به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
فاطمه رهبر:
رهبر پیرامون اولویت‌های دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پسرفت عملکرد نمایندگان مجلس دهم و دولت روحانی، رئیس‌جمهور و نمایندگان آینده، کار سختی را در پیش دارند و مشکلات معیشتی و اقتصادی باید در اولویت قرار بگیرد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: هیچ نظارتی از سوی مجلس بر عملکرد دولت وجود ندارد و باید گفت در این دوره مجلس شورای اسلامی در رأس امور نبوده است.

فاطمه رهبر عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با تأکید بر لزوم تغییر و تحول در مجلس شورای اسلامی آینده گفت: وقتی عده‌ای از نمایندگان با یک حرکت سیاسی وارد مجلس می‌شوند برخی نظارت‌های حیاتی انجام نمی‌شود، چرا که برخی منافع جناحی در اولویت قرار می‌گیرد.

رهبر با بیان اینکه پیش از این نمایندگان برای ورود به مجلس از فیلترهای مشخصی عبور می‌کردند، گفت: در دوره‌های گذشته برای کارآمدی نمایندگان مجلس شاخص‌هایی مشخص شده بود اما متأسفانه در دوره فعلی تعدادی از نمایندگان که در قالب لیستی خاص وارد مجلس شدند، شایستگی و کارآمدی لازم را نداشتند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با تصریح به اینکه ورود برخی افراد بدون سابقه اجرایی و فعالیت علمی و عملی در مرکز قانونگذاری یکی از دلایل ضعف مجلس است خاطرنشان کرد: مجلسِ عصاره‌ی ملت، جایگاه افرادی چون شهید مدرس و در رأس امور است، اما متأسفانه برخی نمایندگان مجلس به همه چیز فکر می‌کنند جز مسئله قانونگذاری و نظارت.

فاطمه رهبر همچنین عدم توجه به برنامه توسعه ششم در مجلس را نمونه ضعف در قانونگذاری دانست و اظهار داشت: افزایش پلکانی قیمت حامل‌های انرژی یکی از برنامه‌های ششم توسعه است که طبق این برنامه قیمت بنزین باید به‌صورت پلکانی و طی 5 سال از ابتدای برنامه تا انتهای آن افزایش می‌یافت که عملی نشد و اجرای طرح افزایش بنزین در آبان امسال با یک بی‌تدبیری از سمت دولت و مجلس دهم انجام شد.

وی ادامه داد: این اتفاقات نشان می‌دهد هیچ نظارتی از سوی مجلس بر عملکرد دولت وجود ندارد و باید گفت در این دوره مجلس شورای اسلامی در رأس امور نبوده و قطعاً عملکرد خود نمایندگان است که جایگاه مجلس را تقویت می‌کند.

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پایان با توجه برخی اظهار نظرها از سوی اعضای دولت علیه نامزدهای انتخاباتی گفت: مقام معظم رهبری بارها بر بی‌طرفی مجریان انتخابات تأکید کرده‌اند، اکنون هم این بی‌طرفی مجری انتخابات باید اجرایی شود و قطعاً مردم نیز همین انتظار را دارند.

همچنین فاطمه رهبر عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، پیرامون عملکرد دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه انتخابیه تهران و کلانشهر‌ها به علت وسعت، مردم شناخت کافی نسبت به نامزدها ندارند و به همین خاطر به لیست‌های احزاب اعتماد می‌کنند. نامزدهای لیست امید در جامعه سیاسی ناشناخته و اغلب فاقد عملکرد اجتماعی و سیاسی بودند.

وی افزود: رئیس مجلس در نشست خبری اعلام کردند، من از بیست روز پیش به نمایندگان پیرامون گرانی بنزین اطلاع داده بودم ولی نمایندگان این موضوع را تکذیب کردند. این نشان می‌دهد که نمایندگان نهایت تلاش خود را برای خدمت به مردم و حل مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بکار نگرفته‌اند. بعضی از نمایندگان به بجای آنکه در بین مردم حاضر شوند و کشور را به سمت امنیت ببرند به اتفاقات اخیر گرانی بنزین دامن می‌زنند و آب در آسیب دشمن می‌ریختند.

رهبر پیرامون اولویت‌های دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به پسرفت عملکرد نمایندگان مجلس دهم و دولت روحانی، رئیس‌جمهور و نمایندگان آینده، کار سختی را در پیش دارند و مشکلات معیشتی و اقتصادی باید در اولویت قرار بگیرد.

وی در پایان افزود: بعضی از نمایندگان فعلی در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام نکردند و دلایلی را مطرح نمودند که به نظر بنده فرافکنی است و نمی‌توانند از عملکردشان در اذهان عمومی دفاع کنند.

برچسب ها: فاطمه رهبر
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: