به‌روز شده در: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
سید اصغر رخ‌صفت:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه «دولت تاجر خوبی نیست» ، خواستار اجرای کامل سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی شد و حضور مردم در کنار دولت را «کلید» حل مشکلات دانست.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه «دولت تاجر خوبی نیست» ، خواستار اجرای کامل سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی شد و حضور مردم در کنار دولت را «کلید» حل مشکلات دانست.

سید اصغر رخ‌صفت در گفتگو با جماران با اشاره به بسیج عمومی مردم توسط امام برای غلبه بر مشکلات گفت: اینها همه هنر امام بود. از امام پرسیدند با چه نیرویی می خواهید جلوی شاه بایستید؟ فرمود سربازان من در گهواره هستند. جبهه ها را همین جوانان اداره کردند.

وی نفاق برخی مسئولین را مانع تکرار آن بسیج مردمی برای حل مشکلات فعلی دانست و افزود: بعضی از مسئولین نفاق دارند؛ می گویند فلان کار را انجام می دهیم ولی دروغ می گویند. یعنی با مردم شفاف نیستند.

عضو موسس حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سخنان امام خامنه‌ای در 20 فروردین ماه سال گذشته که در دیداری با مسئولین خواستار «احیای رفتارهای تحسین برانگیز دهه شصت » شدند، خاطر نشان کرد: البته بخشی از این سخنان مربوط به مسئولین می شود و در بخش دیگر نیز مردم مسئولیت دارند.

رئیس اسبق سازمان اقتصاد اسلامی با اشاره به احیای سنت قرض‌الحسنه با انقلاب اسلامی گفت: الآن بانک های ما فقط به فکر بهره هستند. البته باید توجه داشته باشیم که قرض الحسنه بخشی از کار است. صندوق های قرض الحسنه با خدماتی که ارائه می دهند سوپاپ دولت شده اند. اما آنها یک یا دو درصد مشکلات مردم را می توانند راه بیاندازند؛ ولی دولت بودجه دارد. دولت باید برای حل مشکلات تدبیر کند.

رخ‌صفت که سابقه طولانی در تأسیس صندوقهای مردمی قرض‌الحسنه دارد، تصریح کرد: الآن بانک های ما فقط به فکر بهره هستند. البته باید توجه داشته باشیم که قرض الحسنه بخشی از کار است. صندوق های قرض الحسنه با خدماتی که ارائه می دهند سوپاپ دولت شده اند. اما آنها یک یا دو درصد مشکلات مردم را می توانند راه بیاندازند؛ ولی دولت بودجه دارد. دولت باید برای حل مشکلات تدبیر کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: