به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
محمدحسین شفیعی ها:
هر کجا دیدن که یک نامزد دارد از مسیر اعتدال خارج می‌شود و با وعده‌های غلط و نادرست و هزینه‌های سنگین مالی قصد فریب مردم را دارد همان جا با صراحت بگویند که تو داری دروغ می‌گویی. باید رفتار مردم در انتخابات فرهنگسازی شود. نباید با بی‌تفاوتی کاری کنیم که متخلفین احساس امنیت داشته باشند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر یک نماینده به تعهد خود وفادار نبود این اقدام او یک تخلف محسوب می‌شود و یک بی‌اخلاقی است.

محمدحسین شفیعی ها عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص اهمیت بررسی سوابق نامزدهای انتخابات مجلس گفت: مردم عملکرد و سوابق نامزدها را بررسی کنند. نکته خیلی مهم بحث شفافیت است. کسی که نامزذ انتخابات مجلس می‌شود نمی‌تواند بگوید زندگی من چه ربطی به مردم دارد. باید روشن شود خودش و خانواده درجه یک او چه میزان درآمد و سرمایه دارند و روزی که از مجلس خارج شد بررسی کنند که دارایی‌اش چه قدر است.

وی اهمیت شفافیت مالی نمایندگان را مهم ارزیابی کرد و تصریح کرد: باید قانونی در مجلس شکل بگیرد که دارایی‌های مسئولین مشخص شود.(البته قانون هست ولی به طور جدی اجرایی نشده) متاسفانه مجلس فعلی در این آزمون هم شکست خورد. میزان هزینه‌های انتخاباتی نامزدها باید مشخص شود. باید کاملا برای مردم روشن باشد که چقدر و از کجا برای ستاد نامزد‌ها هزینه می‌شود. مردم باید حساس باشند و هر کجا دیدند که نامزدی شام و ناهار می‌دهد و در مقابل شناسنامه به مردم پول می‌دهد فریاد بکشند و او را رسوا کنند.

وی ادامه داد: هر کجا دیدن که یک نامزد دارد از مسیر اعتدال خارج می‌شود و با وعده‌های غلط و نادرست و هزینه‌های سنگین مالی قصد فریب مردم را دارد همان جا با صراحت بگویند که تو داری دروغ می‌گویی. باید رفتار مردم در انتخابات فرهنگسازی شود. نباید با بی‌تفاوتی کاری کنیم که متخلفین احساس امنیت داشته باشند. نکته‌ی جالب اینکه همه مسئولین یک ناظر دارند و تنها نمایندگان مجلس هستند که هیچ جایگاه پرسشگری در مقابل آنها وجود ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: اگر یک نماینده به تعهد خود وفادار نبود این اقدام او یک تخلف محسوب می‌شود و یک بی‌اخلاقی است. دروغ گناه کبیره است و چه کسی با شخص دروغگو باید برخورد کند؟ ان‌شاءا... درانتخابات بعدی مجلس خوبی شکل بگیرد و افراد پا به کار و متعهد به مجلس وارد شوند. آدم‌هایی رای نیاورند که به دنبال وزیر و رئیس شدن باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: