به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
فاطمه رهبر:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: برخی افراد حاشیه سازی هایی را انجام می دهند که باعث کاهش مشارکت انتخاباتی خواهد شد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: برخی افراد حاشیه سازی هایی را انجام می دهند که باعث کاهش مشارکت انتخاباتی خواهد شد.

فاطمه رهبر عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به هجمه برخی احزاب و گروه های سیاسی به شورای نگهبان برای رد صلاحیت ها اظهار کرد: این مسئله که تعدادی از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی برای دوره بعد مجلس رد صلاحیت شده اند، موضوع جالبی نیست که باعث تعجب برخی افراد شده است.

فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: معتقدم بهتر است که احزاب و گروه های نماینده خود را به شورای نگهبان معرفی کنند و علت رد صلاحیت ها را جویا شوند، زیرا شورای نگهبان به دلیل مسائل امنیتی و محرمانه بودن برخی اطلاعات از اعلام عمومی علت رد صلاحیت ها خوداری می کند و ما از شورای نگهبان این انتظار را داریم که هتک حرمت نشود.

رهبر تصریح کرد: شورای نگهبان قطعا می تواند به نمایندگانی که احزاب معرفی می کنند، علت رد صلاحیت را مطرح کند، زیرا برخی افراد خودشان دلیل رد صلاحیت ها را می دانند، اما حزبشان اطلاعی از آن ندارد.

او افزود: برخی افراد حاشیه سازی هایی را انجام می دهند که هم شور و نشاط انتخاباتی را از بین می برند و هم باعث کاهش مشارکت انتخاباتی خواهند شد، در دوره های قبل و دوره فعلی شورای نگهبان قبل از ثبت نام ها به کسانی که احتمال رد صلاحیت داشتند، آنها را نسبت به رد صلاحیتشان مطلع کرده اند، اما با این حال باز هم آنها ثبت نام کردند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی این افراد با لابی بازی به دنبال تایید صلاحیت های خود هستند، گفت: شورای نگهبان قطعا در مقابل آنها ایستادگی می کند و مردم هم انتظار دارند که شورای نگهبان در مقابل آنها ایستادگی کند، در خبر ها مطرح شد که یک سوم نمایندگی فعلی رد صلاحیت شده اند و به تعدادی هم قبل از انتخابات از رد صلاحیتشان اطلاع داده اند.

فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: رد صلاحیت یک سوم نمایندگان کمی زیاد است، در صورتی که ما می بینیم شرایط کشور بحرانی است و مشکلات از همین جا سرچشمه می گیرد، نمایندگانی که باید قسم به قرآن مجید بخوردندکه در خدمت ملت و نظام باشند و پاسدار خون شهدا باشند، یک سوم آنها رد صلاحیت می شوند و فاقد صلاحیت هستند.

رهبر با بیان اینکه شورای نگهبان در این دوره نسبت به دوره های قبل سختگیری بیشتری داشته است، گفت: شورای نگهبان شاهد وضع بد اقتصادی است و باید از ورود افراد فاقد صلاحیت به مجلس ممانعت کند.

برچسب ها: فاطمه رهبر
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: