به‌روز شده در: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
حمیدرضا ترقی:
احزاب در ایفای نقش برای افزایش مشارکت سیاسی مردم دچار مشکل هستند و بیشتر مسئولان سعی می‌کنند خود را به هیچ حزب و گروهی وابسته نکنند و این خود موجب ضربه زدن به تحزب در کشور است.
نایب رییس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت‌ها اقدام اساسی و درستی در رابطه با ارتقای جایگاه احزاب در کشور انجام نداده‌اند و نقدهایشان را بی‌پاسخ گذاشته‌اند.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره عملکرد دولت در حوزه احزاب گفت: دولت‌های اصلاحات هیچ کاری برای احزاب انجام نداده‌اند و سعی کرده‌اند با آنها بازی کنند.

وی ادامه داد: کار اصلی تحقق بند ۸ سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در رابطه با نقش احزاب در انتخابات است و قانون جدید که احزاب باید در ابعاد اجرای اصل ۸ قانون اساسی نظارت همگانی، بتوانند گام‌های مناسبی را در کشور برداشته و قادر به کنش سیاسی مناسب در عرصه قدرت باشند و متأسفانه کار اساسی انجام نشده است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: با وجود گذشت دو سال از ابلاغ سیاست مقام معظم رهبری در رابطه با انتخابات توجهی به آن نشده و لایحه مناسبی به مجلس داده نشده است.

ترقی با بیان اینکه احزاب در رابطه با تأمین منابع مالی دچار مشکل هستند، یادآور شد: احزاب در ایفای نقش برای افزایش مشارکت سیاسی مردم دچار مشکل هستند و بیشتر مسئولان سعی می‌کنند خود را به هیچ حزب و گروهی وابسته نکنند و این خود موجب ضربه زدن به تحزب در کشور است.

وی تأکید کرد: هر فردی عضو حزبی باشد که با دولت همخوانی نداشته و نقد دولت را دارد باید هزینه سنگینی اعضای آن بپردازند و مسئولیت‌ها را از دست می‌دهند و این مسائل موجب بالا رفتن هزینه کار حزبی می‌شود و تا زمانی که در قانون رغبتی برای کار حزبی ایجاد نکنیم نمی‌شود از ظرفیت جامعه به‌نحو مطلوبی در نظارت همگانی، اجرای اصل ۸ قانون اساسی، مشارکت سیاسی مردم بهره گرفت.

نایب رییس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه دولت‌ها هیچ اقدام اساسی و درستی در رابطه با ارتقای جایگاه احزاب در کشور انجام نداده‌اند، خاطرنشان کرد: دولت‌ها گوش به حرف احزاب نداده و نقدهای آنها را پاسخ نداده‌اند.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: