به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
تعامل احزاب و رسانه های کشور به دلیل شرایط حساس کنونی و جنگ اقتصادی هر چقدر نزدیک تر و هدفمند تر صورت بگیردقطعا می تواند بسیاری از معادلات را به نفع مردم تغییر دهد وحتی در شرایط بین المللی نیز تاثیرات محسوسی را بر جای بگذارد.
میثم زرندی - تعامل احزاب و رسانه های کشور به دلیل شرایط حساس کنونی و جنگ اقتصادی هر چقدر نزدیک تر و هدفمند تر صورت بگیردقطعا می تواند بسیاری از معادلات را به نفع مردم تغییر دهد وحتی در شرایط بین المللی نیز تاثیرات محسوسی را بر جای بگذارد. البته در سال های اخیر توجه احزاب کشور به رسانه ها به غیر از ارگان های خودشان قطعاً بیشتر شده است ولی بارصدی از رخدادهای این روزها کاملا مشهود است که هنوزظرفیت احزاب و رسانه ها به طور کامل در کنار هم قرار نگرفت هاست. از این رو به نظر می رسد در سال پیش رو احزاب کشورو رسانه ها در سه محور، باید بیش از پیش گام بردارند.
1- تقویت بنیان های دموکراسی؛
احزاب در کشور یکی ازرسالت و وظایف خود را تقویت بنیان های دموکراسی و آزادیمی دانند، رسانه نیز در کنار آنها پایه دیگری برای تقویت بنیانهای دموکراسی و آزادی است. پس در برهه کنونی کشور که اقتدار نظامی و مردمی باید ممزوج یکدیگر قرار بگیرد تا درجنگ اقتصادی کشور پیروز شویم، همکاری احزاب و رسانه هاکه با سکان داری خبرنگاران به پیش می رود تا اقیانوس ها رافتح کند، باید بیش از پیش باشد.
2- اخلاق؛
یکی دیگر از کارکردهای احزاب در کشور، ترویج اخلاق و به عبارت بهتر، ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی است که این وظیفه نیز برای رسانه و خبرنگاران هم قابل تعریف است. از این رو باید احزاب و رسانه های کشور بتوانند باهمگامی و همراهی یکدیگر گام های موثری را در زمینه ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی بردارند. البته تاکنون سازوکاری برای هماهنگی و همراهی بین احزاب و رسانه ها در این زمینه وجودنداشته و ندارد ولی شاید بتوان روز خبرنگار را فرصتی مغتنم شمرد برای ایجاد چنین نقاط عطفی در همکاری احزاب ورسانه.
3- مطالبه گری؛
رسانه ها همواره به عنوان اتاق شیشه ای بین مردم و مسئولین کشور ایفای نقش می کنند ولی به نظر میرسد برای اثربخشی بیشتر در روند اقدامات و سیاستگذاری مسئولین، رسانه ها باید از ظرفیت احزاب کشور استفاده کنند وخبرنگاران از ظرفیت خفته احزاب کشور بیشتر استفاده کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: