به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۷۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
در تمامی انتخابات ها مرحوم حبیبی پایه گذار وحدت و پیش قدم در تشکیل ائتلاف بود.هرجا سخنی از وحدت و ائتلاف بود پای جناب آقای حبیبی هم در میان بود و جزء اولین افرادی بود که برای ایجاد فرایند ائتلاف به ایشان مراجعه می نمودند و بسیار هم در این راه موثر بود

محسن قناعت- یکسال گذشت. یکسال از اتفاقی که تصورشان را نمیکردیم گذشت. یکسال از فقدان سرمایه عظیم حزب موتلفه اسلامی،حاج محمدنبی حبیبی،دبیرکل فقیدمان گذشت. اما آنچه در یکسال، مدام بر خاطر ما نقش می زند خصوصیات برجسته و پراهمیت ایشان است.

* منبع امید و انرژی

یکی از خصوصیات مهم مرحوم حبیبی امیدبخشی ایشان بود.بنده با توجه به مسئولیتی که در دوره دبیرکلی ایشان داشتم در چند مورد به ایشان مراجعه نمودم و از کمبودها و نواقص ملزومات کاری گله کردم و تا حدودی ناامید شده بودم ولی آقای حبیبی پس استماع دقیق عرائض بنده در چند جمله کوتاه و اثربخش،حقیر را به آینده بسیار امیدوار می کرد که هنگام خروج از اتاق ایشان به یک مدیر پرانرژی تبدیل شده بودم.

* کنترل من

یکی دیگر از خصوصیات بارز مرحوم حبیبی این بود که (من) خود را کنترل می نمود و همیشه به تاسی از استاد مرحوم حاج حبیب الله عسگراولادی و یادآوری این جمله از ایشان که باید من خود را کنترل کنیم تا گرفتار مصیبت های بزرگ تر نشویم به این امر مهم توجه نشان می داد و در رفتار و گفتارشان این موضوع مشهود بود و به گونه ای رفتار می کردند که مخالفان فکری او هم اخلاقش را تحسین می کردند و بیشتر با رفتار خود دیگران را تحت تاثیر قرار می داد و اطرافیان از اینکه ایشان را نقد کنند احساس آرامش می کردند و در تصمیم گیری ها به نقد منصفانه افراد توجه داشت. مرحوم حبیبی همکاران خود را به خوب و بد تقسیم نمی کرد بلکه ضعف ها و توانایی آنها را کنار یکدیگر می دید.

* جای خالی حبیبی در ائتلاف

منتها یکی از خصوصیات قابل توجه ایشان که با عنایت به موسم انتخابات مجلس شورای اسلامی لازم است به آن اشاره کنیم روحیه ازخود گذشتگی و ترجیح مصلحت کلی نظام و انقلاب اسلامی و مجموعه اصولگرایان بر مصلحت و منافع حزبی و فردی بود.در تمامی انتخابات ها مرحوم حبیبی پایه گذار وحدت و پیش قدم در تشکیل ائتلاف بود.هرجا سخنی از وحدت و ائتلاف بود پای جناب آقای حبیبی هم در میان بود و جزء اولین افرادی بود که برای ایجاد فرایند ائتلاف به ایشان مراجعه می نمودند و بسیار هم در این راه موثر بود و برای ایجاد وحدت هرکاری که لازم بود انجام می داد و در این مسیر خستگی ناپذیر نشان می داد و در همه امور اصل ولایت و ولایت پذیری را مدنظر داشت . واقعا در این فصل از فعالیت های حزب،فقدان این عزیز سفر کرده بیش از پیش احساس می شود. امیدوارم در ادامه راه از مرحوم حبیبی درس گرفته باشیم. او همیشه در قلب و خاطر ما خواهد بود

روحش شاد و یادش گرامی

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: