به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۷۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
احمدعلی مقدم:
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان به خصوصیات اخلاقی حبیبی اشاره کرد و گفت: نجابت خاصی در چهره و رفتار وی موج می‌زد و حتی به تعبیری مظلوم بود و از حق خود می‌گذشت و وی یک سیاستمدار انقلابی به تمام معنا بود .
احمدعلی مقدم عضو شورای مرکزی حزب‌ مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار هفته نامه شما با اشاره به سالگرد درگذشت مرحوم محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، اظهار داشت: یک سال که از فقدان این فرد مخلص و فداکار گذشت، اما همچنان نام و یاد وی در خانواده مؤتلفه اسلامی همیشه تازه و زنده است.

وی در مورد نحوه آشنایی خود با مرحوم حبیبی به اوایل انقلاب و زمانی که معاون سیاسی استانداری کرمان بود، اشاره کرد و افزود: بنده با وی چه در زمان تصدی معاونت اجرائی حزب و چه مسؤولیت دبیر کلی حزب ارتباط تنگاتنگی داشتیم.

* شیفته خدمت به انقلاب و مردم
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه حبیبی در طول حیات ارزشمند خود در سنگرهای گوناگونی اعم مسئولیت‌های بی‌شمار اجرائی کشور و چه در حزب‌ مؤتلفه اسلامی با صداقت خاصی، توأم با اخلاق محمدی و ادب اسلامی کار کرد، گفت: وی در عین اینکه مجاهد در راه خدا و شیفته خدمت به انقلاب و مردم بود، اما دلسوزی و مهربانی وی زبانزد عام و خاص بود.
این فعال سیاسی مرحوم حبیبی را انسانی وارسته و سرباز فداکاری برای امام راحل (ره)و یاری مخلص برای مقام معظم رهبری توصیف کرد و افزود: با وجود اینکه در دوران عمر پربرکتش مسئولیت‌های اجرایی متفاوتی بر عهده داشت، چه در زمانی که به عنوان شهردار تهران ایفای مسؤولیت کرد و یا در سمت استاندار استان‌های خراسان بزرگ، فارس و تهران و یا به عنوان معاون سیاسی استانداری کرمان، معاون وزرای بازرگانی و راه و قائم مقامی بنیاد مستضعفان به انجام وظیفه پرداخت، به معنای واقعی کلمه خادمی راستین برای ملت شریف ایران قلمداد می‌شد.

* محبوب دلها
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه مرحوم حبیبی از محبوبیت خاصی در بین همه کسانی که وی را از نزدیک می‌شناختند، برخوردار بود، بالاخص امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری، علما، مراجع عظام و شخصیت‌های مختلف سیاسی و مذهبی کشور و اعضا و مدیران حزب مؤتلفه اسلامی، تأکید کرد: و در عین حال سیاستمداری تیزبین، زیرک، باهوش، تحلیل‌گر، واقع‌بین، آرمانگرا، مطلع، آگاه به امور، با بصیرت و با تقوا بود.
مقدم تصریح کرد: مرحوم حبیبی با وجود مسئولیت‌های مختلف اجرائی در کشور، مدیری کاملاً قانونمند بود به شکلی که تعریف می‌کرد، زمانی که شهردار تهران بودند، برای تغییر اسم خیابان‌ها کمیسیونی به عنوان کمیسیون نامگذاری در شهرداری تشکیل شده بود، آقای محتشمی، وزیر کشور وقت خواستار تغییر نام خیابانی بود و وی موضع می‌گیرد و می‌گوید: «همین طوری نمی‌شود با اراده و دستور شما نام خیابانی را تغییر داد.» لذا پس از اخذ نظر کمیسیون نامگذاری اسم خیابان تغییر کرد منتها از مجرای قانونی خودش نه اراده شخص وزیر کشور، که این نهایت قانون‌مداری وی را نشان می‌دهد که حتی دستور مافوق خود را از مجرای قانونی اجرایی می‌کرد.

* نگاه به فعالان حزب موتلفه اسلامی
عضو شورای مرکزی حزب‌ مؤتلفه اسلامی مرحوم حبیبی را مدیری کاملاً تشکیلاتی دانست و خاطرنشان کرد: وی با همت خود در انسجام‌بخشی و تشکیلاتی کردن مؤتلفه کاملاً موفق عمل کرد و کار کردن در این حزب را یک تکلیف الهی و دینی می‌دانست و معتقد بود که هر کس به کار در‌ مؤتلفه اسلامی از دید دنیوی فکر کند، دچار خسران شده است و هر کس به فعالیت در مؤتلفه نگاه دینی و عبادی داشته باشد، اجرش در پیشگاه الهی محفوظ خواهد بود.
وی در ادامه به فعالیت آن مرحوم در‌ مؤتلفه اسلامی بطور شبانه روزی و با عشق و علاقه خاص اشاره کرد و گفت: از وی به کررات شنیدم که می‌گفت کار در مؤتلفه برای من تقدس خاصی دارد، زیرا اعتقاد داشت مؤتلفه اسلامی یک حزب الهی است.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان به خصوصیات اخلاقی حبیبی اشاره کرد و گفت: نجابت خاصی در چهره و رفتار وی موج می‌زد و حتی به تعبیری مظلوم بود و از حق خود می‌گذشت و وی یک سیاستمدار انقلابی به تمام معنا بود .

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: