به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
بادامچیان در دیدار وزیر بین الملل حزب حاکم چین:
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با وزیر بین الملل حزب حاکم چین با تاکید بر افزایش مبادلات و تعامالات دو کشور گفت: روابط دو کشور ایران و چین، روابطی هفت هزار ساله است که همواره با صلح و دوستی همراه بوده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با وزیر بین الملل حزب حاکم چین با تاکید بر افزایش مبادلات و تعامالات دو کشور گفت: روابط دو کشور ایران و چین، روابطی هفت هزار ساله است که همواره با صلح و دوستی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در دیدار سونگ تائو، وزیر بین‌الملل حزب حاکم چین ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان چینی جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط دو کشور ایران و چین، روابطی هفت هزار ساله است که همواره با صلح و دوستی همراه بوده است. دو تمدن ایران و چین همواره در دنیا، تاثیرگذار بوده‌اند و بعد از این هم می توانند بیش از پیش، در جهان موثرتر و مفیدتر ایفای نقش کنند.

وی افزود: نمونه این همکاری ها، جاده ابریشم است که در این چند قرن، جاده ارتباط دو ملت بوده است. جاده ابریشم امروزه یک واژه مفهوم‌دار در روابط بین‌الملل است و اراده ما بر این است که مناسبات خود را در این زمینه تقویت کنیم.

بادامچیان تاکید کرد: دولت های ما با شما ارتباط نزدیکی دارند، دو حزب موتلفه اسلامی و کمونیست چین هم می‌توانند روابط خوبی را با یکدیگر دنبال کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: حزب ما حدود ۶۰ سال پیش از میان مردم برخواست. حزب شما هم ۷۰ سال پیش برآمد و برای آبادی و استقلال چین جنگید. برای مبارزات ما در برابر شاه که عنصر آمریکا بود، مقاومت ملت چین یک نمونه بود. حزب موتلفه و حزب شما می‌توانند در همه زمینه‌ها با هم همکاری داشته باشند و باور ما بر این است که احزاب ما مردمی است بیش از آنکه دولتی باشد.

وی افزود: ارتباط دو حزب، ارتباط دو ملت است. ما از دعوت شما برای تبادل نظر در کشور چین، استقبال می‌کنیم و این دعوت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. امیدواریم دیدارهای شما از ایران هم مکرر باشد.

بادامچیان تاکید کرد: ابتکار شما در طرح موضوع «یک کمربند، یک راه»، موضوعی است که منحصر به دو کشور ایران و چین نخواهد ماند و آثار مثبت آن، کشورهای زیادی را در بر می‌گیرد. ما در اسلام بر این اعتقاد هستیم که انسان ها با یکدیگر جدا از عقایدشان برابر هستند. قانون اساسی ایران هم که یادگار امام راحل و شهید بهشتی است همین اهداف را بیان می کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اساسنامه حزب موتلفه همین موضوع را مطرح می کند. ما در ایده، در تمدن، در منافع ملی مان، با شما در اینکه آحاد جهان در رفاه و آزادی بسر ببرند، با هم عقاید مشترک داریم و امیدواریم در این زمینه راهکارهای عملیاتی را بیابیم. در انقلاب اسلامی‌مان، در چهل سال گام اول را برداشته ایم و اکنون رهبری معظم انقلاب، برنامه گام دوم انقلاب را مطرح نموده اند.

وی با اشاره به تفاهم نامه اخیر ایران و چین افزود: رهبر شما و رئیس جمهور محترمتان در بند سوم این تفاهم نامه بر همکاری های حزبی بین احزاب دو کشور تاکید کرده اند. چین می تواند برنامه های خوبی را در کشورهای مختلف اجرایی کند. حزب موتلفه اسلامی هم با موقعیت ویژه‌ای که نزد مقام معظم رهبری و مردم کشور دارد می تواند کارهای گسترده تری را عهده دار شود.

بادامچیان تصریح کرد: همکاری در «آی کپ» یکی از زمینه های مشترک برای همکاری ماست. همچنین در ارتباط با احزاب کشورهای اسلامی، می توانیم به شما کمک های شایانی داشته باشیم.

برچسب ها: بادامچیان
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: