به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
این مجلس چه در جهت حل مشکلات مردم و چه در بعد نظارتی بر عملکرد دولت و چه در موضع گیری های بهنگام در مورد مسائل اساسی کشور نتوانست پاسخگوی مطالبات مردم باشد.

حمیدرضا ترقی- این مجلس چه در جهت حل مشکلات مردم و چه در بعد نظارتی بر عملکرد دولت و چه در موضع گیری های بهنگام در مورد مسائل اساسی کشور نتوانست پاسخگوی مطالبات مردم باشد. همین طور در برابر تحریم ها و اقدامات آمریکا نیز کار قابل توجهی نکرد.

این مجلس به ویژه در بخش مشکلات اقتصادی کشور، واکنش تاثیرگذاری نداشت و نتوانست دولت را وادار به کنترل قیمت ها کند. با وجود اینکه عملکرد دیوان محاسبات نسبتاً خوب بود و گزارش های این بخش می توانست مفید واقع شود، اما خود نمایندگان در صحن علنی و در کمیسیون های مربوطه به این گزارشات توجه چندانی نکردند.

همچنین مجلس دهم در برخی موضوعات اصلی کشور هم به موقع وارد نشد. برای مثال دو سال است سیاست های انتخاباتی مقام معظم رهبری به مجلس و دولت ابلاغ شده، اما مجلس و دولت آن قدر دیر در جهت اجرایی کردن این سیاست ها قدم برداشته اند که انتخابات مجلس آینده را باید به ناچار با همان قوانین انتخاباتی موجود برگزار کرد.

هر چند این مجلس کارهای خوبی هم انجام داد ولی در مجموع نمره مجلس دهم را در پیگیری مطالبات مردم و و ریل گذاری برای دولت حدود ۱۲ تا ۱۳ می دانم که نمره خوبی نیست.
برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: