به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
محمد کرمی راد :
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: عده‌ای سیاستمداران غرب زده به دنبال القای این هستند که اگر عضو کنوانسیون FATF نپیوندیم، سفر مردم کوچکتر خواهد شد، در حالی که اینچنین نیست.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: عده‌ای سیاستمداران غرب زده به دنبال القای این هستند که اگر عضو کنوانسیون FATF نپیوندیم، سفر مردم کوچکتر خواهد شد، در حالی که اینچنین نیست.

محمد کرمی راد نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، در گفت‌و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به موضوع FATF، اظهار داشت: پیوستن به این گونه معاهدات بین‌المللی، مسئولیت‌ها و محدودیت‌های ویژه و خاص را برای ما در چارچوب آنچه طراحان‌شان در نظر گرفته‌اند، به وجود خواهد آورد و پیوستن به این کنوانسیون مشکلات عدیده‌ای را برای ما ایجاد می‌کند.

وی افزود:با توجه به رویکردهای انقلاب اسلامی از ابتدا، مواضع حضرت امام راحل، بنیانگذار جمهوری اسلامی پس از ایشان مقام معظم رهبری که بارها به کینه‌ورزی‌های آمریکا و اروپا اشاره کرده‌اند، طبیعتا این عناد، دشمنی و کینه‌ورزی آمریکا و اروپا نسبت به آنچه که در گذشته منافع خودشان را در ایران و منطقه از دست دادند، بیکار ننشستند و همواره طراحی‌های مختلفی را برای محدود کردن انقلاب یا براندازی انجام دادند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی از هر فرصتی برای دشمنی با ما استفاده کردند چه در دوران هشت سال دفاع مقدس، برانداختن هواپیمای مسافربری و سایر مواردی که به ناحق تحریم‌هایی علیه ما به وجود آوردند تا در بخش درمان و دیگر موارد با مشکلاتی روبرو شویم.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری طی سال‌های گذشته، هر سال را با توجه به شناخت و تدبیری که داشتند، حول موضوعات و محورهای اقتصادی نامگذاری کردند و امسال هم عنوان سال را به عنوان تولید ملی مطرح کردند. این امر نشانگر این است که مسئولان و دست اندراکان دولت، مجلس و قوه قضائیه باید دست به دست هم دهند و قطعا می توانند در مقابل توطئه‌ها و نقشه‌های غرب و آمریکا به خوبی بایستند؛ ما می‌توانیم از پس این مشکلات بربیایم.

کرمی‌راد اظهار داشت:‌ البته تحولات نظام بین‌الملل به سرعت شکل گرفت و پس از فروپاشی شوری سابق،‌ آمریکا مدعی یکه تازی در بحث دهکده جهانی و نظم نوین جهانی شد، اما آیا آمریکا می‌تواند موفق باشد؟ و در داخل دچار مشکلات عدیده‌ای نیست؟ طبیعی است که آمریکا نمی تواند موفق باشد و با مشکلات عدیده‌ای در داخل روبروست.

وی ادامه داد:‌می‌شود با هم پیمانانی که هم به لحاظ قطب اقتصادی جهان همچون چین، هندوستان، روسیه و یا کشورهای دیگری که در حال توسعه هستند همچون ترکیه و دیگران ائتلاف‌هایی برای شکستن طرح‌های آمریکا و غرب پیاده کرد و در موضوعات و ابعاد مختلف تجاری اقتصادی تبادلات ارزی برنامه‌هایی داشت.

وی با اشاره به راه‌هایی که ممکن است فشار آمریکا در موضوع FATF را کاهش دهد، ادامه داد: موضوع تهاتر در معاملات و مبادلات ارزی برای خارج کردن دلار از گردونه مبادلات از جمله مورادی است که می‌توان در این مسیر حرکت کرد.

نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران در موضوع هسته‌ای در مقطعی معاهده NPT را امضا کرد و آنها نگذاشتند ما در موضوعات هسته‌ای صلح آمیز، به دستاوردهایی که حق هر کشوری است، برسیم و فشارهای سنگینی گذاشتند. در نهایت اینکه بعد از سالها مذاکره آمریکا یک طرفه خارج شد و براساس پارامترهایی که از قبل طراحی کرده بودند، همچنان فشار وارد آورد.

وی ادامه داد:‌ ایران البته این گونه نیست که دست و پا بسته باشد، چرا که می‌تواند در رابطه با FATF محکم بایستند. همچنین از مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر دارم که محکم ایستادند و در موضع حق و انقلابی و قانونی ایستادگی کردند.

کرمی‌راد اظهار داشت:‌ اگر عده‌ای اهالی سیاستمداران غرب زده به دنبال این هستند که اگر ما به کنوانسیون FATF نپیوندیم، دیگر آخر عمر ما خواهد بود و مرگ مان خواهد رسید و در نهایت مردم سفره‌شان کوچکتر می‌شود. این حرف ها درست نیست و باید یقین بدانیم همانطور که تحریم ها را دور زده‌ایم و تحریم ها نتوانسته‌اند بعد از چهل سال اثر خود را بگذارد، همچنان می‌توان این مسیر را ادامه داد.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: حتی بخش اعظمی از تئوریسین‌ها و شخصیت‌هایی که در اندیشکده‌های آمریکا و نظریه پردازان‌شان اعتراف کرده‌اند که تحریم‌ها نتوانسته‌اند اثر بگذارند، مگر اینکه از داخل به آنها کدهایی داده شود که متأسفانه گاهی این کدها از دستگاه اجرایی و سیاست خارجی ما داده شده و آنها بیشتر تحریک شدند و برنامه‌های‌شان را پیاده کردند.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر به این موارد با دید کارشناسی دقیق در مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی با بکارگیری عقلانیت و افکار منجسمی که از متخصصان در این مقوله است، نگاه شود، قطعا بدانید به نفع انقلاب، محور و جریان انقلاب اسلامی خواهد شد و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

برچسب ها: محمد کرمی راد
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: