logo
کد خبر: ۳۰۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
حمیدرضا ترقی:
حمیدرضا ترقی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تنبلی بخش هایی از دولت، اظهار داشت: فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مصداق های مختلفی را در بدنه دولت دارد. مصداق این موضوع، مراجعه مردم به برخی از دستگاه هاست که کار امروز مردم را به فردا و کار فردای مردم را به پس فردا موکول می کنند.
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: عدم رسیدگی به کارهای مردم ناشی از ناکارآمدی بعضی از بخش های دولت است.

حمیدرضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی، در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تنبلی بخش هایی از دولت، اظهار داشت: فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مصداق های مختلفی را در بدنه دولت دارد. مصداق این موضوع، مراجعه مردم به برخی از دستگاه هاست که کار امروز مردم را به فردا و کار فردای مردم را به پس فردا موکول می کنند. یعنی برای انجام هر کاری مردم را معطل و سردرگم می کنند تا جایی که عدم رسیدگی به امور مردم به گونه ایست که مشکلات زیادی را برای مردم به وجود می آورند.

وی ادامه داد:‌ معطلی مردم و عدم رسیدگی به کارهای آنها نشان دهنده این است که بعضی از بخش های دولت حالت لختی، بی انگیزگی و ناکارآمدی پیدا کرده است؛ برخی از کارمندان دولت تنها حقوق می گیرند و کار مفیدشان بسیار کم است تا جایی که حتی به هفته ای یکساعت کار مفید می رسد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به ضرورت اجرای برخی از دستگا ه ها و مدیریت بالاتر، گفت: آنها باید بعضی از سیاست ها و برنامه ها را اجرا کنند، اما متأسفانه در گزارش هایی که خدمت رهبری ارائه می شود، با نهایت تعجب شاهد هستیم کارهایی را که باید انجام می دادند،‌ انجام نداده اند.

وی خاطرنشان کرد: در بعضی از موارد مقام معظم رهبری بطور مستقیم وارد شده اند و موضوعات و آسیب های اجتماعی را پیگیری می کنند و حتی جلسات را هر سه ماه یکبار و شش ماه یکبار میان دستگاه ها برگزار می کنند و به گزارش گیری می پردازند. برخی از دستگاه ها علی رغم اینکه قول داده اند اما به تعهدات شان عمل نکرده اند و برخی دیگر بسیار قوی بودند.

ترقی اظهار داشت:‌ دستگاه مسئول که خود دولت است، باید مسائل را پیگیری کند و بطور مداوم به گزارش گیری از آن بپردازد. متأسفانه دستگاه پیگیر دولت در این رابطه ضعیف است و این امر نشان می دهد که متأسفانه روحیه جهادی و کار با انگیزه و جدی در بعضی از دستگا‌های اجرایی کشور وجود ندارد؛ برخلاف اینکه در برخی دستگاه‌ها می بینیم که این روحیه وجود دارد و کارها به سرعت پیش می رود و شاهد موفقیت های پی در پی آنها در عرصه های مختلف هستیم.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: