logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
وزیر اطلاعات در مراسم بزرگداشت شهدای شهریور:
علوی با بیان اینکه اسراییل در گذشته هیچ نگران نبود که اگر وارد لبنان شود با ارتشی مقاومت مقابله کند و به خاطر همین خیلی راحت تجاوزگری می‌کرد، گفت: امروز اسراییل اگر به سوریه و فلسطین و اردن حمله کنند، اما جرئت تعرض به لبنان را ندارد؛ این جرئت نداشتن، به دلیل این است که سلاح‌ها در لبنان در دست جوانان مومنی است که از شهادت نمی‌ترسند.

مراسم بزرگداشت شهدای شهریور شهیدان اندرزگو، باهنر، رجایی، عراقی و لاجوردی در مجتمع فرهنگی رفاه با حضور اعضای حزب مؤتلفه اسلامی و جمعی از مسئولین کشوری و لشگری برگزار شد.

حجت الاسلام علوی در این مراسم طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره این شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز عزت و سربلندی انقلاب اسلامی ایران ریشه در خون، راه و پیام شهدا دارد و موجب شده همه جهان با دیده کرامت به این ملت نگاه کنند.
وی با بیان اینکه قدرت و عزت یک کشور در توان دفاعی و بازدارندگی آن سنجیده می‌شود، افزود: امروز ایران اسلامی با همت فرزندان و نخبگان توان بسیار بالایی دارد و توانسته یک قدرت بازدارنده ایجاد کند.
وزیر اطلاعات گفت: برخی کشور‌ها امکانات و تجهیزات نظامی بیشتری از ایران دارند، اما به لحاظ بازدارندگی و استقلال صاحب جایگاه ایران اسلامی نیستند. آن‌ها بدون اجازه آمریکا توان تصمیم گیری سیاسی ندارند.
وی با بیان اینکه ایران در اتخاذ تصمیمات خود هیج نیازی به اجازه دیگر کشور‌ها ندارد، گفت: عزت و اراده سیاسی یک کشور منحصرا وابسته به توان دفاعی نیست بلکه استقلال و روحیه آن ملت است که عزت و اراده سیاسی برای آن کشور می‌آورد.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه قدرت دفاعی خیلی از کشور‌ها از ایران بیشتر است، اما آن کشور‌ها به لحاظ استقلال سیاسی خود در نظر تحلیل‌گران، در حد جمهوری اسلامی ایران نیستند، گفت: بسیاری از کشور‌های اروپایی استقلال اراده ندارند و نمی‌توانند خودشان تصمیم‌گیری کنند و برای اتخاذ یک تصمیم باید با راس استکبار یعنی آمریکا هماهنگ باشند.
وی ادامه داد: همه دنیا می‌دانند جمهوری‌اسلامی ایران برای تصمیم گیری در راستای منافع ملی و آرمان‌های انقلابی خود، راحت است و معطّل هیچ‌کجا نمی‌ماند
وزیر اطلاعات گفت: نگاه، روحیه و احساس یک ملت در برابر تهدید‌ها بسترساز اراده سیاسی یک ملت بر پایه استقلال است.
حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه فرهنگ شهادت، ملت ما را به گونه‌ای بار آورده که در برابر زورگویی و قلدری دیگران قرص و محکم ایستاده‌ایم، گفت: در قاموس اسلام پذیرش زندگی به هر قیمت ولو توام با ذلت وجود ندارد.
وی با بیان اینکه دیگران نمی‌توانند ملت ما را تسخیر اراده خود کنند، گفت: نگاه یک ملت به مرگ، سرنوشت آن ملت را رقم می‌زند و هر ملتی که از مرگ بترسد، بستر برای ترسیدن آن ملت فراهم می‌شود.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه امام حسین (ع) در دو کلمه «مرگ» آری و «پستی» هرگز، راهبرد خود را تعریف کرد، افزود: مرگ موضوع قابل فراری نیست که بتوانیم از آن فرار کنیم. مرگ حق است و قطعا به سراغ انسان می‌آید و در اینجا نکته مهم نگاه یک انسان یا یک ملت به مرگ است.
حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه بهترین نوع مرگ، شهادت در راه خداست، گفت: شهیدان باهنر، رجایی، عراقی، مدنی، قدوسی و لاجوردی بار‌ها و بار‌ها در ابتدای انقلاب تهدید به مرگ شدند، اما کنار نکشیدند چراکه هراسی از مرگ نداشتند.
وی تاکیدکرد: ما ۱۷ هزار شهید ترور به دست منافقین جنایتکار داریم و نباید بگذاریم فرهنگ شهادت در جامعه ما از بین برود.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه یک ملتی که اراده سیاسی دیگران آن را لگدکوب می‌کرد امروز با الگوگیری از فرهنگ شهادت، به یک ملت مقتدر تبدیل شده است، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران با یک نقشه راه دقیق و حساب شده در جایگاهی است که می‌تواند اراده خود را بر آمریکا و رژیم صهیونیستی تحمیل کند و این قدرت، ثمره خون شهداست.
علوی در پایان با بیان اینکه اسراییل در گذشته هیچ نگران نبود که اگر وارد لبنان شود با ارتشی مقاومت مقابله کند و به خاطر همین خیلی راحت تجاوزگری می‌کرد، گفت: امروز اسراییل اگر به سوریه و فلسطین و اردن حمله کنند، اما جرئت تعرض به لبنان را ندارد؛ این جرئت نداشتن، به دلیل این است که سلاح‌ها در لبنان در دست جوانان مومنی است که از شهادت نمی‌ترسند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: