به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
اسدالله بادامچیان:
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه این دولت یک دولت حزبی نیست، گفت: دولت فعلی یک دولت با گروه خاص است؛ انشالله این دوره تلاش کنیم یک دولت حزبی با داشتن برنامه‌های گوناگون سر کار بیاوریم تا کشور را اداره کند و مسلما مشکلات هم کم خواهد شد.
یكی از اصلی ترین مشكلات كشور استفاده از مدیریت های ناكارآمد جناحی است همانطور كه شاهد بودیم دولت فعلی به دلیل عدم استفاده از ظرفیت های كشور متاسفانه نتوانست برای محیط زیست كاری كند چرا كه اگر دولت یك متخصص با برنامه و تیم محیط زیستی داشت گرفتار این مشكلات نمی شد.

به گزارش نما اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در نشست خبری با تبریک روز خبرنگار، گفت: از همه رسانه هایی که در طول سال گذشته اخبار حزب موتلفه اسلامی را منتشر کردند و نظرات ما را سمع و نظر ملت شریف ایران رساندند، متشکریم.

وی افزود: در گام نخست انقلاب توانستیم در خدمت نظام و اسلام باشیم؛ حزب در طول این سال ها موفق و ثابت قدم بوده است.

بادامچیان با اشاره به شهدای حزب موتلفه اسلامی، تصریح کرد: برخی‌ها در طول گام اول توانستند انجام وظیفه کنند و خداوند به آن‌ها انعام شهادت را داد و ما به فعالیت در این حزب افتخار می کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: گام دوم انقلاب دوره ای است که مشکلات کشور حل خواهد شد و کشور ما به عنوان کشوری شاد و آباد و بهتر از اکنون به پیش خواهد رفت و در جهان منادی صلح و آبادی خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد: انشالله در گام دوم بتوانیم به عنوان حزبی قوی و فعال در خدمت ملت، رهبری معظم انقلاب و نظام کار کنیم و رسانه نیز در این عرصه نقش مهمی دارند.

بادامچیان گفت: ما برای گام دوم با تحولی متناسب در آذر ۹۷ مجمع عمومی خود را با حضور هزار نفر از نمایندگان خود از بیش از ۳۰۰ دفتر موجود در کشور برگزار کردیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه در این دوره ما اعضای شورای مرکزی را از ۳۰ نفر به ۳۵ نفر افزایش دادیم، گفت: اکنون ۳۵ نفر عضو اصلی و ۵ نفر علل البدل و از چهار نسل انقلاب در این شورای مرکزی حضور دارند.

وی با تاکید بر اینکه ما در حزب موتلفه اسلامی نیرو جوان استقراض نمی کنیم، خاطرنشان کرد: دوستانی که از نوجوانی در موتلفه انجام وظیفه کردند اکنون از سربازی به سرداری رسیدند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه ما تنها حزبی هستیم که کمیته بین الملل ما در بخش های مختلف فعال است، گفت: ارتباط و تعامل با اتحادیه احزاب اسلامی و اتحاد احزاب حامی مقاومت از این جمله هستند.

بادامچیان با تاکید بر اینکه ما چه قبل، حین و بعد از انقلاب هیچ‌گاه برخوردهای جناحی و سیاسی را در موتلفه نداشتیم، افزود: ما همواره با همه تعامل داشتیم. سلایق سیاسی بسیار محترم هستند به شرط اینکه همه در چهارچوب نظام، قانون اساسی و ولایت فقیه فعالیت کنند.

وی درباره فعالیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نیز گفت: جمنا هنوز به صورت رسمی فعالیت نکرده است که آیا جبهه است یا حزب؛ بحث و گفت و گو درباره آن زیاد است. هر مجموعه ای می تواند فعالیت کند و انشالله آن‌ها هم بتوانند به صورت قانونی برای ملت کار کنند. ما حزب تعامل هستیم و با همه در جهت وحدت فعالیت داریم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره شرایط و ویژگی مجلس آینده معتقد است که مجلس یازدهم باید مجلس گام دوم باشد.

بادامچیان درباره فعالیت این حزب با شورای ائتلاف گفت: حزب موتلفه اسلامی در معاونت سیاسی یک مدیریت دائم انتخاباتی دارد و برای انتخابات اخیر نیز با جامعه روحانیت مبارز و آقای حدادعادل با ائتلاف بزرگ همکاری خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: البته یک حزب به اقتضای حزب بودن باید صاحب نظر و نامزد نیز باشد بنابراین نامزدها و نگاه‌مان را در این جمع بزرگ مطرح می کنیم. چون بسیاری از این دوستان گستردگی موتلفه را ندارند و ما امیدواریم بتوانیم با همه آن هایی که می خواهند کار کنند، همکاری داشته باشیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره برخی از حدس و گمان‌ها در خصوص مشارکت پایین مردم در انتخابات اسفندماه امسال گفت که هنوز زود است در این خصوص برآورد داشته باشیم.

وی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه این دولت یک دولت حزبی نیست، گفت: دولت فعلی یک دولت با گروه خاص است؛ انشالله این دوره تلاش کنیم یک دولت حزبی با داشتن برنامه‌های گوناگون سر کار بیاوریم تا کشور را اداره کند و مسلما مشکلات هم کم خواهد شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به پرسش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نما در مورد افزایش مشکلات معیشتی مردم با توجه به عملکرد دولت گفت: عدم‌استفاده از همه نیروهای سیاسی و اجتماعی کشور، یکی از دلایل مشکلات فعلی کشور است متاسفانه این رفتار از دولت اصلاحات شروع شد که بیشتر مدیران کشور را کنار گذاشتند و این موضوع سبب به وجود آمدن یک مجموعه جریان یک سویه در کشور شد و همین امر موجب شد سایر جریان ها خود را در دولت شریک احساس نکنند.

وی افزود: ملت ما تحت رهبری ولی‌امر مسلمین است و دولت ها با رای مردم به سر کار می آیند و مردم و سایر جریان ها سعی می کنند که دولت روی کار آمده را تضعیف نکنند در همین مجلس دهم ملاحظه کردید که وقتی آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست تروریست قرار داد همه نمایندگان ملت با هر سلیقه و جناحی لباس سپاه به تن کردند و محکم در مقابل بیگانگان ایستادند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: مشکل دوم هم مدیریت های ناکارآمد جناحی است همانطور که شاهد بودیم دولت فعلی به دلیل عدم استفاده از ظرفیت های کشور متاسفانه حتی نتوانست برای محیط زیست کاری کند چرا که اگر دولت یک متخصص با برنامه و تیم محیط زیستی داشت گرفتار این مشکلات نمی شد.

وی ضمن‌ انتقاد از سیاست های ارزی دولت، گفت: مشکل سوم هم سیاست های اشتباه ارزی دولت است رییس کل بانک مرکزی می گوید که ما نمی توانیم ارز ۱۲ هزار تومانی را یکباره کاهش دهیم. اگر قیمت ارز در همین‌ وضعیت بماند که برای تولید کنندگان ما ایجاد مشکل می کند و گرانی ها را رقم می زند.

بادامچیان ادامه داد: مدیر کل بانک مرکزی می گوید ارز گرفتند و کالا وارد نکردند؛ اینها قابل قبول نیست. متأسفانه سیاست های غلط و رفتار باندی و گروهی ما را به این وضعیت کشانده است. امیدواریم دولت در این سال های پایانی سیاست‌های خود را تغییر و مدیران قوی از همه جناح ها سر کار بیاورد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا رفتارهای خود را آسیب شناسی کرده‌اید یا خیر، تصریح کرد: آسیب شناسی را همه دارند و ما در این خصوص جلسات آسیب شناسی منظم با کارگروه ها داشتیم اما طراحی برای آینده مهمتر است.

وی معتقد است: همه دولت هایی که بر سر کار بودند در وضعیت کشور نقش داشتند؛ دولت فعلی علیرغم اینکه از اعتدال و تدبیر سخن گفت اما یکطرفه عمل کرد. ما در این کشور همه با هم زندگی می کنیم بنابراین باید همه با هم کار کنیم.

بادامچیان با بیان اینکه مجلس ما همواره مجلس همه تفکرات بوده است، تصریح کرد: مردم در این انتخابات پیش رو به دنبال این جناح و آن جناح نخواهند بود بلکه دنبال مجموعه‌ای خواهند بود که با قدرت مشکلات را حل کند و اهل حقوق نجومی، زد و بند و غیره نباشد و برای معشوقه اش در برج سعادت آباد ملک آنچنانی نگیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در رابطه با جدایی موتلفه از شورای ائتلاف، گفت: چرا باید جدا شویم. ما از اینکه آنها خود را از جامعه روحانیت جدا ببینید، صحبت و گفت و گو می کنیم. موتلفه عضو هیچ گروهی نیست اما با همه تعامل می کند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شما درباره برجام و تحریم آقای ظریف چه موضعی دارید، اظهار کرد: ما در برجام نه مطلق منفی هستیم نه مثبت. ما نه برجام را قطع نامه ترکمنچای می دانیم نه آفتاب تابان.

بادامچیان با بیان اینکه ما تحریم آقای ظریف و موضع آمریکا در قبال وی را محکوم می کنیم، اذعان کرد: کاری که آمریکا در خصوص آقای ظریف صورت داد، اهانت به وزیر امور خارجه یک کشور و به دور از دیپلماسی است.
برچسب ها: بادامچیان
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: