به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۵۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
محمدکاظم انبارلویی:
معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر تاکتیک تشکیک در کارآمدی انقلابی‌گری از سوی اصلاح‌طلبان گفت: این احتمال هم وجود دارد که اصلاح‌طلبان پیرامون برخی موضوعات مثل طرفداران یا مخالفان رفراندوم یا طرفداران و مخالفان گفت‌وگو با غرب، دوقطبی‌هایی ایجاد کنند که اصلاً وجود خارجی نداشته باشند.


محمدکاظم انبارلویی با اشاره به موارد ناکامی اصلاح‌طلبان در مدیریت کشور اظهار داشت: اصلاح‌طلبان کارنامه‌ای برای ارائه به مردم ندارند. وعده‌های اصلاح‌طلبان نه تنها تحقق پیدا نکرده بلکه به لحاظ اقتصادی وضع مردم را بدتر کرده است.

معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی در گفتگو با صبح نو با بیان اینکه در حوزه‌های سیاست خارجی و اجتماعی هم کارنامه درستی از اصلاح‌طلبان سراغ نداریم گفت: به این ترتیب جبهه اصلاحات در انتخابات آتی حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به رغبت جریان اصلاح‌طلب به سازش با غرب افزود: بزرگ‌ترین محصول اصلاح‌طلبان از قِبل به اصطلاح تعامل با دنیا، برجام بود که قرار بود مشکلات ایران را برطرف کند اما در واقع، هیچ رمقی به سیاست خارجی کشورمان نداد. به قول آقای عراقچی، تحریم‌ها نه تنها برداشته نشد بلکه بیشتر هم شد.

انبارلویی در ادامه درباره عملکرد نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس گفت: اصلاح‌طلبان چون هم پیمان دولت بودند، در ناکامی‌های دولت شریک‌اند و لذا بارها اصلاح‌طلبان در مصاحبه‌های علنی و در جلسات خود گفته‌اند که ما حرفی برای گفتن نداریم. بنابراین، کارنامه دولت باعث شده تا دست جبهه اصلاح‌طلبی به لحاظ گفتمانی در انتخابات آینده خالی شود.

وی در ادامه با اشاره به حاشیه‌گرایی‌های سیاسی اصلاح‌طلبان مجلس به جای پرداختن به معضلات اقتصادی کشور گفت: درست است که اصلاح‌طلبان در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی، حرف‌هایی زده‌اند اما مردم در حوزه معیشتی مطالباتی دارند و اصلاح‌طلبان هم نتوانستند به وعده‌های خود عمل کنند.

انبارلویی در همین باره اضافه کرد: بزرگ‌ترین دستاورد اصلاح‌طلبان این بوده که مثلاً خانم‌ها اجازه یافتند به ورزشگاه بروند. اصلاح‌طلبان اساساً نتوانسته‌اند چه در دولت و چه در مجلس، بر مدار مطالبات مردمی حرکت کنند.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه مردم یک سری مطالبات واقعی داشتند و تصور داشتند که اصلاح‌طلبان می‌توانند به این مطالبات پاسخ دهند تاکید کرد: با این وجود اصلاح‌طلبان نشان دادند که به‌دلیل پیری و فرتوتی و فرسودگی، امکان اینکه بتوانند مطالبات مردم را پاسخ دهند، نداشتند.

وی در پاسخ به این سؤال که در روزهای منتهی به انتخابات، اصلاح‌طلبان برای برگرداندن معادلات انتخاباتی به نفع خود، دست به چه حربه و ترفندی خواهند زد اظهار داشت: اصلاح‌طلبان هم‌اکنون در پی ایجاد دو قطبی‌هایی هستند. گفتمانی که امروز میان مردم رواج دارد، انقلابی‌گری و کارآمدی است و اصلاح‌طلبان برای توفیق در انتخابات مجلس، مشغول ایجاد انحراف در این گفتمان مسلط هستند اما گمان می‌کنم مردم به آن حد از رشد و بصیرت رسیده‌اند که فریب چنین دوگانگی‌های کاذبی را نخورند.

معاون سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر تاکتیک تشکیک در کارآمدی انقلابی‌گری از سوی اصلاح‌طلبان گفت: این احتمال هم وجود دارد که اصلاح‌طلبان پیرامون برخی موضوعات مثل طرفداران یا مخالفان رفراندوم یا طرفداران و مخالفان گفت‌وگو با غرب، دوقطبی‌هایی ایجاد کنند که اصلاً وجود خارجی نداشته باشند.

انبارلویی اضافه کرد: اصلاح‌طلبان در حالی بر مذاکره با غرب پافشاری می‌کنند که به هیچ چیزی حتی امضای خودشان اعتقادی ندارند و به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

وی با اشاره به حربه جبهه اصلاحات مبنی بر ترساندن مردم از جنگ گفت: آمریکا اساساً رمقی برای جنگیدن ندارد. ما در منطقه، سیلی‌های پیدا و پنهانی به آمریکایی‌ها زدیم، از جمله ساقط کردن پهپادشان در خلیج‌فارس؛ اما آن‌ها نتوانستند جواب دهند. آمریکا که در حال خروج از سوریه و افغانستان است، چطور می‌تواند آغازگر یک جنگ جدید باشد؟

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: