به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
اخبار 24 ساعت گذشته:


کارگران کشاورزی چقدر دستمزد میگیرند؟

بررسی نتایج آمار‌ها در زمستان ۱۳۹۷ در خصوص مزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی نشان می دهد، بیشترین متوسط مزد روزانه در میان مردان با رقم ۷۷۰۴۳۵ ریال به کارگر "بیل زن باغ" و کمترین متوسط مزد روزانه به کارگر "میوه چین" با رقم ۵۷۳۳۳۰ ریال، اختصاص داشته است. همچنین در بین زنان، بیشترین و کمترین مزد روزانه به ترتیب به کارگر "میوه چین" با رقم ۴۱۹۸۸۶ ریال و کارگر " نشاکار" با رقم ۳۹۹۱۱۲ ریال، اختصاص دارد.

حاشیه جدید فدراسیون فوتبال برای دستمزد ویلموتس
روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره قرارداد مارک ویلموتس ارائه کرد. فدراسیون فوتبال اعلام کرد: کل دستمزد کادر مربیان خارجی تیم ملی چه در زمان آقای کی روش و چه آقای ویلموتس از محل عواید فیفا که جهت توسعه فوتبال پرداخت می‌شود، پرداخت شده و ارتباطی با منابع داخلی نداشته و ندارد. در موضوع قرارداد اخیر هم همان طور که بار‌ها اعلام شد با توجه به تحریم‌های ظالمانه و مشکل انتقال پول از حساب فیفا با تایید ستاد محترم تحریم استقراض انجام گرفته است.

آزادی مدیر آپارات با وثیقه ۵۰۰ میلیونی

مهرماه امسال خبر بازداشت عوامل ساخت کلیپ سؤالات جنسی از سوی دادسرای ارشاد منتشر شد. این ویدئو در سایت آپارات انتشار یافت که در آن یک مجری زن از کودکان و نوجوانان حاضر در پارک و خیابان، دور از چشم والدینشان مواردی را می‌پرسید. انتشار این کلیپ با واکنش‌های منفی روبه‌رو شد و در پی ثبت درخواست‌های متعدد در سامانه دادسرای ارشاد تهران برای پیگیری این مسئله، عوامل تهیه این مصاحبه با دستور قضایی و از سوی پلیس اطلاعات و امنیت تهران بازداشت شدند. انتشار این کلیپ در سایت آپارات سبب احضار و بازداشت «محمدجواد شکوری مقدم» مدیر سایت آپارات از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه شد که البته با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

تعطیلی مؤسسات وابسته به جریان صدر در عراق!

دفتر مقتدا صدر بامداد امروز (شنبه) اعلام کرد، تمام مؤسسات وابسته به این جریان به مدت یک سال بسته‌ می‌شوند. دفتر ویژه صدر، اداره مرقد شهید سیدمحمدصادق صدر و سرایاالسلام از این مسئله مستثنی شده‌اند و همچنان فعالیت خواهند داشت. این اقدام ساعاتی پس از آن روی داد که خودروی حامل فرزند «جعفر الموسوی» سخنگوی جریان صدر در یکی از محله‌های بغداد هدف سوء قصد افراد مسلح ناشناس قرار گرفت. در همین راستا، «صالح العراقی» از منابع رسانه‌ای نزدیک به مقتدا صدر، رهبر این جریان، ۱۶ آذر ماه اعلام کرده بود که منطقه «الحنانه» اقامتگاه مقتدا در نجف اشرف هدف حمله پهپادهای ناشناس قرار گرفته است!

پشت پرده اعترضات لبنان به روایت سید حسن نصرالله

«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله، با بیان اینکه آمریکایی‌ها به اعتراضات در لبنان، عراق و حتی یمن با این دید نگاه می‌کنند که این اعتراض‌ها ابزاری برای فشار به ایران است، افزود: «آمریکایی‌ها تصور می‌کردند که تظاهرات در لبنان، تظاهرات ضد ایرانی است؛ ولی باید بگویم که در این تظاهرات چیزی که مربوط به ایران باشد، مطرح نشد. شعارها در مورد مسائل اقتصادی و مطالبات بود.» او ادامه داد: «آنها از روز اول اعتراض‌های مردمی در لبنان، این گونه وانمود کردند و فهمیدند که این اعتراض‌ها انقلابی علیه حزب‌الله است. آنها یا خود را فریب داده‌ یا اینکه برخی از لبنانی‌ها اطلاعات غلطی به آمریکایی‌ها داده‌اند.» وی در مورد چرایی تلاش واشنگتن و تل‌آویو برای تخریب مقاومت اسلامی در لبنان گفت که حزب‌الله در لبنان مانع تحقق توطئه‌ها و طرح و نقشه‌های آنهاست و افزود: «آمریکایی‌ها به لبنانی‌ها می‌گویند، اگر می‌خواهید مشکلات معیشتی شما حل شود، اول باید مشکل اسرائیل [یعنی حزب‌الله] را برطرف کنید.»

چهارمین سفر عمران‌خان به تهران برای میانجی‌گری

به گزارش یک روزنامه پاکستانی «عمران خان»، نخست‌وزیر پاکستان، امروز برای سفری یک روزه عازم ریاض، پایتخت عربستان سعودی خواهد شد. وبگاه روزنامه انگلیسی‌زبان «پاکستان ‌تودی» نوشته بخشی از تلاش «عمران خان» برای میانجی‌گری بین ریاض و تهران است. «شاه محمود قریشی»، وزیر خارجه پاکستان همراه با رئیس سرویس اطلاعات داخلی پاکستان برای فراهم کردن مقدمات سفر «عمران خان» به عربستان رفته‌ است. به گزارش روزنامه «پاکستان‌ تودی» سفرهای زیاد مقام‌های نظامی و غیر نظامی پاکستان به عربستان سعودی و ایران ممکن است نشانه‌هایی از برخی گشایش‌ها در نتیجه مانورهای دیپلماتیک آغاز شده از سوی اسلام‌آباد باشد. از ماه مه سال جاری (اردیبهشت‌‌ماه) این چهارمین بار است که «عمران خان» به عربستان سعودی سفر می‌کند. او در ماه اکتبر، پس از دیدار با «محمدبن سلمان»، ولی‌عهد عربستان سعودی به ایران سفر کرد.

آدرس غلط چریک پیر اصلاحات از تحریم‌های حداکثری!

«بهزاد نبوی» فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «منتقدان و مخالفان روحانی معتقدند او با وجود شعار‌هایی تنش‌زدا در عرصه سیاست خارجی، دستاوردی جز تحمیل تحریم‌های سنگین به کشور نداشت؛ از این رو فرقی بین دوره ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد و دوره ریاست‌جمهوری حسن روحانی قائل نیستند.» وی گفت: «اگر نظام اعتقاد دارد باید به گونه‌ای مشکل را با دیپلماسی حل کند، نه با قدرت نظامی، به نظر من خوب است که از حالا اقدام کند. حتی می‌توان برای آنکه به دولت و طیف‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب همسو با وی، امتیازی داده نشود، از نهاد‌های دیگر استفاده شود.» تلاش برای شانه خالی کردن از مسئولیت و آدرس غلط دادن درباره تحریم راهبردی است که اصلاح‌طلبان مدت‌هاست آن را دنبال می‌کنند و در آستانه انتخابات گویا قرار است به شکل جدی‌تر و بیشتر به آنها بپردازند.

پیگیری استعفای روحانی از سوی اصلاح‌طلبان

عباس عبدی از فعالان اصلاح‌طلب و حامیان حسن روحانی، در گفت‌وگو با هفته‌نامه صدا «پیشنهاد استعفای روحانی» را مطرح کرد. وی در مصاحبه با هفته‌نامه نزدیک به حزب کارگزاران سازندگی درباره طرح استعفای حسن روحانی، گفت: «کناره‌گیری رییس جمهور فقط پیشنهاد من نیست و برخی وزرا هم دارند روی آن فکر می‌کنند.» او گفته است «نمی‌دانم چرا روحانی این کار را نمی کند؟ شاید هنوز به طرح مکرون امیدوار است.» و افزوده: «اگر جهانگیری این ایده را جدی بگیرد، حتما اتفاق می‌افتد.»

آمریکا در تعداد تحریم‌ها رکورد شکست!

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، در کنفرانسی مطبوعاتی از ثبت رکورد تعداد تحریم علیه افراد و سازمان‌ها از سوی ایالات متحده در روزهای اخیر خبر داد. «پمپئو» اعلام کرد تحریم‌های جدیدی علیه سه شرکت حمل و نقل ایرانی صورت گرفته است. همچنین خاطرنشان کرد: در مجموع، به تازگی محدودیت‌هایی بر ۶۸ شخص و سازمان از ۹ کشور مختلف اعمال شده است. این اشخاص و سازمان‌ها تحت عنوان «قانون ماگینسکی» متهم شده‌اند. پیش از این، در قبال افراد و سازمان‌هایی از کنگو، کامبوج، لتونی، لیبی، میانمار، پاکستان، صربستان، اسلواکی و سودان جنوبی محدودیت‌هایی اعمال شده بود. به گزارش «رویترز» با این کار، واشنگتن فشار زیادی به بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهایی که جنگ در آن جریان دارد، وارد می‌کند.
تذکر لاریجانی به روحانی درباره یک تنخواه غیرمترقبه

در حالی که مطابق ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، به قوه مجریه اجازه داده شده در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه درصدی از بودجه عمومی هرسال را از محل افزایش تنخواه‌ گردان خزانه تامین و هزینه کند و تنخواه مذکور از محل‌ صرفه ‌جویی در اعتبارات یا اصلاح بودجه تسویه خواهد شد، علی لاریجانی رئیس مجلس در نامه روزهای اخیر خود به حسن روحانی، مصوبه آبان ماه هیئت وزیران در خصوص شرایط تسویه تنخواه ماخوذه برای حوادث غیرمترقبه را مغایر با قانون فوق دانسته و خواستار اصلاح آن ظرف یک هفته یا لغو این تصمیم کابینه شده است.

کارت سوخت خودروهای اسقاطی سهمیه دارد؟

گزارش یک مقام مسئول دولتی به تعدادی از مدیران ارشد اجرایی نشان می دهد شرکت ملی پخش و پالایش و بیمه مرکزی به عنوان دو نهاد مهم دولتی، خواستار دریافت آنلاین اطلاعات خودروهای اسقاط شده از نیروی انتظامی شده اند تا آثار حقوقی اسقاط، روی این خودروها اعمال شود که بر اساس دستورات صادر شده، مقرر شده نماینده ناجا با همکاری مسئولان وزارت ارتباطات، بررسی لازم را در خصوص نحوه ارائه خدمت مذکور مبتنی بر داده های پایگاه اطلاعات پایه وسایل نقلیه انجام دهد.

آیت‌الله ممدوحی بستری شد

آیت‌ا... حسن ممدوحی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به دلیل بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بقیه‌ا...(عج) تهران بستری شده است. یکی از نزدیکان آیت‌ا... ممدوحی درباره آخرین وضعیت درمانی این استاد حوزه گفت: آیت‌ا... ممدوحی به علت ضعف جسمانی، بنابر تشخیص پزشکان، در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بقیه‌ا... (عج) بستری شده‌ است. وی، حال عمومی آیت‌ا... ممدوحی را رو به بهبود اعلام کرد و افزود: با عنایت خدای متعال و دعای مومنان، وضعیت جسمی ایشان به حالت عادی برگشته است. او همچنین از مومنان خواست که برای شفای عاجل همه بیماران به ویژه آیت‌ا... ممدوحی دعا کنند.

جدیدترین فیلم هالیوودی پیمان معادی

فیلم سینمایی «زیرزمین ۶»، دومین همکاری پیمان معادی با مایکل بی، بعد از فیلم «۱۳ساعت» است که با هزینه ١٥٠ میلیون دلاری تولید شده است. گفته می‌شود این فیلم، اکشن‌ترین اثر مایکل ‌بی است که در سکانس‌های آغازین آن در یک لحظه، نابودی یک هواپیما و چند خودرو و موتوسیکلت سنگین را می‌بینیم. پیمان معادی که به‌عنوان بازیگر و کارگردان در سینمای ایران حضور دارد، در سینمای هالیوود نیز در فیلم‌های مهمی بازی کرده است و این روزها شنیده می‌شود که فعالیت‌های بیشتری برای ایفای نقش در هالیوود خواهد داشت. معادی در این فیلم در کنار بازیگرانی مانند راین رینالدز و ملانیا لارنت و ... قرار دارد.

کشف قدیمی‌ترین داستان تصویری جهان

نقاشی از یک حیوان که بر دیوار غاری در جزیره سولاوسی اندونزی کشف شده، ۴۴ هزار سال قدمت دارد. این اثر هنری صحنه شکار یک بوفالو را به‌وسیله موجوداتی که نیمی‌انسان و نیمی‌حیوان هستند و نیزه و احتمالا طناب در دست دارند، نشان می‌دهد. این نقاشی احتمالا قدیمی‌ترین داستان تصویری ثبت شده در جهان است. آدام بروم، یکی از باستان‌شناسان دانشگاه گریفیت دو سال پیش وقتی یکی از همکارانش در اندونزی با جابه‌جا کردن تنه یک درخت انجیر، دهانه یک غار را کشف کرد، اولین بار تصویر این نقاشی‌ها دید. او می‌گوید وقتی این تصویر را دیده، شگفت‌زده شده و فریاد زده است.

خودکشی کمک‌داور لیگ برتری

یک کمک داور زنجانی به دلایل شخصی و خانوادگی خودکشی کرد و وضعیت جسمانی مطلوبی ندارد. یکی از کمک داوران لیگ برتری که البته امسال قضاوتی در لیگ نوزدهم به او نرسیده است، به دلایل خانوادگی و شخصی خودکشی کرد و اکنون در حالت کما در بیمارستان بسر می‌برد. یکی از نزدیکان وی درباره حال جسمی این کمک داور گفت: وضعیت جسمانی او مطلوب نیست و این کار ربطی به قضاوت نکردن در لیگ نوزدهم ندارد. همچنین پزشکان گفته‌اند که با به هوش آمدن این داور، او دچار مشکل جدی در وضعیت جسمانی‌اش خواهد داشت.

فرار به جلوی آمریکا درباره عراق

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، در پیامی توئیتری به ایران درباره آسیب زدن به منافع آمریکا در عراق هشدار داد. وی در این پیام نوشت: «اگر ایران به منافع آمریکا در عراق آسیب بزند، با پاسخی قاطع مواجه خواهد شد.» وزیر خارجه آمریکا در حالی ایران را به آسیب زدن به منافعش در عراق متهم می‌کند که واشنگتن یکی از عاملان ناآرامی‌های اخیر در عراق به شمار می‌آید. کارشناسان سیاسی عراقی معتقدند آمریکا، عربستان سعودی و امارات عربی متحده در شعله‌ور کردن اعتراضات این کشور نقش مهمی دارند تا از این طریق بتوانند به مقاصد خود دست یابند.

تشدید حملات سعودی به یمن مقابل پیشنهاد صلح

«محمد علی الحوثی» در گفت‌وگو با روزنامه یمنی «الثوره» گفت: برخلاف ادعای برخی مسئولان سعودی، ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی ریاض هیچ اقدامی که بیانگر حسن نیت آنان باشد، نکرده است. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به بیانیه پایانی سران شورای همکاری خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت: این بیانیه، همان اظهارات مقام‌های سعودی است که حامل یک رویکرد خصمانه آشکار علیه یمن بود. انصارالله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان را متهم می‌کند که به طرح صلح پیشنهادی این گروه نه تنها پاسخ مثبت نداده، بلکه بر شدت حملات خود بر یمن افزوده است.

ماجرای هم قسم شدن برای مالیات پلکانی پزشکان

«فرهاد دژپسند» وزیر اقتصاد، در پاسخ به این پرسش که به تازگی ویدئویی از نشست کمیسیون بهداشت مجلس منتشر شده که در آن اعضا برای دریافت نشدن مالیات پلکانی پزشکان هم قسم شده‌اند، گفت: در آینده نزدیک جلسه‌ای با هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی، مسئولان وزارت بهداشت و سازمان امور مالیاتی برگزار خواهیم کرد تا راهکار‌های تحقق این درآمد را بررسی کنیم.

مطالبه آیت الله سیستانی برای خلع سلاح نیروهای غیر دولتی

«آیت‌الله سیدعلی سیستانی» مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: کشتار و ربودن تظاهرکنندگان و جنایت هولناک الوثبه را به شدت محکوم می‌کنیم و خواهان محاکمه مجرمان هستیم. نباید اجازه دهیم عناصری مسلح خارج از قانون دولت عراق وجود داشته باشند و تنها نیروهای دولت باید سلاح داشته باشند

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: