به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
اسدالله بادامچیان:
بادامچیان با بیان اینکه ما در مذاکره نشان دادیم که اهل مذاکره منطقی هستیم، گفت: مذاکره با تسلیم فرق می‌کند، ما زیر بار هیچ نوع تسلیم و تحمیلی نخواهیم رفت

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ترامپ انسان آلوده و پلیدی است که آمریکا گرفتارش شده و آمریکایی‌ها باید راه علاجی برای او پیدا کنند.

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برنامه حزب موتلفه در آستانه انتخابات مجلس گفت: حزب موتلفه اسلامی همواره حضور داشته است و در صحنه انتخابات انجام وظیفه کرده است.

وی با بیان اینکه انتخابات یک امتحان الهی است و مبنای انتخابات، مردمسالاری بر مبنای ارزش‌های اسلامی است، تصریح کرد: موتلفه در انتخابات مجلس یازدهم، از همین حالا فعالیت خود را شروع کرده و انشالله به موقع مواضع‌ خود را اعلام خواهیم کرد.

بادامچیان درباره تعلل اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان در قبال ایران گفت: مسئله ما با اروپا و آمریکا دو بخش دارد؛ یک بخش شامل دانش و صنعت و تمدن غرب است که مانند تمامی دانش و تمدن انسان‌ها در ایران، یونان، هند، چین، شمال آفریقا و سایر نقاط جهان محترم و قابل استفاده خواهد بود، چراکه علم و دانش متعلق به بشریت است و مربوط به یک کشور و خاک و یک عده خاص نیست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: مسئله دوم سلطه‌گری غربی‌ها است که از قرن نوزدهم استعمار را شروع کردند و این موضوع نقطه بسیار تاریکی در کارنامه آن‌هاست. جنایاتی از جمله بمباران هیروشیما و ناکازاکی، جنایات هولناک در ویتنام و فلسطین، یمن که در قاره آمریکا، آفریقا و آسیا انجام دادند، نمونه کوچکی از رفتارهای ضد بشر دوستانه غربی‌هاست.

وی افزود: این موضوع ساده‌ای نیست، بلکه بخشی از استکبار، استعمار، یا امپریالیستی غرب بوده که مورد مخالفت تمامی ملت‌ها در جهان و حرکت‌های ملی، اسلامی و استقلال طلبان است، به همین علت غربی‌ها نمی‌توانند به این سادگی‌ها از این ورطه رهایی پیدا کنند و اگر بنگریم ایران در جریان مذاکرات برجام، به هدایت رهبری پیروز نهایی است.

بادامچیان با بیان اینکه ما در مذاکره نشان دادیم که اهل مذاکره منطقی هستیم، گفت: مذاکره با تسلیم فرق می‌کند، ما زیر بار هیچ نوع تسلیم و تحمیلی نخواهیم رفت، در سطح بین‌المللی هم مذاکره می‌کنیم و قرارداد هم که می‌بندیم، همچنین به تعهداتمان عمل می‌کنیم، ولی این غرب است که به تعهدات خود عمل نمی‌کند. تمدن بلند اسلام، ایران و تمدن انقلاب اسلامی ما است که به تعهدات خود عمل می‌کند، اما آمریکا یک طرفه از این تعهدات خود بیرون می‌رود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: آقای ترامپ از قرارداد‌های آب و هوای بین‌المللی پاریس هم کنار رفته است. او انسان آلوده و پلیدی است که آمریکا گرفتار او شده است و به نظر من آمریکایی‌ها باید بالاخره یک فکری و علاجی برای ترامپ پیدا کنند.

بادامچیان تصریح کرد: اروپایی‌ها هم گرفتار همین مسائل هستند، به همین علت است که تعلل آن‌ها ملاک نیست و آن‌ها نمی‌توانند به این سادگی باور کنند که یک ملتی مانند ملت ایران مستقل، قوی، مقتدر و مقاوم در برابر تمامی فشار‌ها قله‌های ترقی را می‌پیماید و این مشکلات را هم حل خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: تهدید‌های آقای ترامپ به هیچ جایی نرسید و بالاخره مجبور شد که از نخست وزیر ژاپن بخواهد که وقتی به ایران آمد پیامش را برای رهبری بیاورد و رهبر عزیز ما هم با نهایت اقتدار و واقعیت نگری فرمودند که من با این آدم مبادله پیام نمی‌کنم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان افزود: امیدوارم که دولت محترم تجدید نظری در تمامی مسائلی که در طول این مدت وجود داشته، انجام دهد و نقاط ضعف را برطرف کرده و در این فرصت باقی مانده با اقتدار مصالح کشور ما را به بهترین وجه پیش ببرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: