به‌روز شده در: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۷۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
مرحوم محمدنبی حبیبی از جمله این سالکان بود که ضمن باورمندی به کار در حوزه سیاسی و در قالب تحزب، و استقامت ورزیدن بر باورهای خود، اما به شدت منصف و بدور از تندروی و فاصله گرفتن از اخلاق بود.
محمدحسین شفیعیها- یک سال گویی در یک چشم بر هم زدن از ترک ناگهانی مرحوم آقای محمد نبی حبيبي از این دنیای فانی گذشت و آنچه باقی مانده‌ یاد خیر او و سیره پسندیده و مورد قبول بسیاری از فعالان سیاسی و متدینین با گرایش های مختلف است که در باره ایشان به نیکی یاد کردند.

مرحوم حبیبی به گواهی رهبر گرانقدر انقلاب از صداقت برخوردار بود و همین ویژگی موجب گردید در عرصه سیاسی ایران از اعتبار قابل توجهی برخوردار باشد. تلاش‌هایی که در ایام فتنه ٨٨ و نیز پس از درگذشت مرحوم استاد عسگراولادی در مسئله وحدت اصولگرایان بکار بست در خاطرها زنده است.
رمز و راز مانایی و ذکر خیر هر فردی ولو پس از مرگش از دیدگاه نظام توحیدی عبارت است از ایمان خلل ناپذیر به‌همراه اخلاص و تقوا است، اگر این حاصل شود باقی ماجرا برعهده خالق عالم است که کفالت بنده خود را برعهده می‌گیرد. در قضیه شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و رستاخیز تشییع پیکر تکه تکه شده ی او و یارانش این معنا به شکلی بدیع و کم نظیر به نمایش درآمد. دشمن میخواست نور او را خاموش کند اما خدا او را شعله ور تر کرد و آنانی هم که نمی شناختندش به این معرفت بار یافتند. مرحوم محمدنبی حبیبی نیز از جمله این سالکان بود که ضمن باورمندی به کار در حوزه سیاسی و در قالب تحزب، و استقامت ورزیدن بر باورهای خود، اما به شدت منصف و بدور از تندروی و فاصله گرفتن از اخلاق بود.
فعالان سیاسی و مدیران جامعه می بایست در تمرین کار سیاسی و اجرایی خود چنین الگوهایی را مرتبا مرور کرده و از رفتار و منش و سیره آنان درس فرا گیرند و در عرصه کارزار بکار بندند. با چنین رویه ای کارآمدی و توانمندی مدیریت در جامعه اسلامی روغن کاری شده و چرخ مدیریت بدرستی و روانی خواهد چرخید و ثمرات درخشان خود را به بار خواهد نشاند.

ان شاءالله

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: