه، همه چیز علیه اشغالگران بود. سقوط هواپیمای جاسوسی آمریکا و دو بالگرد، کشته شدن تعدادی از افسران آمریکایی، تسخیر شهر خان‌طومان و نقاط دیگر در سوریه، خیزش عظیم ملت عراق در پشتیبانی از خروج آمریکا، فشار بر سفارت آمریکا در بغداد از طرف گروه‌های مردمی عراق، پیروزی‌های چشمگیر در یمن، نمونه‌هایی است که دولت آمریکا اگر عقلایی رفتار کند، از منطقه بیرون می رود. دولت‌های همدست آمریکا مانند عربستان سعودی و امارات نیز به عواقب وخیم همراهی با آمریکای ورشکسته و در حال سقوط بیاندیشند.

* توصیه به ظریف

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه اظهار داشت: در چنین موقعیت منطقه و ایران و ضعف آمریکایی ها، وزیر خارجه جناب آقای دکتر ظریف لازم است جامع الاطراف سخن بگویند و احساسات پرشور ملت ما و منطقه را در جریان ترور شهیدان سلیمانی و المهندس در نظر بگیرند.

بادامچیان در پاسخ به سوالی درباره انتخابات مجلس و آرایش سیاسی کشور اظهار داشت: مردم می دانند که افزایش میزان مشارکت و حضور در پای صندوق های رأی، فارغ از اینکه به چه کسی می خواهند رأی دهند، نوعی تضمین امنیت و ابراز اقتدار ملی است.

مظلوم نمایی اصلاح طلبان

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به مسئله رد صلاحیت ها و عدم احراز صلاحیت ها گفت: اکنون برای هر کرسی نمایندگی مجلس، ۱۷ نامزد ثبت نام کرده اند. اصلاح طلبان در تهران بیش از ۱۳۰ نامزد تأیید صلاحیت شده دارند که افراد گمنامی هم نیستند. بین آنها فرماندار، استاندار، معاون وزیر، وزیر و مقامات بلندپایه در دولت های گذشته وجود دارد. لذا جوسازی آنهایی که می گویند ما نامزد نداریم، خلاف واقع است. اصلاح طلبان می دانند که عملکرد منفی اصلاح طلبان راست گرا و چپ گرا مردم را ناراضی کرده است و مردم تمایلی برای رأی دادن به آنها ندارند. امیدوارم دنبال بهانه نگردند که مظلوم نمایی کنند.

وی درمورد برخی مواضع رییس جمهور گفت: دولت امانت دار رأی مردم است. دولت در رعایت امانت مردم باید حداکثر بی طرفی را داشته باشد و این طور نباشد که گویی دولت دارد از جناحی طرفداری می کند. بویژه روزنامه ارگان دولت بهتر است رعایت بی طرفی را در انتخابات داشته باشد.

* نگاه جهان بعد از 41سال

بادامچیان با تبریک ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی افزود: ملت ما در گام اول انقلاب طی ۴۱ سال، از فراز و نشیب های زیادی عبور کرده و امروز جهان و منطقه با نگاه احترام آمیز به پیشرفت ها و استقلال و رهاوردهای نظام جمهوری اسلامی می‌نگرند و اقتدار ایران اسلامی را در برابر آمریکا ستایش می کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان درباره انتخابات آینده مجلس یازدهم از همه نیروهای علاقمند به پیشرفت کشور و رفع مشکلات ملت خواست که با دقت در فهرست انتخاباتی، ترکیبی را که متناسب با مجلس گام دوم است، تشکیل دهند. همچنین از تفرقه افکنی ها، تبلیغات منفی و تخریب و توطئه های دشمنان اسلام و ملت ایران مراقبت داشته باشند تا ان شاءالله انتخاباتی پرشور با مشارکت گسترده مردم، امید و اطمینان به آینده درخشان ایران را افزایش دهد.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: