به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

توطئه برای سیطره بر منابع و ثروت طبیعی قطر!
«
عبدالله‌بن‌حمد العطیه» وزیر پیشین انرژی و صنایع قطر گفت: «تمیم‌بن‌حمد آل ثانی» امیر قطر، کاملاً حرفه‌ای و با درایت بحران به وجود آمده با چهار کشور عربی را مدیریت کرد. العطیه در مصاحبه با روزنامه «القدس‌العربی» خاطرنشان کرد: این چهار کشور قصد یورش به قطر و سیطره بر منابع و ثروت طبیعی قطر به ویژه پس از اکتشاف اخیر گاز در این کشور را داشتند، به ویژه اینکه این کشورها از کمبود شدید گاز رنج می‌برند. وی افزود: محاصره‌کنندگان قطر منتظر مخالفت این کشور با خواسته‌های‌شان بودند تا به یورش نظامی به قطر دست بزنند. العطیه افزود: علت بحران در روابط این کشورها با قطر طمع و زیاده‌خواهی آنهاست، نه چیز دیگر.
پزشکان پیگیر معافیت مالیاتی
در حالی که کشور در وضعیت سخت اقتصادی به سر می‌برد و همه صاحب‌نظران و مسئولان امر یکی از راه‌های برون‌رفت از مشکلات را برقراری نظام مالیاتی دقیق می‌دانند، برخی پزشکان همچنان در برابر پرداخت مالیات مقاومت می‌کنند
. بنابر اطلاعات رسیده، آنها قصد دارند با همراهی نمایندگان پزشک مجلس، صنف خود را از پرداخت مالیات پلکانی معاف کنند. در همین زمینه، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ناعادلانه خواندن این روش اخذ مالیات، از آن به عنوان گرهی یاد کرد که به ناحق بر حلقوم جامعه پزشکی افتاده است و باید آن را باز کرد!
توصیه مؤسسه صهیونیستی برای فشار بر ایران

مؤسسه صهیونیستی امنیت ملی آمریکا (JINSA) که به طور رسمی مأموریت خود را «آموزش تصمیم‌سازان آمریکایی در حوزه دفاعی و امنیت راهبردی در کنگره، ارتش و نهادهای انتخابی به ویژه پیرامون خاورمیانه» عنوان کرده، در جدیدترین توصیه‌هایش به دولت آمریکا آورده است: مبادا به اصرار اروپاییان برای مذاکره با ایران وسوسه شود؛ زیرا به واسطه علنی‌شدن اعتراضات مردم در ایران و «کشورهایی در منطقه که ایران بر آن سلطه دارد»، اکنون زمان افزایش فشار بر ایران است. ترامپ باید به جای راهبرد قدیمی «تغییر رژیم» که همه را یاد حمله آمریکا به عراق می‌اندازد، به دنبال «فروپاشی رژیم» بر اثر افزایش فشارها باشد. برای فروپاشی، آمریکا به موارد زیر نیاز دارد: افزایش فشار اقتصادی بر منابع درآمد حکومت، حمایت از معترضان در خیابان‌های ایران، همکاری با اروپاییان برای تمهید مقدمات فنیِ دستیابی آزاد ایرانیان به اینترنت، رساندن پیام حمایت به مخالفان داخلی در ایران از طریق رسانه‌ها، تحریم تمام مقامات ایرانی که در سرکوب معترضان دخالت دارند، پاسخ شدید به هر‌گونه اقدام تجاوزکارانه از سوی ایران مانند حمله به آرامکو، توافق دفاعی جدید با اسرائیل برای تقویت بازدارندگی و توانمندی آن برای مقابله با هر گونه حمله. با این اقدامات می‌توان مشروعیت حکومت ایران را کاسته، هزینه فعالیت‌هایش را افزایش داده و آن را تا حد امکان تضعیف کرد.

سایه سنگین استیضاح بر سر ترامپ

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در آستانه رأی‌گیری مجلس نمایندگان آمریکا درباره لوایح دوقلوی استیضاح «دونالد ترامپ» نظر تمامی اعضای مجلس نمایندگان آمریکا را در زمینه لوایح استیضاح جویا شده و نوشته است، میزان آرای مثبت به حدی است که تصویب این دو لایحه مسجل است. ترامپ به دلیل فشار به دولت اوکراین برای کمک به بدنام کردن «جو بایدن» نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 به «سوءاستفاده از اختیارات» و «مانع‌تراشی در مسیر تحقیقات کنگره» متهم شده است. بر اساس آمار آسوشیتدپرس، تاکنون ۲۱۶ دموکرات گفته‌اند به اتهام سوءاستفاده از اختیارات رأی مثبت می‌دهند. ۲۱۵ دموکرات هم گفته‌اند به مانع‌تراشی در مسیر تحقیقات کنگره رأی مثبت خواهند داد. هر چند هیچ‌یک از جمهوری‌خواهان با این دو اتهام موافقت نکرده‌اند، اما دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان اکثریت را در دست دارند.

خالی کردن خزانه با واردات کالای مصرفی از آمریکا

«مصطفی هاشمی‌طبا» اظهار داشت: «علی‌الاصول وقتی به کسی می‌گویند یک ساعت دیگر آب خانه قطع می‌شود، حداقل به قدر ضرورت آب ذخیره می‌کند. مسئولان ما به جای دوراندیشی و نگاه جدید به اقتصاد کشور بر ادامه راه گذشته که واردات و مصرف بود، افزودند و از جمله اعلام کردند هرکس هر چقدر بخواهد ارز 4200 تومانی دریافت می‌کند! 60 تن طلا را در بازار آزاد به مردم فروختند. در شش سال ریاست‌جمهوری حسن روحانی معادل دوره هشت ساله قبل، حدود هشت میلیارد دلار اتومبیل وارد شد؛ از کشورهایی که همسو با آمریکا ایرانیان را تحریم کردند. حتی از خود آمریکا کالای مصرفی وارد شد. غافل از اینکه خزانه ارزی را تهی و تبعات ناگواری در اقتصاد بر جای می‌گذارد

تروریسم اقتصادی علیه ایران در پوشش سازمان تحقیقاتی
بنابر گزارش‌های منتشر شده، گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که در پوشش یک سازمان تحقیقاتی فعالیت می‌کند، در پیشبرد تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران نقش گسترده‌ای دارد. به نوشته پایگاه محافظه‌کار «واشنگتن فری‌بیکن»، این گروه لابی‌گر تلاش می‌کند شرکت‌های همکار با ایران را انگشت‌نما و رسوا کند. این گروه با اعزام مأمور مخفی به ایران و اروپا، شرکت‌های همکار با ایران را شناسایی می‌کند و بعد آنها را با ارسال نامه‌های تهدیدآمیز و آگهی‌های تبلیغاتی، تحت فشار قرار می‌دهد. گویا این فشارها اثرگذار نیز بوده و ده‌ها شرکت از جمله شرکت‌هایی از اسپانیا، کره جنوبی، تایوان و فرانسه را از همکاری با ایران منصرف کرده است. این گروه همچنین اسامی شرکت‌های حاضر در نمایشگاه‌های صنعتی در ایران را گردآوری کرده و آنها را تحت فشار قرار می‌دهد. همچنین با گروهک منافقین، لابی صهیونیستی «اف‌دی‌دی»، مؤسسه ضدایرانی «مؤسسه علوم و امنیت بین‌الملل» و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی رابطه‌ای بسیار نزدیک دارد. گفتنی است، وزارت امور خارجه ایران مهر ماه امسال اعلام کرد ایران قصد دارد به زودی این گروه را تروریستی اعلام کرده و در فهرست تحریم قرار دهد.

امریکا کدخداست، ترامپ باشد یا اوباما

وقتی که نزد امریکا کدخدایی تلقی می‌شود که همه راه‌ها به او ختم می‌شود، فرق چندانی ندارد، رئیس جمهور دموکرات باشد یا جمهوریخواه، اوبامای مؤدب باشد یا ترامپ دیوانه و مزاحم. باید دم او را دید! علی بیگدلی، دیپلمات سابق و از حامیان سرسخت برجام در گفتگو با روزنامه آرمان با بیان اینکه «به احتمال زیاد دونالد ترامپ در دور بعد نیز رئیس‌جمهور امریکا خواهد بود.» گفته است: بنابراین زمان حال بهترین موقعیت است. اعتقاد دارم به‌عنوان یک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل مذاکره با ترامپ به مراتب راحت‌تر است تا مذاکره با جایگزین او. این فعال سیاسی البته برای این مذاکره قید‌هایی ذکر کرده است که طی چهل سال گذشته هیچ یک از دولت‌های امریکا، در اعمال آن علیه ایران کم نگذاشته‌اند: «اگر ترامپ دست از اقدامات گذشته بکشد و کلیه تحریم‌ها را لغو کند.» قیدی که فلسفه اصلی امضای برجام را تشکیل می‌داد و نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد، بلکه بر حجم آن‌ها افزوده شد. بیگدلی برای توجیه ادعای خود گفته است: «ترامپ شاید در آستانه ورود به دور دوم ریاست جمهوری‌اش نگاهی آرام‌تر و نرم‌تر داشته باشد تا در میان رأی‌دهندگان از محبوبیت بیشتری برخوردار شود. از سوی دیگر، چون ترامپ یک نگاه اقتصادی دارد و اهل معامله است بهتر منفعت اقتصادی می‌رساند.» پالس مذاکره با امریکا در حالی است که تجربه ناموفق برجام پیش روی ماست و سخنگوی وزارت خارجه امریکا اخیراً صراحتاً اعلام کرد: «آماده مذاکره هستیم، اما تحریم‌ها ادامه می‌یابد».

روابط اقتصادی یکی از ابزار‌های نفوذ غرب در کشور است
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بدعهدی‌های متعدد غربی‌ها و اروپایی‌ها، اظهار داشت: آمریکا و اروپا به تازگی گفته‌اند فشار‌های حداکثری در حال تحقق نظر رهبر معظم انقلاب در مورد بستن چاه‌های نفت و قطع وابستگی‌ها می‌شود. حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری ادامه داد: روابط اقتصادی یکی از ابزار‌های نفوذ غرب و اروپا در کشور به شمار می‌رود و آنها در این زمینه احساس خطر کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها برای حفظ مهره‌های نزدیک به خود در آستانه انتخابات گشایش‌های اقتصادی ایجاد کنند. وی خاطرنشان کرد: هدف از این گشایش‌ها تأثیرگذاری بر مردم و جداسازی مسئولان از نیاز به تکیه بر داخل است و این تکیه در نزد مردم به فراموشی سپرده شود و اطلاعاتی در دست بوده که در این زمینه در حال مذاکره هستند.

آمریکا در حال سرقت نفت سوریه و فروش آن است
«
بشار اسد»‌ در گفت‌وگو با شبکه چینی «فونیکس» اعلام کرد، روند بازسازی کشورش آغاز شده؛ اما سوریه نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر داخل و خارج است. رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به حضور غیرقانونی آمریکایی‌ها در کشورش تصریح کرد، «حضور آمریکایی‌ها غیرقانونی است» و اولویت سوریه برای مقابله با این حضور غیرقانونی، «زدن تروریست‌هاست»؛ چون این مسئله، حضور آمریکایی‌ها را تضعیف و گروه‌های سوری را که تحت کنترل آمریکا فعالیت می‌کنند، متقاعد خواهد کرد که به آغوش میهن بازگردند و به تلاش‌های دمشق برای آزادسازی کل خاک کشور بپیوندند و در این حالت، دیگر افقی برای ماندن آمریکایی‌ها در سوریه باقی نخواهد ماند. وی افزود: ایالات متحده آمریکا در حال سرقت نفت سوریه و فروش آن است.
تداوم گمانه زنی درباره بوی بد در تهران

«به گفته سیاوشی نماینده مردم تهران، این بو قطعا از آرادکوه است. من و دیگر نمایندگان تهران هم که دوبار برای بازدید به سایت آرادکوه رفته بودیم، دقیقا همین بو را استشمام کردیم. بویی که در مسیر فرودگاه بین‌المللی می‌آید هم، دقیقا همین بو است. یکی از مسئولان سازمان محیط زیست به من گفت که هرگاه باد تهران از شرق به غرب می‌وزد، بو را از سمت آرادکوه می‌آورد.»

پیوند زدن ناکامی برجام به مسائل داخلی
«
حجت‌الاسلام احمد مازنی» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در مصاحبه با روزنامه «اعتماد» گفت: «بعد از برجام ابتدا نگاه به کشور ما تغییر کرد و دنیا مقابل قدرت دیپلماسی کشورمان کلاه از سر برداشت و دیدیم تا پیش از آنکه ترامپ از این تعهد خارج نشده بود، برجام با قدرت به پیش می‌رفت. اتفاق‌هایی که رخ داد ناشی از اقدامات افراطیون داخلی بود که نمی‌خواست دولت برآمده از مردم پیروز شود و این هم به دلیل کینه‌هایی بود که از سال ۸۸ و حوادث پس از آن داشتند.» مشخص نیست این چهره‌های اصلاح‌طلب به چه دلیل با وجود دشمنی آشکار و خلف وعده‌های متعدد کشورهای غربی همچنان اصرار دارند ناکامی برجام را به مسائل داخلی گره بزنند!
آمار عجیب و بالای دیوان محاسبات از شرکت‌های زیان‌ده


رییس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه شرکت‌های دولتی زیان ده بوده و از دارایی‌های جاری خرج می‌کنند، گفت: در سال ۹۸ میزان زیان شرکت‌ها در قانون، ۳ هزار و ۳۰۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که در عمل ۵۳ هزار و ۷۴۶ میلیارد تومان زیان واقعی داشته‌ایم.

این صفحه نفرت تولید می‌کند و بس!

پس از اینکه مشخص شد بیانیه ۷۷ نفر را تاج‌زاده نوشته است، سراغ بررسی صفحه اینستاگرامی به نام khatamy رفتیم که معمولاً محتوای آن نسبتی با خاتمی ندارد و مشخص شد صفحه اینستاگرامی خاتمی «خاتمی مدیا» می‌باشد. ۶۰۰ پست صفحه خاتمی بررسی شد و مشخص شد ۳۵ درصد مطالب آن صرفاً عکس بی‌ربط از خاتمی است و بدون دلیل و بدون متن بارگذاری تا مخاطب را به باور برساند که این صفحه خاتمی است، اما ۱۴ درصد پست‌های آن تصویر توئیت‌های تاج‌زاده است و یا در ذیل پست‌ها تلگرام، توئیتر و اینستاگرام تاج‌زاده تبلیغ شده است. بعد از محتوای تاج‌زاده، موسوی و کروبی محور اصلی این پیج اینستاگرامی می‌باشد، به صورتی که ۱۲ درصد درباره موسوی و ۳ درصد درباره کروبی و ۴ درصد بازتاب‌دهنده سخنان علی مطهری است. این صفحه توسط همین افراد نشان‌دار اداره می‌شود و قطعاً خاتمی از گردانندگان آن خبر دارد، اما منع نمی‌کند. این صفحه یکی از تولید‌کنندگان نفرت علیه انقلاب و سیاست‌های کلی نظام و منطبق با مسیر طراحان فتنه ۱۳۸۸ است.
تحریم را ول کنید، کنتر ل ها را بچسبید

گزارش یک مقام مسئول به تعدادی از نهادهای دولتی و خصوصی فعال در حوزه صادرات نشان می دهد در حالی که بسیاری از کشورهای همسایه و منطقه، علاقه‌مند به خرید و مصرف محصولات ایرانی هستند اما دقت نکردن برخی نهادهای کنترلی و اجرایی در کنترل کیفیت و ویژگی های محصول صادراتی، باعث برگشت چندین باره کالاهای ارسالی به آن‌ها شده که طیف متنوعی از محصولات؛ از هندوانه تا سیمان را شامل می شود.

بخشنامه ممنوعیت انتقاد از بودجه 99

رجانیوز نوشت: چرخی در رسانه‌ها به وضوح نشان می‌دهد دولتی‌ها قصد دارند به سنت دیرینه خود در مذاکرات هسته ای و همچنین گران کردن بنزین، با محرمانه‌سازی برنامه‌ها و بدون توجه به نظرات کارشناسان و نخبگان بودجه سال آینده را هم پیاده سازی کنند. بودجه‌ای پر حرف و حدیث که اگر این روزها مورد بررسی، رفع اشکال، بازنگری و تصحیح قرار نگیرد سال 99 را نیز همچون امسال و سال گذشته برای مردم تلخ می‌کند. برخی کارشناسان حتی معتقدند مجلس باید کلیات این بودجه را هم رد کند. جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که قبلا با دلار 4200 تومانی ضربه بزرگی به پیکره اقتصاد کشور زده است حالا در نامه‌ای دستوری به دستگاه‌ها تاکید کرده است که هیچ یک از مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حق مخالفت با هیچ بخشی از لایحه بودجه ۹۹ و یا درخواست تغییر هیچ بخشی از آن در مجلس را ندارند! اتفاقی دیکتاتور مآبانه که نشان می‌دهد همچون دوران تحمیل برجام به کشور قرار است دهان منتقدان بسته شود.

نامه وزارت اطلاعات به مجلس درباره محمود صادقی

محمود صادقی، نماینده اصلاح طلب مردم تهران در صفحه‌ توئیتر خود در واکنش به این خبر نوشت: پیرو انتشار خبری به نقل از سخنگوی هیأت نظارت مبنی بر شکایت وزارت اطلاعات از اینجانب، موضوع را پیگیری کردم؛ معلوم شد وزارت اطلاعات از من شکایت نکرده، بلکه به رییس مجلس نامه‌ نوشته است. از محتوای نامه اطلاع ندارم. انتظار می‌رود سخنگو اظهارات خود را اصلاح کند.

نبرد حشدالشعبی با داعش در نزدیکی بغداد و موصل

نیروهای «حشد‌الشعبی» عراق حملات عناصر تروریستی داعش به شمال بغداد و جنوب موصل را دفع کردند. یک منبع امنیتی عراق خبر داد، نیروهای حشدالشعبی حمله داعش به اطراف بغداد را خنثی کردند. این منبع گفت که تکفیری‌های داعش قصد داشتند منطقه «العبایجی» واقع در شمال بغداد، را ‌اشغال کنند.این درگیری، تلفات جانی نداشت. از استان«نینوا» در شمال عراق نیز خبر رسید، نیروهای لشکر ۴۴ حشد‌الشعبی عراق، حمله سنگین عناصر داعش به جنوب موصل را دفع کردند.

پیشنهاد یک اصلاح طلب برای وساطت 3 امام جمعه تهران

حسن رسولی عضو شورای عالی سیاستگذاری معتقد است چهره هایی چون آیت الله امامی‌کاشانی، حجت الاسلام ابوترابی فرد و حجت الاسلام حاج علی اکبری امامان جمعه تهران می توانند واسطه بین اصلاح طلبان و حاکمیت شوند. در بین اعضای شورای نگهبان با شخص آقای جنتی می‌شود نشست و وارد صحبت شد، اساسا جریان اصلاحات بنای تعامل و گفت و گو با حفظ اصالت دارد.

اخبار روزانه:
«عباسعلی قصاعی» رئیس اتاق مشترک ایران و آلمان با بیان اینکه هر چند ماه یک بار رئیس اینستکس به ایران سفر می‌کند، گفت: هدف از این سفرها بررسی راه‌های انتقال مالی کالاهای غیرتحریمی،‌ مانند غذا و دارو در این کانال مالی است. قرار است رئیس سازوکار حمایت مالی اروپا و ایران (اینستکس) به زودی و بعد از تعطیلات در 22 دی (12 ژانویه) بار دیگر به ایران سفر ‌کند.

* «ناصر چمنی» رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه قدرت خرید کارگران ۵۰ درصد کاهش یافته است، گفت: جلسات کمیته دستمزد فعلاً تشکیل نشده است؛ چرا که منتظر هستیم قیمت‌ها به یک ثبات مشخص برسد. پس از افزایش قیمت بنزین، چند روزی قیمت‌ها را پایین نگه داشتند، اما یک‌باره سیر صعودی پیدا کرد.

* روزنامه «هاآرتص» نوشت: «نمایندگان کنگره آمریکا با درخواست ترامپ در زمینه بودجه ویژه ۱۷۵ میلیون دلاری برای حمایت از معامله قرن مخالفت کرده‌اند. این تصمیم که یک توافق دو حزبی در زمینه بودجه پیشنهادی ترامپ برای سال ۲۰۲۰ است، آخرین نشانه از آمریکاست که نشان می‌دهد طرح موسوم به صلح معامله قرن به این زودی‌ها اجرایی نخواهد شد

* «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه‌ها در حوزه بودجه جاری در سال ۹۹ و حقوق و مزایا از سوی دولت به‌طور کامل حل شده و ۲۵ درصد افزایش یافته که ۱۵ درصد مربوط به حقوق و مزایاست.

* «رضا اردکانیان» وزیر نیرو در سفر به استان کردستان گفت: تخصیص و تأمین آب استان کردستان به اتکای مطالعات دقیق و با در نظر گرفتن مجموعه شرایط همه استان‌های همجوار، از حدود ۳۰ هزار هکتار به بیش از ۹۶ هزار هکتار افزایش یافت.

* «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهور در ابلاغیه‌ای به دستگاه‌ها تأکید کرده است، هیچ یک از مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حق مخالفت با هیچ بخشی از لایحه بودجه ۹۹ یا درخواست تغییر هیچ بخشی از آن در مجلس را ندارند.

* رئیس حوزه قضائی شهرستان فهرج (از توابع بم در استان کرمان) گفت: طی چند ماه گذشته، شش باند قاچاق مواد مخدر و برخی عناصر ناامنی به دست یگان تکاوری ناجا در استان کرمان مورد ضربه قرار گرفته و منهدم شدند. رحمان مزیدی تصریح کرد: «در یکی از عملیات‌های هفته گذشته، دو نفر از عناصر شرارت در شرق کشور که عامل شهادت نیروهای سپاه در منطقه کورین زاهدان و شهادت ناجوانمردانه ۱۳ نفر از رزمندگان نیروی انتظامی خراسان جنوبی بودند، در درگیری با مأموران یگان تکاوری ۱۱۴ امام رضا(ع) به هلاکت رسیدند
* مقامات آمریکایی گفته‌اند، ناوگروه تهاجمی «آبراهام لینکلن» پس از هفت ماه حضور در خاورمیانه این منطقه را ترک کرده و در حال حاضر در اقیانوس هند است. ناوگروه لینکلن روز ۹ مه (۱۶ اردیبهشت) بنا به درخواست «کنث مک‌کنزی» رئیس سازمان فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام» و به دستور «جان بولتون» مشاور امنیت ملی وقت آمریکا عازم منطقه شد. بولتون در آن زمان اعلام کرد این ناوگروه را در واکنش به مجموعه فزاینده‌ای از نشانه‌ها و هشدار‌های نگران‌کننده از سوی ایران روانه منطقه کرده است.
* «محمدعلی وکیلی» نماینده تهران در مجلس و عضو فراکسیون امید با تأکید بر اینکه هیچ جریان اصلاح‌طلبی به دنبال تحریم انتخابات نیست، گفت: مشروعیت و بقای اصلاح‌طلبان به صندوق‌های رأی باز می‌گردد. وکیلی در رابطه با صحبت‌هایی که از سوی برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر تحریم انتخابات به میان آمده، گفت: تحریم انتخابات در قاموس اصلاح‌طلبان نبوده و نیست.
* مستند «پدر طالقانی» با پژوهشی گسترده به مبارزات و زندگی آیت‌الله محمود طالقانی می‌پردازد و با چهره‌های نزدیک به این شخصیت تأثیرگذار انقلاب اسلامی، از جمله فرزندان او گفت‌وگو کرده است. این مستند که محصول مشترک شبکه افق سیما و سازمان هنری‌ـ رسانه‌ای اوج است، قرار است در پنج قسمت دوشنبه‌ها ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه افق سیما برود.
* خبرنگار شبکه «العالم» در عراق گزارش داد، اشخاص مجهول‌الهویه شماری از موکب‌های وابسته به «سیدمحمدتقی المدرسی» مرجع دینی عراقی را سوزاندند. این آتش‌سوزی در محله حی البلدیه در مرکز کربلا رخ داده است.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: