به‌روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۱۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
اخبار 24 ساعت گذشته:


تلاش احمدی‌نژادی‌ها برای حضور در انتخابات

یک پایگاه اینترنتی نزدیک به اصلاح‌طلبان مدعی شد احمدی‌نژادی‌ها به احتمال بسیار زیاد با دو لیست متفاوت در انتخابات حاضر خواهند شد؛ لیست اول از کسانی تشکیل می‌شود که خودشان احتمال می‌دهند رد صلاحیت شوند؛ مانند عبدالرضا داوری، بهمن شریف‌زاده و افرادی از این دست که وزن چندانی ندارند؛ اما سوخت موتور حرکت لیست دیگر را با مظلوم‌نمایی فراهم می‌کنند. لیست دوم از افراد جدی‌تر از نزدیکان احمدی‌نژاد بسته خواهد شد. در این میان افرادی چون تمدن و شیخ‌الاسلام محوریت کار را برعهده دارند. در مرتبه‌ای بالادست مجتبی هاشمی‌ثمره قرار دارد که همچنان تمایل دارد مرد پشت پرده آنها باشد. این پایگاه همچنین خبر داد رایزنی‌های احمدی‌نژاد با برخی از اصولگرایان، از جمله باهنر نیز آغاز شده است.

تهران رکورد ٣٠ ساله مصرف آب را شکست!

معاون آب و آبفای وزیر نیرو با بیان اینکه شهروندان تهرانی رکورد مصرف آب در سی سال گذشته را شکسته‌اند، گفت: مصرف روزانه ٣ میلیون و ۶٨٠ هزار مترمکعب مصرف آب برای تهران یک تهدید به شمار می‌رود. مسئولان می‌گویند در تهران هر آنچه می‌توانستیم از اطراف آب بیاوریم، آورده‌ایم و دیگر راهی جز بهینه مصرف کردن وجود ندارد. بیش از ٢٢٠ شهر ایران در تنش آبی به سر می‌برند و مدیریت عرضه و تقاضا در این شهر‌ها به طور جد در دستور کار قرار دارد. کرمان و کرج در وضعیت بحرانی هستند. هر فرد در شبانه‌روز باید ١۵٠ لیتر آب مصرف کند، اما سرانه مصرف در شهر‌هایی، نظیر تهران به ٢۵٠ لیتر در روز می‌رسد.

آمریکا به زودی از خلیج‌فارس فرار خواهد کرد

روزنامه «رأ‌ی‌الیوم» در سرمقاله خود با اشاره به اشتباه بزرگ دیدار وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیست خود نوشت: «به آل‌خلیفه تأکید می‌کنیم که اولاً اسرائیل هرگز حمایت مجانی به بحرین ارائه نخواهد کرد؛ همچنان‌که این رژیم قادر به حمایت از خود نیست و در برابر موج عظیم موشک‌های با دقت بالا عاجز مانده است. ثانیاً آمریکا پس از صرف ۹۰ میلیارد دلار هزینه در سوریه شکست خورده و از آنجا فرار کرده است؛ اکنون نیز برای فرار از افغانستان پس از صرف میلیاردها دلار و با وجود سه هزار نظامی، برنامه‌ریزی می‌کند؛ لذا به زودی از خلیج‌فارس نیز فرار خواهد کرد؛ آن‌گونه که از سومالی نیز گریخت.» رأی‌الیوم در پایان با ذکر این جمله از «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور سابق مصر و دوست تاریخی آل‌خلیفه و بحرین که گفته بود آن کس که خود را با آمریکایی‌ها بپوشاند، برهنه خواهد بود، افزود: این جمله درباره همه مقامات حاشیه خلیج‌فارس که شیوه وزیر خارجه بحرین را در پیش گرفته‌اند، صدق می‌کند.

اگر جنگی روی دهد، پایان آن را آمریکا رقم نخواهد زد

«سیدحسن نصرالله» با قدردانی از حمایت‌های قاطع و مؤثر رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت ایران در کمک به تثبیت صلح و امنیت منطقه به‌ویژه در لبنان، اظهار داشت: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، آمریکا قادر به تحمیل جنگ نظامی علیه ایران نیست؛ اما کاخ سفید می‌داند اگر جنگی علیه ایران روی دهد، همه منطقه درگیر می‌شود و قطعاً پایان آن را آمریکا رقم نخواهد زد. دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: طرح سیاسی و دموکراتیک جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برگزاری همه‌پرسی در میان ساکنان اصلی و تاریخی فلسطین و با حضور همه ادیان الهی اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی، طرحی سیاسی، منطقی و واقع‌بینانه است که بر مبنای آن ساکنان اصلی فلسطین درباره سرنوشت خود تصمیم خواهند گرفت؛ اما صهیونیست‌های غاصب، بی‌منطق‌ترین موجودات روی زمین هستند و فقط و فقط زبان مقاومت را می فهمند.

سهم قابل توجه اصلاح‌طلبان در وضعیت کنونی کشور

«محمدعلی وکیلی» عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به نقش نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس در روی کار آمدن دولت اعتدال گفت: فراکسیون امید که نماینده جریان اصلاح‌طلبی در حاکمیت است و در پیدایش دولت روحانی بالای ۹۵ درصد نقش داشته است، از نظر مسئولیت در بروز وضعیت کنونی کشور سهم قابل توجهی دارد. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس افزود: هر یک از اعضای فراکسیون امید ده‌ها سخنرانی برای پیروزی روحانی انجام دادند و جریان اصلی حمایت از کاندیداتوری روحانی در انتخابات دور دوم، بر عهده فراکسیون امید بود و این موج مردمی را فراکسیون امید و جریان اصلاح‌طلب در دوره دوم برای روحانی خلق کرد. به عبارت دیگر کارنامه آقای حسن روحانی نمی‌توانست در دوره دوم آرای مورد نیاز را جلب کند.

چالش‌های اساسی نخست‌وزیر جدید انگلیس

روزنامه «گاردین» نوشت: «بوریس جانسون» گزینه اصلی محافظه‌کاران انگلیسی برای نخست‌وزیری این کشور با وجود اینکه بحران بزرگی به نام «برگزیت» را از هم‌اکنون روی دوش خود حس می‌کند؛ اما در روزهای آغازین با بحران بین‌المللی بزرگ‌تری مواجه می‌شود که یک طرف آن ایران است. او اگر نتواند واکنش مناسبی به تنش‌ها در غرب آسیا نشان دهد و روی حل بحران تمرکز نکند، ممکن است انگلیس با چالشی اساسی روبه‌رو شود. این روزنامه همچنین با اشاره به سابقه سیاه جانسون در گاف دادن درباره یک جاسوس انگلیسی بازداشتی در ایران تأکید کرد: شک و تردید درباره توانایی جانسون و دولت جدید وی برای رفع و رجوع کردن بحران نفت‌کش‌ها با ایران باقی است.

حمله روزنامه حامی دولت به ائمه جمعه و نظامیان

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به قلم مسیح مهاجری، مدیرمسئول خود با هجمه به ائمه جمعه و فرماندهان نظامی کشور، از آنان خواست کمتر صحبت کنند! مهاجری با بیان اینکه قوه مجریه باید از حمایت همه جانبه همه نهاد‌ها برخوردار باشد، نوشته که «واقعیت این است که متأسفانه بسیاری از مسئولان، زیاد حرف می‌زنند و در مواردی نیز خارج از محدوده‌ای که مربوط به آنهاست سخن می‌گویند. نظامیان وظایف مشخصی دارند که باید به آن‌ها عمل کنند ولی ورود آن‌ها به عرصه سخنوری که در بسیاری موارد مشکل‌ساز هم هست، اکنون به یک عادت تبدیل شده و گویا بعضی از آن‌ها تمرین سخنرانی کردن را از وظایف ذاتی خود می‌داننداو در ادامه ائمه جمعه را هم دعوت به سکوت می‌کند: «صاحبان تریبون ازجمله ائمه جمعه در تمام فصول به‌ویژه در شرایط حساس کشور باید از ورود به مسائل اختلافی و جناحی پرهیز و مطالب خطبه‌های نمازجمعه و محتوای سخنرانی‌های خود را حداقل بر سه موضوع متمرکز کنند که عبارتند از: امید بخشیدن به مردم، تقویت وحدت و تلاش برای ارتقای اخلاق در جامعهسخنان مهاجری در حالی است که اولاً مسئولان رده بالای کشور در مسائل مهم در هر حوزه‌ای باشد، حق رأی و نظر و اعلام موضع دارند. قانون هم برای نیرو‌های مسلح حتی در مسائل غیرنظامی، اما مهمی که مطرح است، در قالب عضویت در شورای عالی امنیت ملی حق رأی قائل شده است. ثانیاً نیرو‌های مسلح ایران از نهاد‌های موفق و کارآمد نظام هستند و این طور نیست که از وظیفه اصلی خویش عدول کرده باشند. ثالثاً سخنرانی در خطبه‌های نماز جمعه جزوی از کار ائمه جمعه است و سیاستگذاری برای ائمه جمعه وظیفه و اختیار مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نیست. رابعاً کاش روزنامه جمهوری اسلامی آماری از کیفیت و کمیت سخنرانی دولتمردان منتشر می‌کرد تا معلوم شود کسانی که مسئولیت اجرایی و نه سخنرانی دارند، چه میزان و در چه موضوعاتی مدام سخنوری می‌کنند.
روایت المیادین از تذکر جدی نتانیاهو به ترامپ درباره ایران

المیادین نوشت، ترامپ پیش از صدور دستور حمله با نتانیاهو تلفنی تماس گرفته تا او را در جریان تحولات قرار دهد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی این تماس به ترامپ گوش زد می‌کند که هرگونه تلفات جانی در ایران، این کشور را مجبور خواهد کرد «با تمام قدرت» به آمریکا پاسخ دهد. بر اساس گزارش المیادین، نتانیاهو مدعی شده است که رژیم صهیونیستی مواضع متعلق به ایران در سوریه را هدف قرار می‌دهد، ولی ایران تا زمانی که تلفات انسانی نداشته باشد، به این حملات پاسخ نمی‌دهد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت‌وگو تلفنی خود با ترامپ مدعی شده است که ایران بعد از آنکه در حمله جنگنده‌های صهیونیستی به سوریه تلفات داد، مواضع حساس این رژیم را در جولان اشغالی سوریه هدف حملات خود قرار داد. المیادین نوشت این نتانیاهو بود که ترامپ را به لغو حمله محدود به ایران در جریان سرنگونی پهپاد «گلوبال‌هاوک» (۳۱ خرداد) متقاعد کرده است. بر اساس ادعای المیادین، آنچه رئیس جمهوری آمریکا را از هرگونه تعرض به ایران منصرف کند، ترس واشنگتن از واکنش شدید تهران به این تعرض و حمله بوده و نه مسأله انسانی که ترامپ پیشتر مدعی آن شده بود.

پرونده تحصیلی حسین فریدون دوباره در مجلس به جریان افتاد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از به جریان افتادن دوباره پرونده تحصیلی برادر رئیس‌جمهور در این کمیسیون خبر داد. محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تحصیلی حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور در این کمیسیون، گفت: در دوره ریاست آقای عارف بر کمیسیون این پرونده مسکوت مانده بود که قرار بر این شده تا این موضوع را در روز‌های آینده تعیین تکلیف کنیم. وی ادامه داد: کمیته سه‌نفره‌ای که برای بررسی این موضوع تشکیل شده بود در چند ماه گذشته گزارش خود را ارائه کرده است که باید این موضوع را تعیین تکلیف کنیم و گزارش نهایی را به هیأت‌رئیسه مجلس ارائه کنیم.

در فردو چه می‌گذرد؟

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: علیرغم برخی اخبار، تأسیسات هسته‌ای فردو به کار خود ادامه می‌دهد و مرکز ملی خلأ در این مجموعه فعال است و تحقیق و توسعه را روی شیرآلات خلأ انجام می‌دهد. بهروز کمالوندی در گفت‌وگو با خانه ملت، در واکنش به برخی اخبار درباره تعطیلی تأسیسات هسته‌ای فردو، گفت: این تأسیسات تعطیل نشده و مرکز ملی خلاء در این مجموعه فعال بوده و تحقیق و توسعه را روی شیرآلات خلأ انجام می‌دهد. سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه تصریح کرد: شیرآلات خلاء در صنایع پیچیده هسته‌ای کاربرد دارد و دیوید آلبرایت تحلیلگر هسته‌ای آمریکایی نیز در گزارش اخیر خود به پیشرفت این فناوری اذعان کرده است.

تشکیل وزارت بازرگانی در دستور کار دولت قرار گرفت

حسینعلی امیری با اعلام این خبر گفت: تشکیل وزارت بازرگانی در اولویت برای دولت و رئیس‌جمهور است. او ادامه داد: پیش از این تشکیل این وزارت با ارایه طرحی از سوی نمایندگان در کمیسیون اجتماعی مطرح و تصویب شد، اما پس از آن دولت از هیات رییسه مجلس خواست که اجرای این طرح به دلیل اینکه آمادگی برای تشکیل وجود ندارد، به زمان دیگری موکول شود تا تمهیدات برای آن انجام شود. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه انسجام در بخش بازرگانی وجود ندارد، توضیح داد: بخش بازرگانی به صورت پراکنده از سوی دستگاه‌های مختلف پیگیری می‌شود و از این روی، نظام توزیع با مشکلات زیادی روبه رو شده است.

سراج: انتخابات شورایاری‌ها صد در صد غیرقانونی است

سراج در پاسخ به پرسش ایسنا درباره نامه رییس سازمان بازرسی کل کشور به رؤسای قوا مبنی بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری‌ها و واکنش‌های مختلفبه این اظهار نظر، گفت: انتخابات شورایاری‌ها صد در صد غیرقانونی است. وزارت کشور دادخواستی برای ابطال مصوبه سال ٧٨ شورای شهر اعلام کرده بود، اما به دلایلی انصراف داد. وی افزود: انتخابات باید در قانون احصا شده باشد. در اصل ١٠٠ قانون اساسی انتخابات شورای شهر و روستا و دهستان و ... آمده است، اما هیچ جا اسمی از شورایاری برده نشده است. شاید شورایاری بتواند خدمات خوبی ارائه دهد، اما مشکل این است که قانون نداریم. رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: طبق اصل ١٧٤ قانون اساسی نظارت بر حسن جریان و اجرای صحیح قوانین بر عهده ما است. نماینده‌ها مصاحبه کردند و به مجلس هم بردند و در کمیسیون شورای مجلس این موضوع رد شد. ما مشکل نداریم که شورایاری باشد یا نباشد، مشکل این است قانون نیست. بر اساس چه قانونی می‌خواهند شورایاری را بررسی کنند.

معاون احمدی‌نژاد سکته مغزی کرد؟

عبدالرضا داوری مشاور رسانه‌ای محمد احمدی نژاد خبر سکته مغزی بقایی را تایید کرد. عبدالرضا داوری از نزدیکان احمدی نژاد در توئیتی درباره سکته مغزی حمید بقایی نوشت: تایید خبر سکته مغزی آقای حمید بقایی از سوی وکیل ایشان. در هیمن رابطه مهران عبدالله‌پور، وکیل مدافع بقایی در گفت‌وگو با ایلنا، دررابطه با اخبار منتشر شده درباره سکته مغزی بقایی در زندان گفت: بله، با پیگیری‌هایی مشخص شد که کردیم تقریبا ۲۰ روز قبل در زندان دچار این عارضه شده بودند. وکیل مدافع بقایی گفت: تا تصویب شود که ایشان به مرخصی بیایند ۱۵ روز طول کشید. هفته پیش مرخصی دادند و پیگیری کردیم و دیدیم که ایشان سکته کرده‌اند. عبدالله‌پور در پاسخ به این که الان وضعیت آقای بقایی چگونه است، گفت: الان مشغول درمان هستند و باید معالجه شوند. وی در پاسخ به این که مدت معالجه بقایی چقدر زمان می‌برد و آیا بعد از معالجه باید به زندان برگردد، گفت: الان که ایشان وضعیت پزشکی‌شان این گونه است باید ببینیم معالجه‌شان چه شود، چون فقط بحث سکته مغزی نیست بلکه به‌خاطر عوارض دیگری هم این لخته خون ایجاد شده است. بنا به نظر پزشکان به‌خاطر کمبود مواد ضروری بدن ازجمله ویتامین و پروتئین چنین اتفاقی افتاده است. بهمن شریف زاده از روحانیون نزدیک به مشایی در گفت‌وگویی کوتاه با خبرآنلاین گفت: بر اساس اخباری که من دارم یک لخته خون در سر بقایی بوده که بخاطر آن به بیمارستان منتقل شده است. این در حالیست که اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان‌ها در گفت‌وگو با تسنیم درباره انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر سکته مغزی حمید بقایی اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، نامبرده از روز شنبه هفته گذشته در مرخصی هشت روزه به سر می‌برد و امروز مرخصی وی تمام می‌شود. رئیس سازمان زندان‌ها افزود: بقایی باید خود را فردا (یکشنبه) ۳۰ تیر به زندان معرفی کند و اگر هم در خارج از زندان برای وی اتفاقی افتاده باشد ما اطلاعی نداریم. جهانگیر اضافه کرد: اگر نامبرده در موعد مقرر خود را به زندان معرفی نکند، علت را پیگیری می‌کنیم.

طرح کاهش سقف مهریه تا ۱۴ سکه در مجلس

فاطمه ذوالقدر، نماینده مجلس: گفت: زن میتواند به جای اینکه مهریه بالا طلب کند، در شروط ضمن عقد از جمله حق مسکن، اشتغال و... را دریافت کند و در هنگام طلاق اموال تقسیم شود. ضمانت اجرای مهریه ۱۱۰ سکه است، اگر مرد توان پرداخت نداشته باشد قسط بندی و بحث تعدیل مهریه مطرح می‌شود. صحبت‌هایی در مجلس مبنی بر محدود شدن مهریه تا سقف ۱۴ سکه مطرح شد و با این موضوع مخالفت شد، زیرا نمی‌توان بدون اعطای ضمانت دیگری مهریه را برای بانوان محدود کرد.

ظریف: انگلیس از شراکت در تروریسم اقتصادی دست بردارد

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در پیامی توئیتری با اشاره به توقیف یک نفتکش حامل نفت ایران توسط انگلیس نوشت: بر خلاف دزدی دریایی در تنگه جبل‌الطارق، اقدام ما در خلیج فارس اجرای قوانین بین‌المللی کشتیرانی دریایی است. همان‌طور که در نیویورک گفتم، این ایران است که امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس را تأمین می‌کند. انگلیس باید شریک (جرم) بودن در تروریسم اقتصادی آمریکا را متوقف کند.

مدارس غیردولتی که انباری و آشپزخانه را کلاس درس کرده‌اند

میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دلیل صندلی خالی مدارس غیردولتی این است که مردم پول ندارند! وی با اشاره به تصویب قانون دائمی شدن تأسیس مدارس غیردولتی گفت: خیلی جا‌ها مجوز تکراری و در جای نادرست صادر شده است و به همین علت نباید خیلی نگران ظرفیت خالی در مدارس غیردولتی باشیم. میرزاده در واکنش به یک نمونه شهریه ۲۵ میلیون تومانی یک مدرسه غیردولتی گفت: کجای دنیا فوق برنامه از اصل برنامه جلو می‌افتد؟ گاهی انجمن اولیا و مربیان درست عمل نمی‌کنند. هیچ کدام از این برنامه‌ها لزوماً در روند آموزش تأثیر مثبت ندارد، هتل باز نکرده‌ایم، مدرسه باز کرده‌ایم. متاسفانه به خانه‌های مسکونی مجوز مدارس غیردولتی داده شده است برخی در انباری و آشپزخانه کلاس تشکیل می‌دهند که باید بسته شود، به کسی که مکان ندارد نباید مجوز بدهیم به انباری و پشت بام و آشپزخانه نباید مجوز تشکیل کلاس بدهیم.

سفر ایرانی‌ها به خارج ۶ درصد کمتر شد

سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور در سه ماه نخست امسال حدود ۶.۵ درصد کمتر از سال قبل شده است. در مقابل ورود اتباع و گردشگران خارجی به ایران حدود ۴۰ درصد بیشتر از مدت زمان مشابه سال گذشته بوده است. آمار سفر‌های ورودی و خروجی در سه ماه نخست سال ۱۳۹۸ که ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اختیار این خبرگزاری قرار داده است، از تدوام ریزش آمار سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور، حکایت دارد که جریان آن با افزایش نرخ عوارض خروجی، ارز و بلیت هواپیما از سال ۱۳۹۶ آغاز شده است. مجموع سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور در سه ماه نخست فروردین، اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۸ بالغ بر یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۷۴۹ نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، دامنه تغییرات آن منفی ۶.۵۲ درصد شده است. در سه ماه نخست سال ۹۷ یک میلیون و ۸۸۲ هزار و ۴۱۴ ایرانی به خارج از کشور سفر کرده بودند.

اخبار روزانه:

* «محمدجواد ظریف» در پیامی توئیتری با اشاره به توقیف یک نفت‌کش حامل نفت ایران به دست انگلیس نوشت: برخلاف دزدی دریایی در تنگه جبل‌الطارق، اقدام ما در خلیج‌فارس اجرای قوانین بین‌المللی کشتیرانی دریایی است. وی ادامه داد: همان‌طور که در نیویورک گفتم، این ایران است که امنیت تنگه هرمز و خلیج‌فارس را تأمین می‌کند. ظریف همچنین خاطر نشان کرد: انگلیس باید شریک (جرم) بودن در تروریسم اقتصادی آمریکا را متوقف کند.

* خبرگزاری «رویترز» طی گزارشی نوشت: دو کشتی فله‌بر ایران که با محموله اوره به برزیل آمده و قرار بود با محموله ذرت به ایران برگردند، بدون سوخت ماندند؛ زیرا شرکت دولتی «پتروبراس» از فروش سوخت بانکر به آنها به علت تحریم‌های آمریکا خودداری کرده است. برخی از تجار برزیل بیم دارند این وضعیت بر تجارت با ایران تأثیر بگذارد. گفتنی است، ایران یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان غلات برزیل است.

* «ندیم قطیش» یک مجری لبنانی که به شدت ضد ایران و حزب‌الله بوده و در خط جریان المستقبل و همسو با عربستان و آمریکاست، در واکنش به توقیف نفت‌کش انگلیسی در تنگه هرمز نوشت: آنچه ایران انجام داد شجاعتی بی‌سابقه و روحیه مبارزه‌طلبی قابل تأمل است. رهبر ایران امتیازهای بسیار بسیار ارزشمندی در بازی مقابل ترامپ کسب کرد و نشان داد غرب ترسو است.

* «سیدحمید حسینی» دبیر اتاق مشترک ایران و عراق با بیان اینکه کردستان عراق ظرفیت ماهیانه ۱۳۰ هزار تا ۱۴۰ هزار تن سوخت را دارد که از ایران وارد کند، گفت: با توجه به قاچاق گسترده از طریق کولبرها این میزان سوخت در حال تأمین است. هر وقت بتوانیم این میزان سوخت مورد نیاز را به کردستان عراق بفروشیم، این کار را می‌کنیم.

* «کلاوس ارنست» رئیس کمیسیون اقتصادی پارلمان آلمان ضمن انتقاد از تحریم‌های اروپا علیه روسیه تأکید کرد، اگر ملاک این اتحادیه برای اعمال تحریم‌ها علیه کشوری نقض قوانین بین‌المللی است، پیش از همه باید آمریکا را تحریم کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: