به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

به رهبر معظم انقلاب قول داده‌ایم
«
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری» رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه نماز جمعه پدیده‌ای منحصر به فرد است که ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد، درباره تغییر ائمه جمعه اظهار داشت: ناچار به تغییرات هستیم بخشی به اقتضای سن خود و به دلیل مأموریت‌های جدیدی که دارند، باید جای خود را به جوانان بدهند و بعضی‌ها هم تناسبی با جایگاه امامت جمعه ندارند که ناچار به تغییر هستیم. وی با اشاره به تغییرات زیادی که تاکنون ایجاد شده است، افزود: از کسانی که ارادت عمیق به امام و رهبری دارند، انتظار کمک می‌رود تا این هدف بزرگ محقق شود؛ چرا که برای این هدف‌گذاری در افق ۱۴۰۴ به رهبر معظم انقلاب قول داده‌ایم که شبکه امامت جمعه را در اوج کیفیت و مطلوبیت قرار دهیم.

جمله رهبر انقلاب درباره ترامپ که تیتر لس‌آنجلس تایمز شد

رهبر معظم انقلاب گفت: ترامپ «دلقکی» است که به ایرانیان خیانت خواهد کرد. این جمله تیتر پایگاه اینترنتی لس آنجلس تایمز شده است.
بیش از 100 نظامی آمریکایی در عین‌الاسد کشته شده‌اند
«
کاترین شاکدام» تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی طی گزارشی در پایگاه خبری‌ـ تحلیلی «سیتیزن تروث» نوشت: به گفته مقامات نظامی عالی‌رتبه، نظامیان آمریکایی پیش از حمله مجبور بودند تجهیزات خود را از سراسر عراق به پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار بیاورند تا امنیت آنها را تأمین کنند. «سیتیزن‌تروث» در این گزارش ادعا کرد، به اطلاعاتی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد بیش از صد نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد در عراق کشته شده‌اند و به زودی ویدئو‌ها و مدارک بیشتری از پایگاه عین‌الاسد را در دسترس عموم قرار می‌دهد.

ترور سردار سلیمانی برای امارات و عربستان خوشایند نبود
پایگاه شبکه «المیادین» درباره دیدگاه کشورهای عربی پیرامون سیاست‌های ضدایرانی ترامپ و ترور سردار سلیمانی نوشت: «اقدام آمریکا در مورد ترور سلیمانی، باعث ناخوشایندی امارات متحده و عربستان سعودی شده است؛ چرا که این اتفاق درست در زمانی به وقوع پیوست که تفاهم‌ها و میانجی‌گری‌هایی برای رسیدن تفاهم با ایران، در حال انجام بود. ضمن اینکه هیچ‌گونه هماهنگی با سران دولت‌های عربی خلیج‌فارس نشده بود و آنها هیچ اطلاع قبلی از این عملیات نداشتند. به نظر نمی‌رسد نظر عربستان سعودی در این باره متفاوت باشد؛ همان‌طور که پس از ترور سلیمانی، به سرعت سعودی‌ها بیانیه‌ای صادر کرده و تأکید کردند که هیچ نقشی در جریان این عملیات نداشته‌اند. نمی‌توان از سفر شیخ تمیم‌بن‌حمد، به تهران و دیدار با رهبر جمهوری اسلامی، پس از ترور سلیمانی به آسانی گذشت؛ بدین معنا، امنیت، بیش از هر چیز برای دولت‌های عربی خلیج‌فارس اهمیت دارد و این دولت‌ها، با تمام توان خود برای جلوگیری از وقوع جنگ تلاش می‌کنند؛ چرا که در صورت وقوع جنگ، این کشورها خارج از معرکه نخواهند بود و حتی ممکن است در قلب مقابله‌ای قرار گیرند که آمادگی نظامی و اقتصادی ورود به آن را ندارند


دستان ترامپ به خون قربانیان هواپیما آغشته است
نشریه آمریکایی «لاس‌وسگاس ریویو ژورنال» در یادداشتی نوشت: «ترور سردار سلیمانی، آمریکا را به تقابل مستقیم نظامی با ایران سوق داد که این مسئله بدترین چیزی است که می‌توان برای آمریکا تصور کرد. به همین دلیل بود که تنش‌ها به شدت بالا گرفت و ایران در تلافی ترور سردار سلیمانی پایگاه آمریکا را موشک‌باران کرد. ایران همچنین به اشتباه یک هواپیمای مسافربری را با تصور موشک کروز با یک موشک پدافندی هدف قرار داد و 176 نفر کشته شدند. سؤال اینجاست که اگر ترامپ در توافق هسته‌ای با ایران باقی می‌ماند و از ترور سردار سلیمانی خودداری می‌کرد، آیا این 176 نفر الآن زنده نبودند؟ درست است یک ایرانی به هواپیما شلیک کرد، اما چه کسی در حقیقت ماشه تنش را کشید؟ آیا دستان دولت ما به خون قربانیان هواپیما آغشته نیست؟»


بهانه جدید پنتاگون برای توجیه پنهان‌کاری درباره عین‌الاسد
پس از آشکار شدن پنهان‌کاری وزارت دفاع آمریکا درباره تلفات انتقام موشکی ایران، سخنگوی این وزارتخانه به بهانه‌ای جدید برای توجیه این پنهان‌کاری متوسل شده است. «جاناتان هافمن» مدعی شده است، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در جریان زخمی‌شدن ۱۱ نظامی این کشور در پی حمله به عین‌الاسد قرار گرفته و چند ساعت بعد، این موضوع به اطلاع عموم رسیده است. ترامپ، وزیر دفاع آمریکا و سایر مقامات دولت این کشور در ۹ روز گذشته بارها مدعی شده بودند ضربه موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد هیچ تلفات یا زخمی‌ای نداشته است. این در حالی است که بر اساس گزارش‌های متعدد حمله به عین‌الاسد ده‌ها کشته بر جای گذاشته، اما پنتاگون فعلاً برنامه‌ای برای افشای آن ندارد.

چند نخ سیگار بکشیم می‌میریم؟

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات گفت: بر اساس آمار‌های جهانی مصرف هر یک میلیون نخ سیگار باعث مرگ یک انسان می‌شود. تقریبا حدود ۲۲ تا ۲۴ درصد مردم در جامعه ایران سیگار می‌کشند که از این تعداد کمتر از چهار درصد بانوان و دختران جوان هستند
توافق مطلوب رئیس‌جمهور آمریکا چیست؟
«
برایان هوک» نماینده دولت آمریکا در امور ایران ویژگی‌های توافق جدیدی را که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به دنبال جایگزین کردن آن با «برجام» است، تشریح کرد. او گفته است: اولین مورد اینکه، ما استاندارد شورای امنیت سازمان ملل متحد را مبنی بر اینکه رژیم ایران حق غنی‌سازی مواد هسته‌ای ندارد، مجدداً بازخواهیم گرداند. مورد دوم این است، هر توافقی که به آن دست پیدا کنیم، تحویل مجلس سنا خواهیم داد تا به معاهده تبدیل شود. اگر این توافق به تصویب سنا برسد به قانون بین‌المللی تبدیل می‌شود. وی درباره سومین مورد نیز گفته که توافقِ مطلوب ترامپ باید مسائلی فراتر از مسائل هسته‌ای، از جمله برنامه موشکی ایران را هم شامل شود!

کنایه توئیتری سخنگوی شورای نگهبان به پمپئو

سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به ادعا‌های جدید وزیر امور خارجه آمریکا از او پرسید: کدام رئیس جمهور شما با رای مستقیم انتخاب شده؟ عباسعلی کدخدایی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: به پمپئو که دوباره با اظهاراتی مداخله جویانه در مسائل داخلی ایران دخالت کرده، باید گفت: فعلا استیضاح ترامپ را حل کنید. لازم نیست به مردم ایران دمکراسی یاد دهید! به مردم دروغ نگویید! کدام رئیس جمهور شما با رای مستقیم انتخاب شده؟ آمریکا تقلب دوره الگور ـ بوش را فراموش نکرده؟

کتاب «ترامپِ دمدمی مزاج» منتشر می‌شود

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از انتشار کتابی در آینده نزدیک خبر داده که به نوشته این رسانه دمدمی بودن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و در مواقعی، بی اطلاعی او درباره پاره‌ای از مسائل را تشریح می‌کند. فیلیپ راکر و کارول لئونین نویسندگان کتاب جدید درباره ترامپ نوشتند به نظر می‌رسد رئیس جمهور آمریکا درکی درباره سابقه تاریخی ماجرای حمله پرل هاربر ندارد. نویسندگان این اثر به نقل از یک مشاور ترامپ نوشتند وقتی نخست وزیر هند این حرف را شنید با این تفکر که ترامپ فردی جدی نیست و نمی‌تواند به او به عنوان شریک اعتماد کند از اتاق خارج شد.
اخبار روزانه:
* بنابر اخبار رسیده، پس از واکنش سرد جامعه هنری و نکوهش عمومی و همچنین اعلام صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه با افرادی که رسانه ملی یا جشنواره‌های فجر را برای فضاسازی سیاسی تحریم کرده‌اند، برای همیشه قطع همکاری می‌کند، برخی از این افراد، آشکارا یا پنهانی، ابراز پشیمانی کرده‌اند. از جمله بعضی از داوران جشنواره هنرهای تجسمی فجر که قبلاً به نشانه اعتراض، از این جشنواره انصراف داده بودند قصد بازگشت به این رویداد را دارند. برخی از گروه‌های تئاتری هم که از جشنواره تئاتر فجر کنار کشیده بودند، اعلام کرده‌اند که پشیمان هستند.
* پس از آنکه روزنامه‌نگاری به نام «طاها بوهافس» از داخل سالن تئاتر «بوف دو نورد» از حضور امانوئل و برژیت مکرون برای تماشای این نمایش خبر داد، ده‌ها نفر از مخالفان و معترضان به سیاست‌های او خود را به جلوی این سالن تئاتر رساندند و تلاش کردند خود را به داخل سالن نمایش برسانند که با حضور نیروهای امنیتی و پلیس ضد شورش ناکام ماندند. پلیس فوراً مکرون و همسرش را از سالن تئاتر خارج و طاها بوهافس را دستگیر کرد. اکنون اعتصابات سراسری و گسترده‌ای علیه سیاست‌های دولت فرانسه در این کشور در حال انجام است که عملاً دولت مکرون را فلج کرده است.
* «فاطمه راکعی» دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش گفت: ما همان روالی را که قبلاً اعلام کردیم ادامه خواهیم داد؛ یعنی هر جا از میان اصلاح‌طلبان شاخص و شناخته‌شده و دارای پیشینه سیاسی اصلاح‌طلبی افرادی داشتیم، لیست خواهیم داد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تأکید کرد: مهم این است که نمی‌خواهیم لیست استیجاری یا ائتلافی بدهیم، چون قبلاً این کار را کردیم و نتیجه آن را دیدیم.
* «بهرام قاسمی» سفیر ایران در فرانسه، در واکنش به برخی اظهارنظر‌های مقامات اروپایی‏ درباره مذاکره مجدد در ارتباط با برجام در توئیتی نوشت: «هیچ خردورز سیاسی آشنا به مباحثبرجام تردیدی ندارد که این تفاهم تنها و یگانه راه‌حل ممکن تلقی می‌شود. طرح مذاکرات مجدد به هر دلیل صرفاً اقدامی بهانه‌جویانه برای توجیه ناتوانی و بدعهدی طرف‌های اروپایی است
* رئیس سازمان غذا و دارو درباره اظهاراتی مبنی بر کمبود دارو و تجهیزات پزشکی که به صف‌های طولانی برای انجام اعمال جراحی در بیمارستان‌ها منجر شده است، گفت: در حال حاضر وضعیت ذخایر دارویی و تجهیزات تخصصی در کشور در شرایط بی‌نظیری قرار دارد.
* کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل‌ سازمان‌ ملل‌متحد از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هم‌رزمانش به دست ارتش آمریکا شکایت کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: