به‌روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
اسدالله عسگراولادی عنوان کرد:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ایران با ۱۵ کشور هم مرز است و همه آن ها به کالاهای ایرانی نیاز دارند اما نتوانسته ایم در این بازارها جایگاه واقعی خود را حفظ کنیم.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: ایران با ۱۵ کشور هم مرز است و همه آن ها به کالاهای ایرانی نیاز دارند اما نتوانسته ایم در این بازارها جایگاه واقعی خود را حفظ کنیم.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع ضعف زیرساخت های اقتصادی کشور در حوزه صادرات و با حضور اسدالله عسگراولادی فعال با سابقه اقتصادی و رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین روی آنتن رفت.

اسدالله عسگراولادی در آغاز از موانع صادرات در ایران گفت و اظهار داشت: دو عامل حالت بازدارندگی پیدا کرده است؛ نخست روابط صادرکنندگان با بانک مرکزی است که هنوز خیلی شفاف نیست. معتقد هستیم ارز حاصل از صادرات باید به چرخه اقتصادی کشور بازگردد اما در مورد چگونگی این بازگشت اختلاف نظر داریم و در حال مذاکره با بانک مرکزی در این خصوص هستیم.

وی به نبود زیرساخت های صنعتی برای صادرات اشاره کرد و بیان داشت: صنعت در ایران مخصوصا صنایع کوچک برای صادرات آمادگی لازم را ندارد. باید برای کالاهای صادراتی بازارهای مختلفی را در نظر گرفت و به خواست آن بازارها، کالای مورد نیازمان را تولید کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین تصریح کرد: کالاهایی که در حال حاضر تولید می کنیم، بیشتر مصرف داخلی دارد و کمتر برای صادرات در نظر گرفته می شود و برای همان قسمت اندک صادرات نیز، نتوانسته ایم بازار مناسبی ایجاد و حفظ کنیم.

وی کشورهای همسایه را یکی از بازارهای هدف دانست و اظهار کرد: ایران با ۱۵ کشور دیگر هم مرز است و همه آن ها به کالاهای ایرانی نیاز دارند اما نتوانسته ایم به اندازه ای که نیاز است، در این بازارها جایگاه واقعی خود را حفظ کنیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: