به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
محمدحسین شفیعی‌ها:
مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: جریان معیوبی از سال ٩٢ در وزارت‌خانه حاکم شده و با تغییر متعدد وزراء قدرت بیشتری نیز پیدا کرده است؛ بدیهی است رئیس‌جمهور باید پاسخ‌گوی وضعیت کنونی فرهنگ و هنر باشد.

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین وضعیت فرهنگی استان و کشور را تأسف‌بار خواند و گفت: نمایندگان باید به‌خاطر پیشنهادها و یا پذیرش‌های نادرست پاسخ‌گو باشند و از مردم عذرخواهی کنند.

محمدحسین شفیعی‌ها، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین اظهار کرد: بنده ریشهٔ مشکلات و حاشیه‌های تمام‌نشدنی که در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین جریان دارد را در وزارت‌خانهٔ فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌بینم.

وی افزود: وزارت‌خانه دچار یک جریان معیوب و بیمار است، طبیعی است وقتی کسی بیمار شد انتخاب‌ها و گزینش‌هایش نیز دچار اعوجاج و ناراستی است و از سلامت برخوردار نخواهد بود.

شفیعی‌ها وضعیت فرهنگ و هنر کشور را تأسف‌بار خواند و ادامه داد: اگر فرهنگ و ارشاد ما دچار این مصیبت تلخ و وضعیت دردآور شده است، علتش را ابتدا باید در پایتخت و در وزارت‌خانه جستجو کرد؛ علت دوم نیز کسانی هستند که در داخل استان در گزینش‌ها و پیشنهادها دخیل بوده‌اند.

این فعال سیاسی اضافه کرد: متأسفانه چنین جریان معیوبی از سال ٩٢ در وزارت‌خانه حاکم شده و با تغییر متعدد وزراء قدرت بیشتری نیز پیدا کرده است؛ بدیهی است رئیس‌جمهور باید پاسخ‌گوی وضعیت کنونی فرهنگ و هنر باشد.

شفیعی‌ها وضعیت همهٔ استان‌ها را از منظر فرهنگی زیان‌دیده اعلام کرد و گفت: طبق اطلاعاتی که بنده کم‌وبیش از سایر استان‌ها دارم، وضعیت آن‌ها نیز در مباحث فرهنگی نامناسب است، اما گویا استان قزوین وضعیت وخیم‌تری دارد و جابه‌جایی‌ها در آن بیشتر بوده‌ است .

وی عنوان کرد: وزرای مربوطه نیز در این زمینه باید پاسخ‌گو باشند که چرا گزینش‌هایی که داشته‌اند این‌گونه از آب در آمده‌اند و چرا این وضعیت پیش می‌آید که امروز جامعهٔ فرهنگی و هنری ما تا این اندازه محروم مانده و خسران دیده است.

وی اعلام کرد: بی‌شک افراد و مقاماتی که به‌وجود آورندهٔ وضعیت فعلی شده‌اند باید پاسخ‌گوی این مسائل باشند، اگر هم در این دنیا پاسخ‌گو نباشند یقیناً در آن دنیا مؤاخذه خواهند شد و جزای بی‌تدبیری‌های خود را خواهند دید.

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در رابطه با مسؤولیت نمایندگان استان در رابطه با مسائل فرهنگی گفت: آقایان و خانم‌های نماینده باید پاسخ‌گوی وضعیت فرهنگی پیش‌آمده در استان باشند؛ این‌ها در هر مسئله‌ای دخالت می‌کنند، جایی‌که مشکل پیدا می‌شود خودشان را کنار می‌کشند و جایی که احیاناً موفقیتی به‌دست می‌آید گریبان چاک می‌کنند که آن موفقیت را به نام خود ثبت کنند.

وی افزود: اگر نمایندگان در جریان فرهنگی استان دخیل بوده‌اند، که البته بی‌شک دخیل هستند، اکنون باید به مردم پاسخ بدهند که چرا این انتخاب‌ها را داشته‌ و یا تأیید کرده و چنین وضعیتی را به‌وجود آورده‌اند، در ثانی باید به‌خاطر وضعیت به‌وجود آمده از مردم عذرخواهی کنند.

شفیعی‌ها عنوان کرد: این نمایندگان چند ماه بعد دوباره می‌خواهند از مردم رأی بگیرند؛ بنابراین اگر مدعی هستند که موافق این اتفاقات نیستند، موظفند در هنگام گزینش‌های غلط وزارت‌خانه جلوی آن‌ها بایستند، زیرا این‌ها نمایندهٔ مردم هستند و باید از منافع مردم و منافع هنرمندان و اهل فرهنگ دفاع کنند، اگر گزینهٔ ضعیف و یا اشتباهی توسط وزارت‌خانه انتخاب می‌شود، نمایندگان نباید با سکوت خود آن را تأیید کنند تا تفسیرهای جانبی فراهم شود که منافعی در این سکوت وجود دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: