به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
جریان تهی از هرنوع هویت دینی ، عقلی ،عرفی ، ملی و حتی وطن دوستی تا دیروز مقابل شهید سلیمانی قرار داشتند و امروز هم مقابل اقیانوس ویرانگر واستکبار ستیز خون آن سرداربزرگ، رندانه و منافقانه می ایستند.
نصر عزیزی- خون پاک و جوشنده شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی اقیانوسی خروشان وبی نظیر ایجاد نمود که دهه های آینده باید منتظر آثار و برکات جهانی آن بود. هرآنچه در وصف شهید و شهادت از آیات الهی ترجمه و تفسیر شد و از رسول خدا (ص) وامامان دین نقل گردید و همه علما و نویسندگان تاریخ اسلام به رشته تحریر درآوردند و درجریان انقلاب اسلامی با تجربه مشاهده

کردیم، مصادیق همه آن یکجا در جریان شهادت شهید سلیمانی و یارانش درهمین هفته بسیار کوتاه تکرار گردید و البته در مواردی نظیر ومشابهی درابعاد مختلف نداشته و نخواهد داشت.

توصیف و تحلیل ابعاد زمانی و مکانی و تاریخی و بین المللی این شهادت با نگاه به ابعاد اقیانوس میسر است که با اشراف اطلاعاتی و تجربه میدانی و آشنایی عمیق به تاریخ اسلام وانس با شهدا و البته با میزان توشه یابی از معرفت دینی و تقوا و اخلاص وصداقت، باید به بررسی وتحلیل ابعاد آن پرداخت.

از بعد سیاسی، دراین هنگامه قیامت و رستاخیز جهانی خون این شهید، دردمندانه و سوگوارانه وغمگسارانه، نمی توان به آسانی از کنار موضع کوته نگرانه و ذلیلانه و منافقانه جریانی کوچک دردرون نظام عبور نمود که مثل همیشه و مثل گذشته مولکول قطره اظهار وجود خود را به مصاف اقیانوس می برند و به یاری دشمن می شتابند و شعار انتقام میلیونها انسان آزاد اندیش و ضد استکبار را نه تنها درایران، بلکه در اقصی نقاط جهان به تنش زایی و جنگ افروزی معرفی می کنند.

به بیان ساده آمریکا و ترامپ ، آزاد اندیش و صلح خواه و مظلوم وملت ما ظالم هستند. البته از یک جمع فتنه گر زندان رفته که به هیچ اصول ، قید و بند قانونی ، عرفی ، اخلاقی ، مصلحتی ، غیرت ، آزادی و منافع ملی پای بند نیستند، انتظاری نیست. بلکه از یک جریان سیاسی که سالها در این نظام مسئولیت داشتند و در سایه تدابیر و رشادتها و ایثارگری های سردارشهید مناصب مهم وعالی نظام و منابع اقتصادی و سیاسی را در اختیار داشته اند، توقع همین اقیانوس میلیونی این است که این جماعت منحرف ،کج اندیش و دشمن شادکن را از خود طرد نمایند. و فاصله خود را با آرمان‌های انقلاب اسلامی ،استکبار ستیزی ،فتوحات الهی ، امید بخشی به ملل ستمدیده جهان ،اقتدار به دست آمده ، امدادهای الهی و دستاوردهای بی نظیر چهل ساله کم کنند.همراه با مردم و نظام اسلامی شوند و زاویه ها را کم کنند ، به اقیانوس بیکران و ویرانگر کاخهای ستمگران جهان بپیوندند . اجازه ندهند بیش از این نحله های فکری انحراف ، ارتجاع ، جمود گرایی و خط نفوذی فسادزا همچون گذشته جای گذاری کنند.

نکته مهم اینکه این جریان تهی از هرنوع هویت دینی ، عقلی ،عرفی ، ملی و حتی وطن دوستی تا دیروز مقابل شهید سلیمانی قرار داشتند و امروز هم مقابل اقیانوس ویرانگر واستکبار ستیز خون آن سرداربزرگ، رندانه و منافقانه می ایستند.

هرچند پیامدهای خون این قهرمانان و اسطوره های حیات طیبه ،آفتابی است دلیل آفتاب ولی خفاشان به واسطه حجاب درونی از تماشای این نور حقیقت عاجزند و انتقام الهی را جنگ افروزی ما می‌دانند و دشمن را مبرا می کنند. دلیل اصلی اش را قرآن مجید سوره بقره، آیه ده چنین می فرماید: فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا ولهم عذاب الیم بما کانوا یکذبون، بیان قرآن هم به همین معنا اشاره دارد که چیزی نجات دهنده جان بیمار این فتنه گران نیست، نور شهادت که جای خود دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: