به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
محمدکاظم انبارلویی:
انبارلویی در پاسخ به این پرسش که آیا پس از شهادت سردار سلیمانی معادلات منطقه به نفع آمریکا خواهد شد گفت: شهادت سردار سلیمانی موجب تقویت وحدت ملی در ایران می‌شود. صبح امروز دیدیم روزنامه‌ها با هر سلیقه‌ای در تجلیل از سردار سلیمانی چیزی کم نگذاشتند. همین وحدت نیز در غرب آسیا، عراق ، سوریه ، لبنان و جبهه مقاومت تقویت می‌شود.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان این که سردار سلیمانی یک سرباز وفادار به امنیت ملی کشور بود، گفت: ترامپ انتقام خون داعشی را از سردار سلیمانی گرفت.

محمدکاظم انبارلویی در گفت وگو با ایسنا، بابیان اینکه در مراسم تشییع سردار سلیمانی در عراق خواهیم دید که چه جمعیتی عظیمی حضور خواهد یافت، گفت: شاهد اتحاد ملی همه گروه‌ها و احزاب و دولت و مجلس عراق خواهیم بود. آمریکا فکر می‌کرد با این اقدام خود به وحدت ملی عراق ضربه می‌زند اما این اقدام موجب استحکام وحدت جبهه مقاومت می‌شود .

وی با یادآوری اینکه سردار سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه و حتی جهان بود، اظهار کرد: آمریکا جریان پلیدی به نام داعش ایجاد کرد و دنبال انهدام دولت‌های قانونی در منطقه بود و اما شهید سلیمانی با چنین اقدامات آمریکا مقابله کرد. علت محبوبیت سردار سلیمانی این بوده است که وی در خط مقدم مبارزه با اقدامات‌ آمریکا و داعش قرار داشت. جریانی که افتخار خود را بریدن سر انسان‌های آزاده می‌دانست.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی یک سرباز وفادار به امنیت ملی ایران بود و توانست جلوی یک تهدید امنیتی علیه کشورمان را بگیرد. اگر اقدامات او نبود ما بایددر کرمانشاه ، قزوین و تهران با داعش روبرو می‌شدیم.

وی همچنین تصریح کرد: بنا به اعتراف ترامپ ، داعش دست پرورده آمریکا بود. پمپئو هم چندی پیش گفت که سردار سلیمانی مسئول قتل ده‌ها سرباز آمریکایی در عراق و سوریه است. معلوم شد کسانی که ما با آمریکایی‌ها در عراق و سوریه می‌جنگیدیم و ترامپ انتقام خون داعشی‌ها را از سردار سلیمانی گرفت.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان این که ترامپ یک چهره ی بدون رتوش آمریکا در حمایت از تروریسم است، تصریح کرد : در زمان روسای جمهور هم از تروریست‌ها حمایت می‌شد اما آنها چهره‌ی خود را مخفی می‌کردند در حالی که اکنون ترامپ نقاب برداشته است.

وی در ادامه حمله به حشدالعشبی را در مقام دفاع از داعش ارزیابی کرد و یادآورشد: ما بین داعش ، آمریکا و رژیم صهیونیستی تفاوتی قائل نیستیم.

انبارلویی دربارهی پیام آمریکا برای مذاکره پس از ترور سردار سلیمانی نیز خاطر نشان کرد:‌مذاکره معنی ندارد ما با آنها شش سال مذاکره کردیم ولی آنها زیر توافق زدند. آنها زبانی جز گلوله و توپ ندارند و اهل مذاکره نیستند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا پس از شهادت سردار سلیمانی معادلات منطقه به نفع آمریکا خواهد شد تاکید کرد: شهادت سردار سلیمانی موجب تقویت وحدت ملی در ایران می‌شود. صبح امروز دیدیم روزنامه‌ها با هر سلیقه‌ای در تجلیل از سردار سلیمانی چیزی کم نگذاشتند. همین وحدت نیز در غرب آسیا، عراق ، سوریه ، لبنان و جبهه مقاومت تقویت می‌شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: