logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
اخبار 24 ساعت گذشته:
افشاگری‌های جدید از سوءاستفاده‌های مهدی هاشمی

آرش خوشخو، سردبیر روزنامه هفت صبح، ضمن مرور خاطرات خود و در یادداشتی با عنوان «چرا پیشنهاد جمهوریت را رد کردم»، از پیشنهاد دبیر اجتماعی شدن در یک سایت و سوءاستفاده مهدی هاشمی از دانشگاه آزاد می‌نویسد: «آدرس را گرفتم و خب کمی عجیب بود. دفتر دانشگاه آزاد در خیابان بنی‌هاشم! یادم است که با چه شک و تردیدی وارد ساختمان شدم. آنجا با حمزه کرمی و نوربخش دیدار کردم. از امکانات لجستیکی سایت گفتند و اینکه در مورد هر سوژه‌ای، اطلاعات را آماده به دبیر می‌دهند تا او کار خبری را انجام دهد و اینکه فعالیت‌های سایت زیرنظر آقا مهدی و آقا یاسر است.» او با بیان اینکه ۴۰ درصد هم حقوقش بیشتر می‌شده و در عین حال شغل کنونی‌اش را هم حفظ می‌کرده، از عدم توافقش می‌گوید به این دلایل: «یکی‌اش به‌خاطر این بود که اول مذاکره با اصرار از من خواستند موبایلم را خاموش کنم و بگذارم کنار پنجره. مگر چه حرفی می‌خواستیم بزنیم؟ دوم اینکه از جمله «هرکسی یک نوع کار سیاسی کور به‌نظر می‌رسید. نمی‌خواستم مثل یک سرباز پیاده‌نظام وارد یک لشکر بزرگ و مبهم بشوم. فکر کنم کار درستی بود.» گفتنی است سایت جمهوریت از سایت‌های فعال حامی فتنه در سال ۸۸ بود.
کاش جوان بودم و برای رهبری کار می‌کردم!

یکی از علما که از بستگان «امام موسی صدر» بوده و به استجابت دعا مشهور است، اخیراً دیداری با رهبر معظم انقلاب داشته است. این عالم 96 ساله که از مرحوم «آیت‌الله سیدحسن اصفهانی» و «آیت‌الله خویی» اجازه اجتهاد دریافت کرده، ادیب و دارای روحیه انقلابی است. در این دیدار، رهبر فرزانه انقلاب درباره امام موسی صدر، شهید نواب صفوی و برخی از موضوعات دیگر با وی سخن گفته‌اند. این عالم دینی در جریان این دیدار خطاب به «حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی» مسئول دفتر مقام معظم رهبری گفته که قدر خودتان را بدانید که در کجا خدمت می‌کنید. وی همچنین پس از این دیدار گفته است هرکسی،‌ حتی مخالفان وقتی با آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای دیدار کند تحت تأثیر تواضع، علم و تقوای ایشان قرار می‌گیرد. من دلم می‌خواست جوان بودم و برای ایشان کار می‌کردم

اصلاح‌طلبان به فکر صندوق‌های مناطق کوچک

«محمود صادقی» عضو فراکسیون امید مجلس پیشنهاد جدی گرفتن صندوق‌های مناطق کوچک در انتخابات آتی را به اصلاح‌طلبان داده و گفته است: «مجموعه تشکل‌های اصلاح‌طلب باید بتوانند با یکدیگر همکاری و همبستگی و هم‌افزایی مناسبی داشته باشند. به‌ خصوص توان‌شان را در حوزه‌های انتخابی کوچک به ‌کار گیرند و این‌طور نباشد که تمام هم‌و‌غم‌شان را روی تهران و چند شهر بزرگ بگذارند. به‌ هر حال در مجلس رأی نماینده‌ای که مثلاً 10 تا 20 هزار رأی از یک حوزه انتخابی می‌گیرد با رأی نماینده‌ای که در تهران یک میلیون رأی می‌آورد، برابر است. بنابراین هر کرسی اهمیت دارد و به‌ همین دلیل در دورافتاده‌ترین حوزه‌های ‌انتخابی هم باید برای کسب این کرسی‌ها برنامه داشته باشیم

اگر منافع ملی ایجاب کند روحانی باید به دیدار ترامپ برود!

«محمد هاشمی‌رفسنجانی» عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «من معتقدم منافع ملی بر هر چیزی ارجحیت دارد. یعنی اگر منافع ملی ایجاب کند رئیس‌جمهور حتماً باید به دیدار رئیس‌جمهور آمریکا برود و از منافع ملت ایران محافظت کند... منافع ملی چیزی نیست که به خاطر منافع شخصی یا جناحی کنار گذاشته شود و اگر تأمین منفعت مردم ایران در دیدار حسن روحانی و دونالد ترامپ باشد، حتماً باید این اتفاق بیفتد... نظام ما می‌خواهد با همه کشورهای جهان تعامل سازنده داشته باشد». مشخص نیست تعریف منافع ملی در نظر اصلاح‌طلبان چیست و گویا آنها فراموش کرده‌اند برجام نتیجه مذاکره با آمریکاست!

ریاست‌های ترامپ باعث گسسته شدن ایالات متحده می‌شود

«جیمز ماتیس» وزیر دفاع اسبق آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌بی‌اس»، ترامپ را رئیس‌جمهوری غیر عادی توصیف کرد و هشدار داد که سیاست‌های کنونی رئیس‌جمهور آمریکا ممکن است باعث گسسته شدن کشور شود. ماتیس گفت: «از زمانی که از سمت خود کناره‌گیری کرده تا کنون با رئیس‌جمهور آمریکا صحبتی نداشته است.» گفتنی است او در ماه دسامبر و پس از اختلاف با ترامپ درباره خروج نیروهای آمریکایی از سوریه از سمت خود کناره‌گیری کرد و ترامپ نیز «پاتریک شاناهان» را به عنوان سرپرست وزارت دفاع معرفی کرد، اگر چه شاناهان نیز اندکی بعد قبول پست وزارت دفاع را رد کرد و «مارک اسپر» به عنوان وزیر دفاع آمریکا معرفی شد.

امام موسی صدر و دو همراهش زنده و در لیبی هستند

«صلاح فحص» رئیس دفتر «جنبش امل» گفت: «تلاش‌ها و اقدامات انجام شده برای روشن شدن پرونده «امام موسی صدر» کافی نبوده و به نوعی کوتاهی شده است. برقراری روابط رسمی میان لیبی و لبنان را نمی‌پذیریم مگر اینکه مسئله امام موسی صدر حل شود و ایشان و دو همراهش به سوی ما بازگردند. ارتباطی میان رژیم صهیونیستی و ربوده شدن امام موسی صدر وجود دارد، اسرائیل در این زمینه نقش دارد، زیرا امام موسی صدر دشمن اسرائیل و بنیانگذار مقاومت است. همچنان معتقدیم که امام موسی و دو همراهش در لیبی و زنده هستند و خلاف این مسئله اثبات نشده است

ما نفت را به همه مشتریان خواهیم فروخت

وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی در توئیتر با اشاره به تهدید آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت ایران نوشت: «آمریکا ما را از تجهیزات دفاعی محروم کرد ما اقدام به ساخت موشک‌ها کردیم و پس از آن آمریکا شکایت کرد. آمریکا ما را از دستیابی به سوخت هسته‌ای منع کرد ما آن را ساختیم و پس از آن آمریکا شکایت کردم.» محمدجواد ظریف در ادامه نوشت: «در حال حاضر آمریکا درگیر دزدی دریایی و تهدید برای جلوگیری از فروش نفت ایران به مشتریان سنتی است. پمپئو نق زدن را متوقف کن: ما نفت را به همه و هرکدام از مشتریان خواهیم فروخت

مراسم‌سازی برای هاشمی!

خانواده مرحوم هاشمی رفسنجانی و برخی چهره‌های مطرح حامی او برای زنده نگه داشتن نام هاشمی بهانه‌هایی جور می‌کنند که در واقع تخفیف شأن اوست تا بزرگداشتش. چه آنکه وقتی برای زنده نگه داشتن نام او حتی به برگزاری سالروز افتتاح خانه موزه هاشمی متوسل می‌شوند و مراسم رسمی می‌گیرند، ناخودآگاه این پیام را مخابره می‌کنند که دست‌مان برای گفتن از هاشمی خالی است و بهانه می‌سازیم! در جدیدترین بهانه برای جلوگیری از فراموشی یاد هاشمی، مراسمی تحت عنوان خنده‌دار «سالگرد افتتاح نخستین خانه‌موزه آیت‌الله هاشمی» در روز پنج‌شنبه به میزبانی حسن خمینی در حسینیه جماران برگزار شده است.یعنی نه حتی افتتاح موزه، بلکه صرفاً سالگرد افتتاح آن باعث شده تا جمعی از فعالان سیاسی دور هم جمع بشوند و بدین‌وسیله نام هاشمی را زنده کنند. جالب‌تر آنکه حتی برخی مسئولان دولتی هم که این روز‌ها نباید برای خدمت به مردم و پیگیری مشکلات، سر از پا بشناسند، در این مراسم حاضر بوده‌اند.در همین باره، روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد در گزارشی از این مراسم نوشته است: «پنج‌شنبه شب گذشته به مناسبت سالگرد افتتاح نخستین خانه‌موزه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مراسمی با حضور جمعی از چهره‌های سیاسی و فرهنگی ایران در حسینیه جماران و به میزبانی سیدحسن خمینی برگزار شد.محمود واعظی و علی‌اکبر صالحی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی از جمله مسئولان دولتی حاضر در این مراسم بودند. علی مطهری، یادگار شهید مرتضی مطهری و محمدرضا بهشتی، یادگار شهید بهشتی نیز در کنار چهره‌هایی، چون آیت‌الله محمد موسوی‌بجنوردی، مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و غلامحسین کرباسچی به علاوه بیت آیت‌الله هاشمی از دیگر چهره‌های سرشناس حاضر در این مراسم بودند».

عارف دلیل بقای نظام را پیدا کرد!

محمدرضا عارف که همواره از سوی اصلاح‌طلبان به دلیل نحوه مدیریت فراکسیون امید زیر سؤال بوده، از عملکرد فراکسیون تحت مدیریت خود دفاع کرده و ضمن آن، حتی بقای نظام را وابسته به بقای اصلاح‌طلبان دانست! او در بخشی از یک سخنرانی گفته: «فراکسیون امید و سایر بخش‌های در اختیار اصلاح‌طلبان عملکرد خوبی داشته‌اند که از جمله آن اقدامات می‌توان به اصلاح قانون کاهش مجازات اعدام و تابعیت فرزندان مادر ایرانی اشاره کرد. اما عده‌ای بنا دارند تا کار‌های اصلاح‌طلبان دیده نشود و گفتمان اصلاحات هدفگیری شده است... حتی در هجمه‌های رسانه‌های خارجی، تمرکز حملات روی اصلاح‌طلبان است، چرا که اصلاح‌طلبان از نیرو‌های اصیل انقلاب هستند و تا زمانی که اصلاحات وجود داشته باشد، نظام دوام دارد.»نظام جمهوری اسلامی حاصل انقلاب مردم است و برخاسته از رأی مردم، بقای آن هم وابسته به خواست ملت است و اگر تاکنون باقی مانده، پس از خواست و یاری الهی، به دلیل ماندن مردم پای نظام بوده است. حزب و جناحی هم اگر مانده، به دلیل باقی ماندن جمهوری اسلامی است. اصلاح‌طلبان در سال‌های اخیر هم همچون سال‌های دولت اصلاحات نشان دادند توانایی اداره دولت و کشور را به نحوی که موجب رضایت مردم شود، ندارند، حال چگونه مدعی می‌شوند بقای نظام وابسته به بقای آنان است؟ بقای اصلاح‌طلبان خصوصاً پس از فتنه ۸۸ مدیون رأفت و اغماض نظام است، حال ماجرا را برعکس بیان کرده و بقای نظام را مدیون خود می‌دانند! اظهارنظر عجیب عارف یادآور همان مبالغه حامیانی است که با جعل سخن امام راحل، گفتند که «نهضت زنده است، چون هاشمی زنده است»! و این در حالی است که امام راحل فرموده بودند: «هاشمی زنده است، چون نهضت زنده است.»


برخی مداحان در اسرائیل تربیت می‌شوند که دستگیر شدند


رئیس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: در اسرائیل مداحانی برای تخریب عاشورا تربیت می‌شوند که عده‌ای از آن‌ها در کشور دستگیر شده‌اند. یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در سی و دومین گردهمایی سالانه مداحان و ذاکران اهل‌بیت (ع) کرمان که با حضور سردار محمد مطهری جانشین سپاه ثارالله استان کرمان و حجت‌الاسلام علی جلالی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان برگزار شد، با بیان اینکه دشمن همواره در حال تخریب اسلام و خواستار تخریب محرم و عاشوراست اظهار داشت: فشار‌های روانی و تبلیغات سوء علیه محرم و عاشورا هر چه که به ماه عزا نزدیکتر می‌شویم بیشتر می‌شود. به نوشته باشگاه خبرنگاران، او با بیان اینکه در اسرائیل مداحانی برای تخریب عاشورا تربیت می‌شوند که عده‌ای از آن‌ها در کشور دستگیر شده‌اند، افزود: فوکویاما یکی از نظریه‌پردازان چندین سال قبل برای نابودی این انقلاب گفته است که شیعه بر دو بال سبز انتظار و سرخ عاشورا استوار است که باید این دو بال را نابود کنیم.

لقبی که عادل فردوسی‌پور به نوید محمدزاده داد


بیست و یکمین جشن سینمای ایران (خانه سینما)، شامگاه جمعه (هشتم شهریور) با حضور جمع زیادی از چهره‌های هنری و سینمایی در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد. در بخشی از این مراسم، عادل فردوسی‌پور و مازیار میری با حضور روی صحنه، تندیس بهترین بازیگر مرد را به نوید محمدزاده برای ایفای نقش در فیلم «سرخپوست» اهدا کردند. فردوسی‌پور هنگام خواندن نام نوید محمدزاده، او را «بازیگر دوست‌داشتنی و همیشه خندان سینمای ایران» معرفی کرد.

پسرِ خاتمی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کرد


یک عضو حزب اتحاد ملت ایران گفت: عماد خاتمی، فرزند رئیس دولت اصلاحات از چند روز پیش به خارج از کشور سفر کرده است. این عضو حزب اتحاد ملت ایران ضمن تأیید مهاجرت فرزند رئیس دولت اصلاحات به خارج از کشور گفت: عماد خاتمی برای ادامه تحصیل به همراه خانواده به خارج از کشور رفته است. سیدعمادالدین خاتمی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران است که در کتابخانه ملی نیز مشغول فعالیت بود. لازم به ذکر است که لیلا خاتمی دختر رئیس دولت اصلاحات نیز از سال‌ها پیش در ایالات متحده آمریکا اقامت دارد.

زیباکلام: آقای روحانی وضعیت سیاسی غم انگیزی پیدا کرده


صادق زیباکلام در توییتر خود نوشت: آقای روحانی وضعیت سیاسی غم انگیزی پیدا کرده. از آنجا که ایشان احترامی برای افکار عمومی قائل نیستند لذا ضرورتی ندیدند که پیرامون مواضع متناقض شان در رابطه با آمریکا توضیحی به مردم بدهند. در مقابل تندرو‌ها هم بواسطه همان مواضع در تریبون‌هایشان از هیچ بی حرمتی بایشان دریغ نورزیدند.


نمره
۱۰ نماینده اصولگرا به مجلس دهم

محسن کوهکن، نماینده ادوار مجلس در تشریح تفاوت بین «نظارت بر حسن اجرای قوانین» و «نظارت بر حسن اجرای امور» گفت: در نظارت بر حسن اجرای امور رفتار، مدیریت، تصمیم‌گیری و خروجی یک دستگاه مورد توجه قرار می‌گیرد و مدیران ارشد ارزیابی می‌شوند، ولی اگر ما نظارت خود را به نظارت بر حسن اجرای قوانین تنزل دهیم به کار اصلی خود که ارزیابی مدیران ارشد است، نمی‌رسیم. شروع اغماض ناظر نسبت به مجری از همین‌جا‌ها شروع می‌شود. نظارتی که برای مجلس تعریف می‌شود به برداشت من یک نظارت اهم و کلان و کارساز است در این بخش نمره ۱۰ یا ۱۰.۵ به مجلس می‌دهم. این از نقاط ضعف مجلس است

از نام متهم جدید پرونده بانک سرمایه رونمایی شد


نماینده دادستان گفت: صالحی ادعا می‌کند من ملک شبهه دار استفاده نمی‌کنم در حالی که از محل تسهیلات بانک سرمایه توسط آقای جهانبانی بنز
۶۵۰ میلیون تومانی و ملک لوکس در زعفرانیه برای او خریداری شده است. چرا ۴ میلیارد از پول بانک سرمایه به حساب شما می‌آید؟ کارشناس رسمی دادگستری اعلام کرده که متهم عمار صالحی ۳۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به شرکت متهم جهانبانی بدهکار است.

اخبار روزانه:

* «سیدحسن نصرالله» با بیان اینکه نتانیاهو عملاً تجاوز به عراق، سوریه و لبنان را بر عهده گرفت، اظهار داشت: «ما معمولاً در مزارع شبعا به حملات اسرائیل واکنش نشان می‌دادیم و اکنون باید بگویم که واکنش ما در لبنان خواهد بود. چرا که اجماعی ملی بر سر محکومیت تجاوز به لبنان وجود دارد.» دبیرکل حزب‌الله به پیش‌داوری‌ها در رسانه‌ها و تحلیلگران درباره ماهیت واکنش به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: «این پیش‌داوری‌ها پایه و اساسی ندارد و جز شماری اندک، هیچ کس از نحوه واکنش ما اطلاعی ندارد و این مسئله دشمن را در سردرگمی باقی نگه می‌دارد

* نگرانی و هراس صهیونیست‌ها از انتقام حزب‌الله در حالی روز به روز بیشتر می‌شود که ارتش این رژیم در تازه‌ترین اقدام خود رزمایش بزرگی را که برای این هفته برنامه‌ریزی کرده بود، لغو کرد. ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نه تنها رزمایش سراسری در فلسطین اشغالی را لغو کرده بلکه نیروهای زمینی، هوایی و دریایی این رژیم در حال آماده‌ شدن برای وقوع هر نوع درگیری در مناطق شمالی مخصوصاً منطقه الجلیل در جنوب مرزهای لبنان هستند.

* مجله آمریکایی «نشنال اینترست» ضمن ارائه تحلیلی درباره اثرپذیری عمیق ایرانیان از حماسه عاشورا با اشاره به اینکه ایرانیان تسلیم نخواهند شد و دولت ترامپ باید با تدبیر عمل کرده و به سیاست «فشار حداکثری» خود پایان دهد، خطاب به دولتمردان کاخ سفید نوشت: ترامپ که خود را به یزید مدرن تبدیل کرده است، باید تجربه «صدام» را به یاد داشته باشد که تقریباً چهل سال پیش به ایران حمله کرد؛ وی باید هوشیار باشد تا به سرنوشت او گرفتار نشود.

* به دلیل تحریک ترامپ درباره افغانستان، کاخ سفید و شخص ترامپ تصمیم گرفته است تا جان بولتون را از دخالت درباره موضوع افغانستان منع کند. بدین ترتیب از بولتون برای اتخاذ تصمیمات کلان در حوزه افغانستان دعوت نمی‌شود. واشنگتن پست به نقل از یک مقام آگاه گزارش داد بولتون خواستار حضور گسترده آمریکا در افغانستان بوده و با تلاش ترامپ برای مذاکره با کره شمالی مخالفت کرده و ترامپ را به درگیری با ایران تشویق کرده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: