به‌روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
logo
کد خبر: ۳۰۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
سیدمصطفی میرسلیم:
ما در چهل سال گذشته شاهد غلبه گرایش به واردات به ویژه به دلیل سرازیر شدن دلارهاى نفتى بوده ایم و من خود شاهد بوده‌ام که براثر توطئه واردکنندگان حتى مدیران فداکار و خدومى که به تولید داخلى اصالت مى دادند، دستگیر و زندانى شدند! همان نوع فشارها باز درصدد بودند که با جدا کردن وزارت بازرگانى به نوعى استقلال تصمیم گیرى براى واردات برسند و در نهایت با نفوذی که واردکنندگان دارند، تولید داخلى را تضعیف کنن
عضو هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیات عالى نظارت با اکثریت آرا به این نتیجه رسید که تشکیل وزارت بازرگانى برخلاف سیاست‌هاى کلى ابلاغى است.

به گزارش فارس، سیدمصطفی میرسلیم، عضو هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نظر این هیات درباره مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی گفت: هیات عالى نظارت با اکثریت آرا به این نتیجه رسید که تشکیل وزارت بازرگانى بر خلاف سیاستهاى کلى ابلاغى است.

رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه در کشور ما تفکیک و ادغام بازرگانى از صنعت بیش از 10 بار رخ داده است و اخیراً نیز دولت بیش از یک بار تلاش کرده که بازرگانى را از صنعت و معدن جدا کند ولى موفق نشده است، گفت: به نظر این جانب به ویژه در شرایط امروز که ضرورت اجراى سیاست‌هاى اقتصاد مقاومتى براى نجات دادن کشور از آثار و تبعات تحریم‌هاى ظالمانه و نیز سوء‌مدیریت داخلى بر همگان واضح شده، لازم است تکلیف تولید باکیفیت داخلی و صادرات به صورت هماهنگ انجام گیرد و گرایش به واردات مستقلا نتواند تولید داخل را به رکود بکشاند.

وی افزود: ما در چهل سال گذشته شاهد غلبه گرایش به واردات به ویژه به دلیل سرازیر شدن دلارهاى نفتى بوده ایم و من خود شاهد بوده‌ام که براثر توطئه واردکنندگان حتى مدیران فداکار و خدومى که به تولید داخلى اصالت مى دادند، دستگیر و زندانى شدند! همان نوع فشارها باز درصدد بودند که با جدا کردن وزارت بازرگانى به نوعى استقلال تصمیم گیرى براى واردات برسند و در نهایت با نفوذی که واردکنندگان دارند، تولید داخلى را تضعیف کنند؛ الحمدلله جلو این اقدام به موقع گرفته شد و امیدواریم وزارت صمت بتواند بااقتدار و همه‌جانبه‌نگرى مصلحت‌ها و منافع کشور را با ایجاد هماهنگى دقیق و مداوم بین تولید با کیفیت داخلى و تأمین از خارج در موارد اضطرارى، برقرار کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: