به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۱۰۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
بادامچیان خطاب به آمریکا و انگلیس:
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: پهپاد آمریکایی متجاوز و هرنوع تجاوزی از این نوع، سرنگون خواهد شد و هر کشتی متخلف نیز توقیف می گردد و دولت های استعماری باید عواقب وخیم تجاوزگری را محاسبه کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز متعلق به کشورهای منطقه بویژه ایران مقتدر است.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی توسط نیروی دریایی سپاه گفت: دخالت دولت‌های استعماری انگلیس یا آمریکا، تجاوز به حقوق ملت ها و کشورهای منطقه است. بر مبنای حق حاکمیت و حفظ استقلال سرزمینی و دریایی، ایران حق دارد هرگونه تجاوز از هر دولتی باشد را پاسخی بازدارنده بدهد.

وی تأکید کرد: پهپاد آمریکایی متجاوز و هرنوع تجاوزی از این نوع، سرنگون خواهد شد و هر کشتی متخلف نیز توقیف می گردد و دولت های استعماری باید عواقب وخیم تجاوزگری را محاسبه کنند. انگلستان باید بداند که دوران زورگویی استعماری گذشته است و توقیف غیرقانونی نفتکش پاسخ جدی و قاطع ایران را در پی خواهد داشت.

بادامچیان گفت: همه شناورهای دریایی می توانند در سایه قدرت و امنیت ایران در محدوده آب های ایران با امنیت کامل عبور داشته باشند به شرط آنکه حاکمیت ایران و قوانین را محترم بشمارند و ابزار سیاست های متجاوزانه نباشند.

وی اظهار داشت: بارها گفته ام ترامپ معمولاً برای آمریکا آبروریزی و رسوایی به بار می آورد و مردم آمریکا باید به فکر رییس جمهوری عقل گرا و دارای سلامت باشند. موضوع ساقط کردن پهباد ایرانی بر فراز تنگه هرمز، یکی از این رسوایی‌های مفتضح بود که نشان داد رییس جمهور آمریکا که فرماندهی قوای مسلح آمریکا را بعهده دارد تا چه اندازه از واقعیات دور است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه درباره مذاکرات رییس جمهور فرانسه با رییس جمهوری ایران گفت: دولت های اروپایی به جای پیشنهادهای بی فایده، به تعهدات خود در برجام عمل نمایند. آنها از جمله فرانسه زمانی که ۱۱ تعهد قراردادی را عمل نمی کنند و تحریم ها را ادامه می دهند، دیگر پیشنهادهای آنها چه ارزشی دارد؟

وی افزود: از سخن رییس جمهور تعجب داریم که اینستکس را مطرح می کند. در حالی که معلوم است اینستکس بسته‌ای حقارت‌آور و غیرمفید است و ملت ما این نوع پیشنهادهای غیرعملی را قبول ندارد.

بادامچیان با تبریک پیروزی های ملت شجاع یمن و مقاومت ثمربخش آنها گفت: مسلماً ملت قهرمان یمن پیروزی های بزرگی را در آینده تجربه خواهد کرد. شرط آن اتکاء به خداوند و مقاومت است.

بادامچیان افزود: امارات متوجه سیاست غلط خود شده است و اگر در جبران آن تسریع کند، به سود مردم آن کشور خواهد بود. سعودی‌ها نیز اگر متوجه خطاهای فاحش شده اند، جنایات خود را در یمن به پایان برسانند و از نوکری آمریکا دست بردارند و با ملت صبور عربستان همراه شوند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره دیدار مهم و سرنوشت ساز ائمه محترم جمعه کشور با ولی امر مسلمین، این دیدار را یک رویداد مهم سیاسی دانست که در گام دوم، اثرات آن آشکار می شود.

وی تأکید کرد: نهاد مهم ائمه جمعه، نهادی قوی و مردمی است و امام جمعه از زمره فرهیختگان دینی و علمی است. ده توصیه مهم رهبر معظم انقلاب، منشور این نهاد مردمی ـ دینی ـ سیاسی است که ان شاءالله در گام دوم انقلاب اسلامی، زمینه ساز پیشرفت و عظمت اسلام و مسلمین خواهد بود.

بادامچیان تأکید کرد: پیوستگی امامت جمعه با مردم و با نظام و استواری مقام آنها در سایه سار نصب ولایت، موقعیت مهمی است تا حرکت مردمسالارانه اسلامی در جهت وحدت و یکپارچگی مردم و حضور آگاهانه آنها در همه صحنه ها روز به روز تقویت گردد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره عفاف و حجاب، از حرکت بانوان در جهت ترویج و حضور بیشتر در تبیین این ارزش دینی و میراث تمدن فرهیخته ایران و ایرانی تشکر کرد.

وی افزود: حجاب و عفاف موجب تقویت بنیان خانواده، کرامت زن، پیوند بهتر و صمیمی تر همسران، آرامش و عزت و سلامت جامعه است.

همچنین اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برنامه حزب موتلفه در آستانه انتخابات مجلس گفت: حزب موتلفه اسلامی همواره حضور داشته است و در صحنه انتخابات انجام وظیفه کرده است.

وی با بیان اینکه انتخابات یک امتحان الهی است و مبنای انتخابات، مردمسالاری بر مبنای ارزش‌های اسلامی است، تصریح کرد: موتلفه در انتخابات مجلس یازدهم، از همین حالا فعالیت خود را شروع کرده و انشالله به موقع مواضع‌ خود را اعلام خواهیم کرد.

بادامچیان درباره تعلل اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان در قبال ایران گفت: مسئله ما با اروپا و آمریکا دو بخش دارد؛ یک بخش شامل دانش و صنعت و تمدن غرب است که مانند تمامی دانش و تمدن انسان‌ها در ایران، یونان، هند، چین، شمال آفریقا و سایر نقاط جهان محترم و قابل استفاده خواهد بود، چراکه علم و دانش متعلق به بشریت است و مربوط به یک کشور و خاک و یک عده خاص نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: مسئله دوم سلطه‌گری غربی‌ها است که از قرن نوزدهم استعمار را شروع کردند و این موضوع نقطه بسیار تاریکی در کارنامه آن‌هاست. جنایاتی از جمله بمباران هیروشیما و ناکازاکی، جنایات هولناک در ویتنام و فلسطین، یمن که در قاره آمریکا، آفریقا و آسیا انجام دادند، نمونه کوچکی از رفتارهای ضد بشر دوستانه غربی‌هاست.

وی افزود: این موضوع ساده‌ای نیست، بلکه بخشی از استکبار، استعمار، یا امپریالیستی غرب بوده که مورد مخالفت تمامی ملت‌ها در جهان و حرکت‌های ملی، اسلامی و استقلال طلبان است، به همین علت غربی‌ها نمی‌توانند به این سادگی‌ها از این ورطه رهایی پیدا کنند و اگر بنگریم ایران در جریان مذاکرات برجام، به هدایت رهبری پیروز نهایی است.

بادامچیان با بیان اینکه ما در مذاکره نشان دادیم که اهل مذاکره منطقی هستیم، گفت: مذاکره با تسلیم فرق می‌کند، ما زیر بار هیچ نوع تسلیم و تحمیلی نخواهیم رفت، در سطح بین‌المللی هم مذاکره می‌کنیم و قرارداد هم که می‌بندیم، همچنین به تعهداتمان عمل می‌کنیم، ولی این غرب است که به تعهدات خود عمل نمی‌کند. تمدن بلند اسلام، ایران و تمدن انقلاب اسلامی ما است که به تعهدات خود عمل می‌کند، اما آمریکا یک طرفه از این تعهدات خود بیرون می‌رود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: آقای ترامپ از قرارداد‌های آب و هوای بین‌المللی پاریس هم کنار رفته است. او انسان آلوده و پلیدی است که آمریکا گرفتار او شده است و به نظر من آمریکایی‌ها باید بالاخره یک فکری و علاجی برای ترامپ پیدا کنند.

بادامچیان تصریح کرد: اروپایی‌ها هم گرفتار همین مسائل هستند، به همین علت است که تعلل آن‌ها ملاک نیست و آن‌ها نمی‌توانند به این سادگی باور کنند که یک ملتی مانند ملت ایران مستقل، قوی، مقتدر و مقاوم در برابر تمامی فشار‌ها قله‌های ترقی را می‌پیماید و این مشکلات را هم حل خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تهدید‌های آقای ترامپ به هیچ جایی نرسید و بالاخره مجبور شد که از نخست وزیر ژاپن بخواهد که وقتی به ایران آمد پیامش را برای رهبری بیاورد و رهبر عزیز ما هم با نهایت اقتدار و واقعیت نگری فرمودند که من با این آدم مبادله پیام نمی‌کنم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان افزود: امیدوارم که دولت محترم تجدید نظری در تمامی مسائلی که در طول این مدت وجود داشته، انجام دهد و نقاط ضعف را برطرف کرده و در این فرصت باقی مانده با اقتدار مصالح کشور ما را به بهترین وجه پیش ببرد.

برچسب ها: بادامچیان
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: