به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
اقدام جنایتکارانه و خبیثانه آمریکا در ترورسردار سلیمانی که نابودی داعش مرهون همت اوست و عراق و سوریه و غرب آسیا امنیتشان را مرهون این پاسدار شریف و مجاهد هستند ؛ شروغ نابخردانه و قمار بازانه و احمقانه نبردی جدید علیه آمریکا در منطقه را رقم زد .

حمیدرضا ترقی- اگر چنانچه دیگران بخواهند چیزی را بر این کشور تحمیل کنند، ما با قدرت تمام در مقابلشان می‌ایستیم. و معتقدیم که خدا با ما است؛ معتقدیم که پیروزی متعلّق به ما است؛11/10/98

هیچ وقت شروع کننده جنگ نبوده ایم

هشت سال جنگ تحمیلی، به همه نشان داد که جنگیدن با ایران صرفه ندارد. اگر روزی جنگی باشد، آحاد ملت، همپا و همقدم با نیروهای مسلّح و سازمانهای رسمی، وارد میدان خواهند شد. ممکن است بر اثر آن تجربه، هیچ جنگی پیش نیاید؛ اما آمادگی نیروهای مسلّح باید طوری باشد که گویا فردا جنگ خواهد بود. دائم باید بیدار باشند. «وانّ اخا الحرب الارق، و من نام لم ینم عنه.» من این کلام امیرالمؤمنین علیه السّلام را، شاید صدبار در خطاب به برادران مسؤول در نیروهای مسلّح، تکرار کرده‌ام. «مرد جنگ، خواب ندارد. اگر شما خوابیدید، معلوم نیست دشمنی هم که پشت سنگرش نشسته تا بر شما بتازد، در خواب باشد.» باید بیدار باشید. ممکن است ما هیچ جنگی نداشته باشیم - پیش‌بینی بنده هم همین است - اما حضور و آمادگی نیروهای مسلّح، یکی از موجبات جنگ نداشتن است. این را بدانید! سستی نیروهای مسلّح، دشمن را به جنگ افروزی تشویق میکند. استحکام و ایستادگی و نظم و آمادگی و ابتکار و پا به رکاب و کمر بسته اهداف عالی بودن شما، دشمنی را که قصد جنگ هم دارد، در قصدش مردّد میکند. پس، باید آماده باشید.

یاوه‌گوهای امریکایی، باز نروند این‌جا و آن‌جا بگویند که «ایران میخواهد جنگ درست کند» یا «بمب اتم منفجر کند.» این حرفها و این مهمل‌گوییها دیگر کهنه و منسوخ شده است. اگر چه آنها به منسوخ شدن یا نشدن این مهملات نگاه نمیکنند و باز هم از این مهملات میگویند؛ اما بدانند که ما جنگ‌افروز نیستیم. ما برطبق مبانیمان، با جنگ افروزی مخالفیم. اصول ما اقتضا میکند که پیام دوستی و صلح و محبّت و امنیت و آرامش داشته باشیم.

امریکاییها بدانند، اگر تعرضی به ایران اسلامی بکنند، ایران اسلامی به منافع آنها در هر نقطه‌ی عالم که امکان داشته باشد، لطمه وارد خواهد کرد. ما آن آدمهایی نیستیم که بنشینیم کسی ضربه بزند، جواب ضربه‌ی او را ندهیم؛ ما اهل صلحیم، اهل آرامشیم و به کسی تعرض نمیکنیم؛ دلیلش هم واضح است، ببینند؛ ما به کدام کشور حمله کردیم؟ ما با کدام کشور جنگ شروع کردیم؟ ما کدام کشور را تهدید کردیم؟ ما اهل این چیزها نیستیم؛ اما اهل این هستیم که اگر کسی ضربه‌ای بزند، ضربه‌ی او را با دوچندان شدت، پاسخ بدهیم.6/2/85

ما شروع کننده‌ی جنگ نیستیم؛ ما با هیچ دولتی سر جنگ نداریم؛ ما آرمان بلندی داریم که همه‌ی نیروی خودمان را میخواهیم صرف کنیم، تا به آن آرمان برسیم و آن، ساختن ایرانی است که خوشبختی مادی و معنوىِ این ملت را تأمین کند و بتواند الگویی باشد برای ملت‌های دیگر. 14/3/85

براساس مواضع فوق الذکر مقام معظم رهبری از جنگ تحمیلی که شروع کننده آن صدام بود تا جنگهای داخلی با ضد انقلاب که باز هم شروع کننده آنها بوده اند جمهوری اسلامی اثبات کرده که بر اساس مبانی فکری اش هیچ وقت شروع کننده جنگ نبوده و نیست . ولی دشمنان انقلاب اسلامی از جنگ تحمیلی 8 ساله تا جنگهای داخلی که به تحریک آمریکا و پشتیبانی لانه جاسوسی او صورت گرفته همیشه شروع کننده بوده اند .

* پاسخ قاطع و سخت به هرگونه تهاجم

نظام جمهوری اسلامی در طول 30 سال بعد ازجنگ 8ساله اثبات کرده که در برابر هیچ تجاوز و حمله و تهدیدی ساکت و منفعل نبوده و دشمن را وادار به عقب نشینی کرده است .

پاسخهائی که تا کنون ارتش و سپاه به حملات گروهکهای ضد انقلاب در عراق و کردستان و پاکستان و افغانستان داده اند

این ادعا را اثبات کرده .

*حمله مردم عراق به سفارت آمریکا بهانه است

بدنبال حمله هفته گذشته نیروی بسیج مردمی عراق به مقر آمریکائیها به تلافی حمله راکتی ارتش آمریکا به پایگاه حشد الشعبی در یکی از شهر های عراق و شهید و زخمی شدن بلغ بر 80 نفر از نیروهای مردمی عراق که اقدامی کاملا دفاعی بوده ؛ امریکا ایران را بدروغ و بدون دلیل متهم به سازماندهی این حمله نمود.وایران را تهدید به جبران کرد.

مقام معظم رهبری ضمن رد ادعای آمریکا موضع صریح چمهوری اسلامی در این باره را چنین توضیح فرمودند :

حالا نکته‌ی قابل توجّه این است که وقتی از این حوادث و از این قبیل قضایا برای آمریکایی‌ها پیش می‌آید که حالا ملاحظه میکنید در بغداد و در واقع در سراسر عراق هیجان ضدّآمریکایی چقدر است، باز آن جناب توئیت کرده. -یا سخنرانی میکنند یا توئیت میکنند یا مقاله مینویسند- که ما این را از چشم ایران می‌بینیم، دست ایران است و ما پاسخ به ایران خواهیم داد. اوّلاً غلط میکنید! ربطی به ایران ندارد؛ ثانیاً منطقی باشید، که نیستید؛ آمریکایی‌ها منطقی باشند، -که [البتّه] منطقی نیستند- بفهمند که مردم کشورهای این منطقه از آمریکا متنفّرند؛ این را چرا نمیفهمند آمریکایی‌ها؟ شما آمریکایی‌ها در عراق جنایت کردید، در افغانستان جنایت کردید، آدم کشتید. آمریکایی‌ها در اوایلِ بعد از زوالِ صدّام، به وسیله‌ی دستگاه‌های خبیثی مثل بلک‌واتر؛ و مانند اینها، شاید بیش از هزار نفر دانشمند عراقی را ترور کردند و کشتند و از بین بردند؛ به خانه‌های مردم حمله کردند، مرد خانه را در مقابل همسرش، در مقابل فرزندانش روی زمین خواباندند و با چکمه صورتهای آنها را لگد کردند؛ شما از این کارها کردید. شما آمریکایی‌ها در افغانستان کاروان شادی عروسی را بمباران کردید؛ نه یک ‌بار، نه دو بار، ده‌ها بار؛ مجلس عزا را بمباران کردید، شماها جنایت کردید، مردم از شماها متنفّرند؛ مردم افغانستان، مردم عراق، مردم سوریه و نقاط دیگر. حالا اسم نمیخواهیم بیاوریم، بعضی از کشورها هستند که دولتهایشان یک خرده‌ای ملاحظه میکنند، [امّا] ما میدانیم، اطّلاع داریم که مردمشان بشدّت متنفّر از آمریکایند. خب متنفّرند، این تنفّر یک جا بیرون میزند، به ایران چه ربطی دارد؟

جمهوری اسلامی اگر تصمیم بگیرد با کشوری معارضه کند، مبارزه کند، صریح انجام میدهد این کار را. ما به منافع و مصالح کشورمان و ملّتمان بشدّت پایبندیم؛ ما به عزّت ملّتمان بشدّت پایبندیم؛ ما به پیشرفت و عظمت ملّت ایران بشدّت پایبندیم؛ هر کسی اینها را تهدید بکند، ما بدون هیچ ملاحظه‌ای با او روبه‌رو میشویم و ضربه‌مان را وارد میکنیم. خدا را شکر میکنیم که مردم عزیزمان،‌ ملّت ایران، ملّت شجاعی هستند، ملّت بابصیرتی هستند، ملّت آماده‌ به کاری هستند، مردانشان، زنانشان، جوانانشان، غیر جوانانشان آماده‌ی به کارند و در عرصه هستند. و اینکه حالا بعضی‌ها میگویند جنگ میشود، درگیری میشود؛ نه، ما هرگز کشور را به سمت جنگ نمیبریم، لکن اگر چنانچه دیگران بخواهند چیزی را بر این کشور تحمیل کنند، ما با قدرت تمام در مقابلشان می‌ایستیم. و معتقدیم که خدا با ما است؛ معتقدیم که پیروزی متعلّق به ما است؛ معتقدیم که فردای این کشور از امروز این کشور بمراتب بهتر خواهد بود، کمااینکه امروزش از دیروزش بمراتب بهتر است.11/10/98

* شهید کردن سرلشگر سلیمانی شروع به جنگ آمریکاست

اقدام جنایتکارانه و خبیثانه آمریکا در ترورسردار سلیمانی که نابودی داعش مرهون همت اوست و عراق و سوریه و غرب آسیا امنیتشان را مرهون این پاسدار شریف و مجاهد هستند ؛ شروغ نابخردانه و قمار بازانه و احمقانه نبردی جدید علیه آمریکا در منطقه را رقم زد .

این اقدام از روی منطق وعقلانیت نبود

اقدام آمریکا تروریسم بین المللی است

اقدام آمریکا نشان دهنده بن بست مذاکره است

اقدام آمریکا شروع به جنگ علنی با ایران است

اقدام آمریکا عامل تعمیق نفرت ملت های منطقه از اوست

اکنون آمریکا باید آماده اخراجش از عراق و غرب آسیا باشد

اکنون آمریکا باید آماده سرعت گرفتن نابودی رژیم اشغالگر قدس باشد

اکنون آمریکا باید آماده انتقام سخت جبهه مقاومت در سراسر جهان باشد

چون سردار سلیمانی تجلی منافع ملی ، امنیت ملی ؛عزت و عظمت ملت ایران بود و آمریکا باز خط قرمز ملت ایران عبور کرده و باید تاوان این تجاوز را انشالله بزودی بچشد .

بزودی خوشحالی متحدین امریکا در منطقه بویژه اسرائیل به عزا تبدیل خواهد شد.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: