به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

فیس بوک صفحه عربی امام خامنه ای را پاک کرد
فیس‌بوک صفحه عربی رهبر معظم انقلاب با بیش از ۱۰۰ هزار دنبال‌کننده را که چندی پیش به بهانه نقض قوانین خود با محدودیت مواجه کرده بود، به طور کامل پاک کرد. این اولین بار نیست که صفحات رهبر معظم انقلاب در شبکه‌های اجتماعی با محدودیت مواجه می‌شود و اینستاگرام و توئيتر نیز مانند فیس‌بوک بارها به حذف مطالب یا بستن حساب‌های کاربری khamenei.ir اقدام کرده‌اند.
دروغ سازی BBC علیه بسیج
«
سردار محمد کوثری» جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران با بیان اینکه خبر رسانه رژیم سلطنتی انگلیس مبنی بر بازداشت تعدادی از بسیجیان تهران از سوی وزارت اطلاعات کذب محض است، گفت: بنده به عنوان مقام مسئول می‌گویم حتی یک مورد هم نبوده که نیروهای وزارت بخواهند برخوردی با نیروهای بسیج داشته باشند. وی افزود: در بحث مقابله با اغتشاشات اخیر هماهنگی خوبی بین وزارت با مجموعه بسیج و سپاه وجود داشت و طبیعی است چنین هماهنگی و برادری بین نیروهای حافظ امنیت، دشمنان ملت ایران را سردرگم کند. جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تأکید کرد: بخشی از نیروهای وزارت اطلاعات از مجموعه بسیج بوده و خودشان بسیجی هستند و چنین خبرسازی‌هایی نشان می‌دهد، دشمنان چقدر از عملکرد نیروهای وزارت اطلاعات در برخورد با اغتشاشگران عصبانی هستند.
رهبر معظم انقلاب برای حمایت از دولت هزینه دادند
«
اکبر ترکان» مشاور سابق رئیس‌جمهور با انتقاد از زمان و شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت و سهمیه‌بندی بنزین گفت: روز بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین طرح‌های چند فوریتی به میان آمد و می‌خواستند جلوی این کار را بگیرند و شاید در قدم بعدی پای رئیس‌جمهور هم به میان می‌آمد. اگر این اتفاق می‌افتاد، ما دچار اخلال مدیریتی می‌شدیم. همان موقع رهبر معظم انقلاب وارد شدند و تصمیم را اعلام کردند. ایشان برای این کار هزینه دادند؛ معمول این است که وقتی جامعه چیزی را می‌گوید، فردی مانند رهبر معظم انقلاب نمی‌گوید که من از این دفاع می‌کنم و بار را بر دوش نمی‌گیرد. این اقدام رهبر فرزانه انقلاب یکی از فرازهای ۳۰ ساله رهبری ایشان بود و کشور آرام و اوضاع مدیریت شد و کارها به روال عقلایی افتاد و حالا می‌شود اصلاح و اقدام کرد، این اقدام رهبر معظم انقلاب نباید از حافظه‌ها برود.

احدیان: بعید می‌دانم قالیباف در انتخابات مجلس ثبت نام کند

خراسان رضوی مدیرمسئول روزنامه خراسان گفت: آخرین خبری که از آقای قالیباف داریم این است که بنای ورود ندارند، در عین حال فشار بسیاری روی ایشان برای ثبت نام وجود دارد و اکثر جریان‌های نیرو‌های مختلف فشار وارد می‌کنند. بعید می‌دانم شاهد حضور ایشان باشیم
سلبریتی‌ها باید چند برابر دیگران مالیات بدهند
«
محمدحسین لطیفی» کارگردان سینما و تلویزیون درباره ماجرای معافیت مالیاتی فرهنگ و هنر و اعتراض‌هایی که به دستمزدهای هنگفت سلبریتی‌ها و نبود عدالتی که در این مصوبه وجود دارد، گفت: اولاً این معاف از مالیات ربطی به این دولت ندارد و قبل از این دولت هم شاهد این ماجراها بوده‌ایم؛ ثانیاً کسی که مالیات می‌دهد باید سود مالیاتش را ببیند. کارگردان فیلم «روز سوم» با اشاره به اینکه باید از تعداد اندک سلبریتی که دستمزدهای بالایی می‌گیرند و خارج از بازیگری و سینما، درآمدهای تبلیغاتی هم دارند مالیات 40 درصد بگیرند، اضافه کرد: 100 سینماگر پیدا می‌کنید که سلبریتی‌ هستند و دستمزدهای بالایی دارند و حتی در خارج از سینما و بازیگری، درآمدهای تبلیغاتی هم دارند؛ از اینها مالیات بگیرند حتی 40 درصد و چند برابر، مهم نیست! اما به طور کل این ماجرا قانونمند نیست.

اپوزیسیونی که بر وابستگی اصرار دارد

از فردای اعتراضات، رسانه‌های معاند به صورت معناداری روی یکی از کشته‌شدگان اغتشاشات تمرکز کردند. نام او را می‌بردند و با مادرش مصاحبه می‌کردند. از ملاقات مادرش با مادر یکی از کشته‌شدگان حوادث ۱۳۸۸ خبر تهیه کردند و در اقدامی عجیب صوت او را پخش کردند که دیگران را به بستن خیابان تشویق می‌کند. بی‌بی سی، ایران اینتر نشنال سعودی، من و تو و صدای امریکا (وابسته به CIA) به صورت مکرر به این فرد پرداختند. اما بلافاصله پس از اینکه قرار شد بیگناهان حوادث شهید محسوب و با بقیه با رأفت برخورد شود، پدر آن فرد کشته شده در اینستاگرام نوشت: «با سپاس و امتنان از شاهزاده رضا پهلوی که با تماس و ابراز همدردی ما را سرافراز کرد و دلگرم نمود»، اصرار خانواده فرد کشته شده بر ارتباط با پهلوی و علنی کردن آن نشان می‌دهد که بحث سازماندهی و حضور ضدانقلاب برانداز در اغتشاشات انکارناپذیر است.
مدرکی دال بر تولید سلاح هسته‌ای ایران وجود ندارد
نمایندگی روسیه در سازمان ملل در واکنش به ادعاهای انگلیس، فرانسه و آلمان علیه برنامه موشکی ایران اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران عضو کامل سازمان ملل بوده و این کشور عضو بسیاری از سازوکارهای عدم اشاعه چندجانبه از جمله پیمان منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای است. هیچ یک از این ابزارها، از جمله قطعنامه 2231 (2015) ایران را از توسعه برنامه‌های موشکی و فضایی منع نمی‌کند. هیچ‌گونه مدرکی که شاهد بر این باشد که ایران در حال توسعه یا تولید سلاح هسته‌ای یا راه‌های انتقال آن یا استقرار هرگونه زیرساختی برای ذخیره تسلیحات هسته‌ای باشد، وجود ندارد. ایران به حسن نیت خود به پاراگراف سوم ضمیمه B قطعنامه 2231 در خودداری از فعالیت‌های مربوط به موشک‌های بالستیکی که قادر به حمل تسلیحات هسته‌ای باشد، احترام گذاشته است.

دولت دروغ مطهری را رد کرد

دولتی‌ها سخنان علی مطهری در مورد «مخالفت رئیس جمهور با گرانی بنزین و اصرار رهبری بر این امر» را رد کردند. در روز‌های گذشته، علی مطهری، نماینده مجلس و عضو فراکسیون امید، مدعی شده بود که: «رئیس جمهور، چون می‌خواست بگوید مخالف طرح بنزین بودم و به من تحمیل شد گفت که من از زمان اجرا خبر نداشتم وقتی هم دولت اصرار رهبری را دید طرح را آورد!» ادعا‌های مطهری در حمایت از روحانی تا حد دروغ گفتن در مورد رهبری هم پیش رفت و این در حالی بود که حتی خود دولتی‌ها به آنچه مطهری ادعا کرد، قائل نبودند! سرانجام هم دولت قویاً ادعا‌های مطهری را تکذیب کرد. اول محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت تأکید کرد که «آقای رئیس جمهور مخالف اجرای این طرح نبودند. اگر آقای مطهری این صحبت را کرده باشند که رئیس جمهور مخالف بودند و رهبر انقلاب دستور دادند، من تأیید نمی‌کنم.» دقایقی بعد هم خبر تکذیب سخنان مطهری توسط سخنگوی دولت منتشر شد. علی ربیعی گفت: «آنچه رهبر بر آن مُصر بودند، اصلاح ساختار اقتصادی کشور بود. عدم واردات کالا‌های غیرضروری، جلوگیری از قاچاق، حرکت به سمت صادرات و جدا کردن بودجه از نفت از جمله مواردی بود که رهبر معظم انقلاب بر آن اصرار داشتند. آنچه بنده خودم در جلسات سران قوا شاهد بودم، آن بود که رهبری صرفاً مصوبه سران سه قوه را تأیید کردند و حتی یک بار این مصوبه خدمت ایشان ارسال شد، اما بازگشت داده شد و فرمودند هر سه قوه با هم توافق نظر داشته باشند. سران قوا آن را امضا کردند و ایشان هم مصوبه سران قوا را تأیید فرمودند.»

حال باید علی مطهری جواب دهد که این قصه دروغ را از کجا آورد و در رسانه‌ها منتشر کرد!
رتبه برتر ایران در حوزه تولید داروهای زیست‌فناوری
«
علیرضا خاکدامن» مدیر رسانه و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به پیشرفت محققان کشور در تولید داروهای زیستی گفت: زیست‌فناوری نقش مهمی در رفاه و آسایش بشر دارد و در حال حاضر یکی از هفت رشته کلیدی فناوری جهان به شمار می‌‌رود، به گونه‌ای که دانشمندان و پژوهشگران دنیا این دانش را یکی از ابزارهای قدرتمند برای موجودیت انسان می‌دانند. وی تأکید کرد: در دنیا تقریباً ۱۴۰ داروی مهم فناوری زیستی وجود دارد که این داروها شناخته شده هستند و تقریباً ۵۰ نوع از این داروها بازار خوبی دارد، از این ۵۰ داروی مهم زیست فناوری جهان، ۲۲ نوع دارو را در کشور ما شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته‌اند، در حالی که اگر این داروها ساخته نمی‌شد مجبور بودیم سالیانه یک میلیون دلار برای تهیه این داروها هزینه کنیم.

آخرین اخبار از استیضاح ترامپ

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رسما اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در این مجلس استیضاح می‌شود. وی گفت: تخلفات ترامپ محرز شده و اقدامات ترامپ امنیت ملی آمریکا را در معرض تهدید قرار داده است. او همچنین دستور آغاز نگارش طرح استیضاح ترامپ برای رأی‌گیری در صحن اصلی مجلس نمایندگان را صادر کرد

سرنوشت اجناس قاچاق کشف شده چیست؟

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران معتقد است، مبارزه واقعی با کالای قاچاق با معدوم کردن آن‌ها یا برگشت دادن‌شان میسر می‌شود، زیرا در غیر این صورت، کالا‌های قاچاق بخشی از سهم بازار را در اختیار گرفته و جایگزین تولیدات داخلی می‌شوند. حبیب‌الله انصاری افزود: در مبارزه با کالای قاچاق، هدف ضبط این کالا‌ها یا دستگیری قاچاقچیان نیست، بلکه جلوگیری از ورود این کالا‌ها به بازار است. وی بیان داشت: اگر این کالا‌ها با هر عنوان وارد چرخه بازار شوند، مبارزه با قاچاق اتفاق نیفتاده است، همچنین در برخی موارد شاهدیم عده‌ای خواهان فروش این کالا‌ها با قیمت‌های نازل به خانواده‌های با قدرت اقتصادی پایین هستند که با این موضوع نیز مخالفیم.

روایت بهزاد نبوی از سود اعتدالیون برای اصلاح‌طلبان

«بهزاد نبوی» فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره پابرجا ماندن ائتلاف اصلاحات و روحانی گفت: امروز هرچه جبهه اعتدالیون را گسترده‌تر کنیم، به سود اصلاح‌طلبان است. اصلاح‌طلبان از هم‌جهتی آقایان ناطق، علی مطهری و... در خیلی از زمینه‌ها سود می‌برند، نه اینکه زیان کنند. این فعال اصلاح‌طلب یادآور شد: مواضع آقای روحانی در خیلی از زمینه‌ها به اصلاح‌طلبان نزدیک است و باید از این نزدیکی استقبال کرد و نگریخت.
اصلاح جدید رئیسی در روند زندان زدایی
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضائیه در جمع قضات اصفهان اظهار داشت: از سراسر کشور آماری در مورد کسانی که از یک ساعت تا دو روز در زندان بوده‌اند گرفتم؛ پرسیدم چرا یک ساعت زندان؟ عنوان شد: قرار صادر کردم تا برود و وثیقه بیاورد. چرا باید برای یک ساعت فرد به زندان برود؟ همان جایی که قرار را صادر می‌کنید، فرد را نگه دارید تا سند یا کفالتش را بیاورد.
اخبار روزانه:
* «کونگ فو» نماینده چین در کمیسیون مشترک برجام با تأکید بر اینکه «بردن مسئله هسته‌ای ایران به شورای امنیت شاید غیر از آمریکا به نفع هیچ کسی نباشد.» گفت: چین با کلید زدن مکانیسم حل و فصل اختلاف (یا فعال کردن مکانیسم ماشه) مخالف است. «فو سونج» مدیر کل سیاسی وزارت خارجه چین نیز در این باره اظهار داشت: پکن تمایلی به فعال کردن سازوکار حل اختلاف ندارد. وی همچنین خاطرنشان کرد: تمامی شرکت‌کنندگان در این نشست اشتراک‌نظر داشته‌اند که آمریکا مقصر بحران‌ ایجاد شده بر سر برجام است.
* به گزارش «فایننشال‌تایمز» بر اساس جزئیاتی که از سوی یکی از هیئت‌های شرکت‌کننده در اجلاس اوپک فاش شده است، از مجموع 500 هزار بشکه‌ای که قرار است مازاد بر 1/2 میلیون بشکه توافق قبلی از عرضه نفت به بازار کاسته شود، 372 هزار بشکه توسط اوپکی‌ها و 131 هزار بشکه دیگر توسط متحدان اوپک صورت می‌گیرد.
* آمارهای رسمی نشان می‌دهد، در دو ماه مهر و آبان ماه سال جاری 22 قلم کالای اساسی به ارزش 1/9 میلیارد دلار به کشور وارد شده است. از این رقم 43 میلیون و600 هزار دلار برنج و 103 میلیون و 289 هزار دلار نیز لاستیک بوده است.
* «حمید زادبوم» رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ایران سهم 25 درصدی از بازار واردات عراق دارد؛ به گونه‌ای که از 40 میلیارد دلار واردات به این کشور 10 میلیارد دلار مربوط به واردات کالاهای ایرانی است.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: