به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
علی عباسپور:
همه جای دنیا به این صورت است که نمایندگان مردم و مسئولان باید شفافیت مالی داشته باشند و در ایران هم عملکرد اقتصادی مسئولان و نمایندگان مردم شفاف باشد و در اختیار مسئولان ذیربط قرار بگیرد.

نماینده ادوار مجلس گفت: از عملکرد مجلس دهم راضی نیستم، چون نتوانست آن مشکلاتی را که کشور با آن دست به گریبان است کمک کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی عباسپور طهرانی‌فرد نماینده ادوار اظهار داشت: فکر می‌کنم این دوره انتخابات مجلس شاید حساسترین دوره مجلس باشد و از اهمیت به سزایی نیز برخوردار است.

وی افزود: کسانی که هم تجربه و هم سابقه دارند قاعدتا باید بیایند به میدان و خود را در معرض آرای عمومی قراردهند.

عباس‌پور ادامه داد: در این مدت با تحریم نه فقط آمریکا که عملا با تحریم جهانی روبرو شدیم، خیلی نقش دانشگاه ها در این زمینه مهم است، نقش ارتباط صنعت با دانشگاه و تاثیری که می تواند در خودکفایی کشور برجای بگذارد.

وی افزود: قوانینی که باید برای تسهیل این مساله تصویب یا اصلاح شوند و اصولا بحث اقتصادی کشور موضوع بسیار مهمی است و از مولفه های بسیار خوبی در کشور برخوردار هستیم به ویژه سرمایه نیروی انسانی و جوان ماست ما نیروهای تحصیل کرده بسیاری داریم که اگر در کنار منابع خدادادی ما قرار بگیرند و با مدیریت صحیح و با قوانین مثبت که دست و پا گیر نباشد واقعا می تواند به شکوفایی کشور کمک کند.

نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: رهبری خردمندانه رهبر انقلاب در کل این دوران راهگشا بوده و اگر ما مجلس مقتدری داشته باشیم می تواند بسیار موثر باشد در پیشرفت کشور.

رئیس اسبق واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد ادامه داد: فکر می کنم وظیفه افرادی است که اگر پتانسیل و توانمندی در خود می بینند وارد میدان شوند و بتوانند نمایندگان خوبی در مجلس باشند.

وی افزود: به شخصه با توجه به تجربیات خودم در گذشته از عملکرد مجلس دهم راضی نیستم فکر می کنم این دوره نتوانست آن مشکلاتی که کشور با آن دست به گریبان است را از نقطه نظر اقتصادی, حضور در صحنه و قوانینی که بتواند به خصوصی سازی و بخش خصوصی کمک کند بتوانند نقشی در ارتباط با پیشرفت علمی کشور و ارتباط با صنعت بازی کند و نهایتا این نقش به طور کامل اجرا نشده, نمی خواهم بگویم به طور کامل اما در جمع راضی نیستم.

عباس پور تاکید کرد: فعلا ثبت نام می کنم اما اصولا از طرف افراد معتدل دعوت شده ام و دوستانی که در طیف اصولگرایی هستند.

وی افزود: ما یک کشوری هستیم که بیش از 40 سال قبل به پیروزی رساندیم برای ادامه این انقلاب تلاش زیادی صورت گرفت و شهدای بسیاری تقدیم کردیم.

وی با بیان اینکه واقعا استقلال واقعی برای یک کشور در ایران متبلور شد گفت: کشوری که نه به شرق و نه به غرب وابسته باشد ان هم در جهانی که آمریکا حرف اول را می زند.

رئیس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد تاکید کرد: ما اگر مشکلی داریم, مشکل درونی است و باید مسائل اقتصادی خود را حل کنیم. یکی از جاهایی که می تواند مشکلاتمان را به طور موثر حل کند مجلس شورای اسلامی است ما قانون بسیار مترقی داریم و عنوان شده است که مجلس در راس امور است و امام خمینی نیز بر نقش مجلس تاکید داشتند.

نماینده ادوار مجلس بیان داشت: معتقدم مردم با توجه به این مساله مردم باید پای صندوق های رای بیایند چون این مردم هستند که مجلس مقدر را رقم می زنند. حضور گسترده و فعالشان و دقت نظر در انتخاب درستشان بسیار موثر است که این رفتار دموکراتیک در انتخابات متبلور شود. ما یک جامعه تحصیل کرده ای هستیم که باید با دقت نمایندگان خود را در هر عرصه ای انتخاب کند.

عباسپور گفت: امیدوارم که مردم اهمیت موقعیتی را کاملا درک کنند و درک هم خواهند کرد و امیدوارم که همه در انتخابات شرکت کنند و عدم شرکت در انتخابات در حقیقت باعث می شود که همه آرای عمومی منعکس نشود و امیدوارم همه مردم در انتخابات شرکت کنند و با این کار به اقتدار کشور بیفزایند.

وی ادامه داد: همه جای دنیا به این صورت است که نمایندگان مردم و مسئولان باید شفافیت مالی داشته باشند و در ایران هم عملکرد اقتصادی مسئولان و نمایندگان مردم شفاف باشد و در اختیار مسئولان ذیربط قرار بگیرد.

عباسپور با بیان اینکه در مورد آرای نمایندگان هم به این صورت است ما نمایندگان مردم هستیم و تفکر مردم را نمایندگی می کنیم ما تفکر خودمان را ابراز می کنیم اما در بین مردم ممکن است نظرات مختلفی باشد و نماینده هم باید بتواند به صورت اصولی تفکر خود را جمع بندی و ابراز و مشخص کند و بگوید که رای اش بر اساس چه اصولی بوده و مردم بتوانند قضاوت کنند گفت: رای نماینده رای خصوصی نیست و متعلق به مردم است و مردم باید از طرز تفکر فرد به عنوان نماینده باید کاملا آگاه باشند.

برچسب ها: علی عباسپور
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: